Oyun devi diyor ki: "PS3 yanıyor!"

Bu sözler dünyanın en büyük oyun devlerinden birine ait. Peki ama kim bu dev, nereden çıktı bu iddia

Oyun devi diyor ki: "PS3 yanıyor!"

Oyun devi Electronic Arts'ın başkan yardımcısı John Schappert, Sony'nin oyun konsolu PS3 hakkında çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Schappert'a göre PS3, şu sıralar adeta "yanıyor". Tabi bu yanma gerçek anlamda bir yanma değil. Schappert, bu sözleri PS3'ü ne kadar başarılı olduğunu anlatmak için kullanıyor.

Schappert'ın sözleri şu şekilde devam ediyor: "Hem PlayStation 3, hem de Xbox 360 için herkesten fazla oyun satıyoruz. Ancak şunu kabul etmeliyiz ki, PS3 şu sıralar inanılmaz iyi bir konumda. Konsolun yapabildikleri onu şimdilik rakipsiz kılıyor."
Schappert'a göre, EA'in bu yıl bitmeden PS3 ile ilgili büyük planları var. Bu beklentinin altında yatan neden ise büyük oranda Blu-ray desteği olarak gösteriliyor. Schappert bu konuda şöyle konuşuyor: "Blu-ray diskleri kullanmak daha fazla depolama alanı demek. Bu da daha fazla içeriği kullanıcıya sunabilmek anlamına geliyor."

Kısacası PlayStation 3, EA için şu anda çok değerli. Bakalım Sony'nin konsolu, oyun devine beklediklerini vermeye devam edebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

adam haklı ps3 üstüne yok, ama fiyatı da yakıyor...

PS3 yanmıyor, asıl biz PS3 alırken yanıyoruz :)

ps3 mükemmel bir şey yaa...

blu ray EA gibi dev bütçeli ama oynadığınız zamana değmeyen oyunlar yapan bir firma için cennet olsa gerek. bol bol HD video yaparlar artık. oyun ile sinematikler yarı yarıya yer kaplarlar kardeş kardeş. çok gerekliymiş gibi.

nintendo wi oyunlara fiziksel olarak katılmamızı sağlarken Pley Steyşın halt etmiş. Oturduğun yerde poponu büyüte büyüte oyun oyna. İşte pley steyşın ile oyun oynamanın tanımı...

ps3 yanına bir klavye mausta eklerlerse pc biter.

Bence Sony çok yakında Microsoft'a yenilecek. Çünkü Microsoft'un Kinect sistemi gerçekten çok şahane ve Sony'nin bunun karşısına koyabileceği ciddi bir şey yok, fikri dahi yok. Sony son zamanlarda çok kan kaybetmeye başladı. Gidişatından hiç memnun değilim.

Ea microsoftla asla yarişamaz.Ps3'ün tek artısı blu ray fakat microsoft 360 s modeli için blu ray anlaşması yapacakmış (söylenti).Eger 360'a blu ray geklirse o zaman görürüm ben sony denilen kepazeleri daha crosschat bile yok.Onu bırak benım ülkemde resmi satıyo daha firmwaresine tr dil desteği .

ha böyle konuştukça millet ps4 nah gelir

pc nin üstüne yok

ha böyle konuştukça millet ps4 nah gelir
---------
PS4'un gelmesi su asamada mumkun degil. PS3 donanim olarak en azindan 4-5 yil daha göturebilecek kapasitede bir aygitken ve Sony PS3'den yeni kar etmeye baslamisken bence PS4 icin acele etmez diyorum. Ancak yenilenen teknolojilerden dolayi PS3 cagdisi kaldiginda yeni bir urun cikartacaklardir. Draft-N USB3 HDMI 3D falan gibi arayuzleri degistirmek icin yeni bir urun cikartmak yerine yalnizca var olan aygiti guncelleyip PS3V3 gibi piyasaya surebilirler.
Aslinda benim en buyuk kizginligim PS3 olayinda PS2 oyunlarinin desteklenmemis olmamasi ve elimdeki onlarca oyunu PS3'de oynayamiyor olmak. PS4'de de böyle olucaksa hic yapmasinlar daha iyi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play