Oyun devi, artık şarj aletini ayrı satacak!

Şarj için şarj aleti gerekiyor ama kutudan şarj aleti çıkmıyor! İşte oyun devinin ilginç uygulaması.

  • Cem Şancı
Nintendo, 3DS XL için şarj aletini ayrıca satacak

Nintendo, popüler mobil oyun konsolu Nintendo DS'in yeni güncellemesi olacak 3DS XL'in şarj aletini kutuyla beraber değil, ayrıca satacağını açıklayarak herkesi şaşırttı.

ABD'de yakında satışa çıkacak olan 3DS XL'i 199 dolar vererek satın alan kullanıcılar kutudan şarj aleti çıkmadığını görünce büyük hayal kırıklığı yaşayacaklar zira konsolu şarj aleti olmadan şarj edip çalıştırmak mümkün değil. Dolayısıyla oyuncular ilk kez Nintendo oyun konsolu alıyorlarsa, bir de şarj aleti almak zorundalar.

Ancak evlerinde halihazırda Nintendo DS oyun konsoluna sahip olanlar, eski konsolun şarj aletini yeni konsol için de kullanabilecekler. Böylece ikinci bir şarj aleti için fazladan para ödememiş olacaklar. Nintendo, bu yeni strateji ile eski DS kullanıcılarının daha küçük bir ödemeyle yeni konsola geçmesini sağlamak istiyor. Ne kadar mantıklı bir karar olduğuna ise, varın siz karar verin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

şarj aleti kaç para da ayrı satıyor

o ne biçim karar lan öyle. sonra nintendo niye batıyor ??

Nintendo neden alınır anlamıyorum en iyi oyunu android telefonlarındaki oyunu geçmez

ey cahil senin beğenmediğin en iyi nintendo oyunu pokemon x gta 5i geçti androiddeki bebe oyunları gibi adi deği

Benzer bir durum yıllardır yazıcılarda var usb üzerinden bilgisayara bağlanıyor ama hiç bir yazıcıda usb kablosu kutu içinden çıkmıyor.

@15 Şub 2015 13:46 aynen öyle katılıyorum , birde normal bir çift taraflı erkek usb de değil , yazıcı için özel usb diye geçiyor adı bu kablo sanki çok pahalı bir şeymiş gibi koymuyorlar ve bizim daha fazla para ödememize sebep oluyorlar

@15 Şub 2015 17:35 Çünkü kimine 1 metre yetiyor kimine 5 metre yetmiyor.

World War Z filminde hastalığı çözecek profesör elindeki silahla yere düşüp kendisini vurup öldürmüştü. Bir eleştiride aynen şöyle diyordu "Seanristler o sahneyi hangi durmda yazdılarsa bize de haber versinler." O filmde ama bu geröek dünyada bunu düşünürken ne içtiyseler bize de söylesinler. Sanki şarj aletli bir fiyat belirleyip eski ürün faturasını getiren oyunculara daha düşük fiyatlı ürün satmak çok zor. Bana kimse şarj aletinden kar etmeye çalıştıklarını söylemesin. Şirketlerin neredeyse devletleri yönetecek kadar para kazandıkları herkesin bildiği. Onların istediği kar etmek değil, aşırı seviyede kar etmek.

@15 Şub 2015 14:43 günaydın, kar maksimizasyonu işletmenin temel kuralıdır.

Akıllıca olmuş bence, eğer yeni şarj aleti almak çok pahalı değilse tabii

Nasıl bir yönlendirme bu. Yeşillik için çöp olmaması için hep aynı şarj cihazları olduğu için gereksiz kirliliği önlemek için bu uygulama.

@15 Şub 2015 18:54 dünyanın sonunu önlemişler, fazladan bir şarj aleti almak dünyanın sonunu getirecek ya, yeşillik olsun yani

Almayın olsun bitsin!!tepki koymayı bilmeliyiz..yoksa tüketici deil koyun oluruz...ki sanırım öyle de oluyor...neyse herkes aynı deil tabi..

Çöp nokianın kutusundan kulaklık.çıkmaması.gibi

Ahahaha sesli güldüm.

eğer şarj aletinin fiyatını düştükten sonra satıyorlarsa gayet mantıklı. N'apacaksın evinde 3 tane nintendo şarj aleti?!

"Nintendo, bu yeni strateji ile eski DS kullanıcılarının daha küçük bir ödemeyle yeni konsola geçmesini sağlamak istiyor." Evet cok yerinde bir taktik yani 205 euro olan 3DS XL simdi 200 euro yani boyle bir indirim harika birsey olagan ustu bir deneyim yani bu kadar kucuk bir farkla konsol degistiriyoruz ya ne kadar minnet duysak nintendo ya azdir. Sozun ozu : Allah belani versin Nintendo, iflasin gelsin!

nortec eurasia(kendisi nintendo tedarikçisidir) zaten türkiyeden elini çoktan çekti

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play