Outlook.com neden daha iyi?

Microsoft'un Gmail'e rakip olarak sunduğu sürpriz e-posta hizmetinin en güçlü 5 özelliği, içeride!

  • Zeynel A. Öztürk
Outlook.com neden daha iyi?

Microsoft, web tabanlı yeni e-posta hizmeti Outlook.com'u hizmete henüz açtı. Duyurulmasının ilk 6 saatinde 1 milyon yeni üye toplamayı başaran Outlook.com, Microsoft'un Gmail'e rakip olarak ortaya çıkardığı bir ürün ve bizce Windows 8'deki Mail uygulamasından oldukça iyi.

Outlook.com'a direkt olarak üye olmanız veya Hotmail hesabınızı Outlook'a yükseltmeniz mümkün. Bu arada, Outlook.com'u kullanırken POP3 ayarlarını nasıl yapacağınızı bulamadıysanız, bu yazımızın işinize yarayacağını düşünüyoruz. Peki Outlook.com'u Windows 8 ile beraber gelen Mail uygulamasından daha iyi yapan, en güçlü özellikleri hangileri?

E-posta kuralları oluşturmak mümkün

E-posta yönetiminde en önemli işlerden bir tanesi, e-postaları otomatik olarak farklı klasörlere ayırmaktır. Windows 8'in Mail uygulaması bu işi yapamazken Outlook.com'da filtreler oluşturarak iş postalarınızı ve kişisel e-postalarınızı rahatlıkla ayırabilirsiniz.

E-posta klasörleri oluşturabilirsiniz

E-posta klasörleri oluşturabilirsiniz

Windows 8 Mail uygulmasında en temel işlevlerden biri olan yeni klasör oluşturma işlevi size sunulmuyor. Ancak bunu Outlook.com'da yapmanız adeta çocuk oyuncağı.

Mesajları iç içe gösterebilirsiniz

Windows 8 Mail'de uzun bir görüşmeyi takip etmek kafanızı fazlasıyla karıştırabilir, çünkü ilgili mesajlar toplu olarak gösterilmiyor. Outlook.com'da ise Outlook'un masaüstü sürümünde olduğu gibi mesajları iç içe gruplamanız mümkün.

E-postaları cevaplamak için daha çok seçeneğiniz var

Outlook.com'da gelen e-postalarınızda "Eylemler" düğmesine bastığınızda, size e-postanız ile yapabileceğiz çok sayıda işlem sunuluyor. Bunlar arasında mesajı cevaplamak, silmek, istenmeyen olarak işaretlemek, aynı gönderenden gelen tüm e-postaları silmek, mesajı yazdırmak, kaynak kodunu görüntülemek ve fazlası var. Windows 8 Mail'de bir e-posta üzerinde gerçekleştirebileceğiniz eylem sayısı ise oldukça kısıtlı.

Özelleştirilmesi çok daha mümkün

Bir web hizmetinden çok e-posta istemcisi gibi çalışan Outlook.com'un görünümünü ve işleyişini farklı şekillerde değiştirmeniz mümkün. Örneğin yazıtiplerini, imzanızı, gizlilik ayarlarınızı ve çok daha fazlasını kolaylıkla kendinize göre değiştirebilirsiniz. Windows 8 Mail'de ise bu ayarların çoğu bulunmuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Çok güzel olmuş hakikaten. Kullanıma başladım bile :D

Bu şekilde yapacağına hotmaile o özellikleri kazandırması daha mantıklı olurdu, tek güzel yanı reklam olmaması.

Grafiksel arayüz sunmaktan başka bir yeniliği yok, ona da yenilik denirse! Gmail'e hayatta rakip olamaz, sadece kendi çıkardığı ürünlerine rakip olabilir ki zaten Win8 Mail uygulaması ile karşılaştırılmış. Rakip olmak istiyorsa SPAM filtrelerini gözden geçirmesi gerekiyor ki o zaman gmail'in arkasından gidebilir.

kesinlikle beş para etmez. bu dediklerinizden çok daha fazlası zaten gmail'de var. bence reklam kokan hareketler bunlar.

hesap ayarlarından bağlantılı id'leri bulamadım. eski bi çok ayar yok olmuş.

Giriş yapıp Ufak bir test imkanım oldu ama Yandex 'in yerini tutmadı. Gmail de güzel ama yandex 'in sadeliğine hayranım.

gmail bence çok iyi

Pop3 ayarlariyla ilgili olan yaziniza ulasamiyorum. Linkte bir problem olabilir mi acaba?

microsoft ne yapsa varolan diğer hizmetlerle baş edemez...

Hotmail den Outlook a geçişi yaptım fakat MSN Messenger hizmetinin email sayfasında nasıl açılacağını bulamadım. MSN messenger programını da yüklemek istemiyorum çünkü nadir lazım oluyor. Outlook daha kullanışlı gelmesine rağmen arada kullanmak zorunda olduğum messenger hizmeti yüzünden tekrar hotmail şekline geri döndüm. Bilen arkadaşlar varsa outlookta sohbet nasıl oluyor yardımcı olurlarsa sevinirim

bunları hotmail için yenilikçi olarak tabir etmemiz daha uygun olur.Zira bazı özellikleri gmail de mevcut olmakla beraber Yandex bunları uzun zamandır kullanıcılara sunuyor.Sonuç olarak şimdilik Yandex önde gidiyor

sağ üstteki ayar tuşundan diğer posta ayarlarına girip daha fazla ayara ulaşılıyo. Outlook diğer adı oluştur'dan tek hesaba farklı isimde 3 4 kadar mail hesabı açabiliyosunuz en guzel yanı bu olmuş bence. hotmailin aynısı bi değişen makyaj ve birkaç özellik

hotmail'den outlooka geçtikten sonra bütün arkadaşlar çevirimdışı görünüyor.

Opera' da çalışamayan bir Outlook var. Şaka gibi.

dosya eki boyutunda yandex kullanım ve özelliklerini sadecelik kişiselleştirilebilirlik ve diğer uygulamalarıyla bağlantılarından dolayı gmail bir numara. birde dosya yüklerden 50 mb dosya başı sınırı olmasa..

Bu değişim de kurtarmaz micro yu.

70 80 tane mail hesapı aldım 1-2 yıl sonra hotmail unutulup bunlar değerlenicek bende ozaman satarım

@03 Ağu 2012 00:42 Ne yaptın ya? :)

outlook yaptim hesabim degisti gorunurde hersey super, eski mail hesabimi buraya yonlendirdi ve bir klasor icine gelenleri atti hatta eski hesabimda benim olusturdugum klasorlerde aynen olustu ve yonlendirilmis mailler yerine ulasti ama bi sorun var iphone outlook app calismiyor :( bi turlu iphone4s ile baglanamiyorum hesabima

Eski tasarım daha modern geliyor bana

hotmail.com u geri alabiliyor muyuz?

@03 Ağu 2012 15:49 Hotmail'e geri dönüş yapabiliyorsunuz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost