Oyun devi hileye karşı terör estiriyor!

Online oyunlarda yapılan hileler sonunda oyun devini de sinirlendirdi: İşte hilecileri üzecek haber!

  • Ertuğrul Süngü
Oyun devi hileye karşı terör estiriyor!
Blizzard ciddi...

Özellikle Counter Strike oyuncuları arasında bolca kullanılan hileler, bu sefer bir dünya markası olan Blizzard'a kadar uzandı.

Blizzard yaptığı son araştırmalarda, SC II oyuncuları arasında hile ya da benzeri programlar kullananlar olduğunu fark etti. Çözüm olarak da bu oyuncuları kalıcı olarak "ban"lamaya karar verdi. Blizzard; "Ban yiyen oyuncularımız Battle.net üzerinden herhangi bir şekilde SC II hesaplarını kullanamayacaklar." dedi. Yapılan ban'larsa direk olarak oyuna yapılıyor. Yani SC II'den ban'lanmış bir oyuncu Battle.net hesabındaki WoW oyununu oynayabilecek.

Özelikle birçok oyunda gerçekleşen hile olaylarından dolayı güvenlik çıtasını iyice yükselten Blizzard, gelecekte de benzeri sıkıyönetim kuralları uygulayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

en iyisini yapıyor bence herkesin düzgün bir oyun oynama hakkı var oyunun kuralına uymayıp başkalarının bu hakkını elinden alan birine sonuna kadar cezalandırılmalıdır.

alayını banlayın.asosyallikten kurtulsunlar..

temiz oyun, her zaman eğlencelidir

Online oyunda bari yapmayın kardeşim. Oyun oynamanın da bir adabı var.

Online oyunda amaç eğlenmektir.karşınızda yapay zeka değilde düşünen 1 insan olması heyacanlı kılar oyunu çünki ne yapıcagını kestirmek zordur.Online çoklu oyunculu oyunlarda Hile yapmak eziklere mahsus 1 durum

Bunu oyunu yapmadan önce düşüneceklerdi,hileye elverişli,hile kodları içeren bir oyun yapacağına hiç yapma...Örneğin counter strike oyunun kendi orjinalınde consolden resmen hile yazabiliyon,tabi bilene :)

Alkışlıyorum.Bilizzard forever.Darısı valve ve ea2in başına.Maşallah serverları çakal dolu.

Oyunlarda hile kullanılmasına tamamen karşıyım, "hilesizde oyunun zevki çıkmıyorki" mantığına kesinlikle katılmıyorum. Hileler her türlü oyunun zevkini tamamen öldürüyor, her şeye anında erişebilmek ve hiç emek harcamak oyunun ruhunu öldürüyor tamamen. Aslında en iyi şekilde GTA ile örneklenir bu durum, bir çok kişi hilesiz oynanmayacağını söylüyor ama ben rahatlıkla hile kullanmadan bitiriyorum ve inanılmaz zevk alıyorum oyundan, normalde çatışma sahneleri inanılmaz güzel lakin hile kullanarak bunu anlamak mümkün değil.

bu habere cok üzüldüm bir hile sever olarak )

en son knight online ı bıraktığımda hile yapmayanı oyuncular dışlıyodu o derece beter durumdaydı.abi bende hf var ne olur partiye al diye yalvarıyolardı.tabi yer mi yemez :) şimdi ne oldu bilmem ama knight online ı hilesiz açıksız bugsız sorunsuz düşünemiyorum.k2network istese hepsini saniyesinde banlardı ama önem vermiyordu.

Battlefield 2'ye de lazım bu aimbot kullanan klanlara karşı özellikle.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play