Outlook Express Verilerinizi Yedekleyin

Bilisayarınıza format atmaya karar verdiniz peki ya Outlook Express verilerinizi nasıl yedekleyeceksiniz? Bu yazımızda sadece Outlook Express verilerinizi değil tüm Outlook ayarlarınızı nasıl yedekleyebileceğinizi ve yeni işletim sisteminize tekrar nasıl geri yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Outlook Express Verilerinizi Yedekleyin (Sayfa 2)

Verilerimizi Yedekleyelim

Basit bir kurulum aşamasından sonra programımızı çalıştırıp arayüzü ekrana getirdiğimizde Backup ve Restore bölümlerinden oluşan gayet sade bir pencere çıkıyor karşımıza. Yedekleme işlemimiz için “Backup”, geri yükleme için ise “Restore” bölümlerini kullanacağız.

Yazımızın bu bölümünde verilerimizi nasıl yedekleyeceğimizi öğreneceğimiz için programın “Backup” bölümünde işlemlerimize devam edelim. Bu bölüm “What” ve “Where” diye iki bölümden oluşuyor. Yedekleme yapacağımız verilerin bir listesini soldaki “What” kısmında görebiliyoruz. Hangi materyallerimizi yedeklemek istiyorsak yanındaki kutucuğu doldurmamız yeterli oluyor. Bu şekilde yedek alacağımız verilerimizi belirlemiş oluyoruz.

Sağ kısımdaki “Where” bölümünde ise, “Backup to File” seçeneği ile yedekleme yapılacak dosyamızın hangi dizin altına ve hangi isimle kaydedilmesini istiyorsak belirlememiz gerekiyor. “Description” bölümüne ise istersek açıklama cümlesi yazabiliriz.

Herşeyi doğru bir şekilde belirlediğimizden eminsek yedekleme işlemini başlatmak için ortadaki “Backup” düğmesine basabiliriz. Böylece Outlook Express verilerimiz belirlediğimiz dizin altına yine belirlediğimiz isimle kaydedilecektir ve bu dosya “.oeb” uzantısında olacaktır. Bu kadar!

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yazBu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir