Oyun dünyasında en çok can sıkan 3 şey!

Oyunlar zaman geçirmek için harika olabilir, ama oyun dünyasındaki bu 3 şeye tahammül etmek zor!

Video oyunları boş zamanımızı geçirmek ve eğlenmek için şüphesiz harika şeyler. İster bulmaca çözmek olsun, ister düşmanlarınızı kafasından vurmak, herkese göre bir oyun var. Ancak oyunlarda ve oyun dünyasında sizi sinirlendirecek de birçok şey var.

Bu sorunlardan bazılarını savuşturmanız mümkün ancak gerçek, oyun dünyasının kusursuzluktan oldukça uzak olduğu. İşte oyun endüstrisinde sinirinizi en çok bozabilecek 3 gerçek.

Çıkış tarihi ertelenen oyunlar

Bir oyunla ilgili yaşanabilecek en sinir bozucu durumlardan bir tanesi, oyunun yayınlanma tarihinin ileriye atılması. Sadece birkaç hafta veya 1 aylık bir gecikmeyi kabul edebilirsiniz, ancak çıkışı aylarca ertelenen oyunlar sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Özellikle de oyunun çıkışına yakın zamanda yapılan ertelemeleri sevmediğimizi söylemeliyiz.

Yapılan az sayıda yenilik...

Az sayıda yenilik

Birçoğumuz, oyun endüstrisinin birbirinin devamı olan oyunlardan oluşmasını kabul ediyoruz. Bir oyun popüler olduğunda oyunun geliştiricileri ve yayımcıları, oyunun farklı sürümlerini ortaya çıkararak en fazla para kazanmaya çalışıyorlar. Bu genellikle oyuncular tarafından kabul edilebilir bir durum olabilir, ancak oyunlar arasında hiçbir yenilik yapılmamış olması, sizi gerçekten hayal kırıklığına uğratabiliyor ve kızdırabiliyor.

Bir oyunun abartılması

Bu konuda geliştiriciler ve yayımcılar kısmen suçlular, zira sorumluluğun çoğu oyunculara ait. Oyunun tanıtılarak heyecan yaratılması doğal bir durum, ancak heyecanın asıl abartanlar oyuncular ve oyuncuların ortaya çıkacak oyunun dünyanın en iyi oyunu olacağına inanmaları.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Duke Nukem 15 yilda cikti. :'(

Bakınız Need for Speed World ...

PC oyunlarının konsoldan port edilmesi de var.

Crysis'in hayranıyım elbette Crysis'in hakkını yemiyorum yemem de ama Nanosuit'i biraz fazla abarttılar

Oyunlarda En sinir bozucu yanı sistem düşük olduğu için oyunların donmasıdır

Peki ya DLC?

Peki ya DLC?

yüksek fiyatlar daha can sıkıcı, özellikle (ps3)konsol oyun fiyatları...

chipten rica etsek (ps3) oyun fiyatlarının neden bukadar yüksek fiyatlara satıldığı vede playstion plus neden türkiyede yok ?
bir yazı dizisi araştırıp yayınlasanız çok seviniriz

en sinir bozucu para verip aldığın oyunu bilgisayarının kaldırmamasıdır.!

s.a hayırlı işler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir