Outlook.com'un sorunu ortaya çıktı!

Bazı kullanıcıların 3 gün boyunca kullanamadığı bu dev Microsoft hizmeti bakın neden çökmüş...

  • Zeynel A. Öztürk
Outlook.com'daki sorun ortaya çıktı!

Microsoft, bazı outlook.com kullanıcılarını 3 gün boyunca hizmetten alıkoyan sorunu sonunda kabul etti. Şu an çalışır durumda olan e-posta hizmetinin 17 Ağustos'a kadar bir takım sorunlar çıkardığı söyleniyor.

Outlook.com'da ilk sorun 14 Ağustos'ta ortaya çıktı ve sorunlardan dolayı birçok kullanıcı, outlook.com, SkyDrive ve People hizmetlerini kullanamadı. Microsoft'un Live.com sayfasında hizmetlerin kısa sürede onarıldığı bilgisi verilse de bazı kullanıcılar sorun yaşamaya devam ettiler. Bazı kullanıcıların hizmetler birkaç saat bağlanamadığı, bazılarının ise 17 Ağustos'a kadar outlook.com'u kullanamadığı söyleniyor.

Sorunu gideren Microsoft, yaptığı açıklamada sistemi daha dirençli hale getirmek üzere iki değişiklik yaptığını söyledi. Buna göre sistemin sorun çıkaran bölümünün ağ bant genişliği artırılırken, Exchange ActiveSync kullanan cihazlar için hata yönetiminin şekli değiştirildi.

Şirket, sorunun birçok cepte kullanılan Exchange ActiveSync için sunulan önbellek hizmetinde yaşandığını söylüyor. Hata, bu hizmeti kullanan ceplerin hata almasına ve durmaksızın Microsoft'un sunucularına bağlanmaya çalışmasına neden olmuş, bu durum şirketin sunucularını zor durumda bırakmıştı. Bunun sonucu olarak bazı kullanıcılar hesaplarına erişememiş, Microsoft durumu çözmek üzere Exchange ActiveSync'i geçici olarak devre dışı bırakmak zorunda kalmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben Windows 8 deki posta uygulamasını kullanıyorum ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım.

@19 Ağu 2013 23:57 beyin bedava...

Ben hiç sıkıntı yaşamadım hem webden hem win8 postadan hemde mobilden bağlanıyorum üstelik!

Outlook kullanmayın başka bir şey kullanın ama outlook kullanmayın. G Mail var ne güzel.

ben hotmail hesabını yaklaşık 10 gündür kapatamıyorum, sunucularda hata var diyor neden olabilir

@26 Ağu 2013 21:53 Sunucularda hata vardır da ondan kapatamıyorsundur. :D asdfkj :D

Sen de yorum yaz