Oyun oynayarak kan bağışı projesi iptal!

Oynarken, her kaybettiğinizde sizden bir miktar "gerçek kan emen" oyun da tekmeyi yedi!

Oyun oynayarak kan bağışı projesi iptal!

Bir video oyun sisteminin, hasar aldığınızda gerçek anlamda sizden kan alıyor olması kulağa oldukça korkunç geliyor; öyle değil mi? Kickstarter'a göre de bu durum bazı sınırları aşmakta.

"Blood Sport" adı verilen oyun sistemi, kan bağışını daha "eğlenceli" bir hale getirmek için tasarlanmıştı. Profesyonellerin yardımı ile kolunuza bağlanacak olan bir iğne, oyun içerisinde karakteriniz hasar aldığı zaman bir bağış torbasına sizden bir miktar kan çekmekteydi.

Proje, Kickstarter'da 18 Kasım ile 24 Kasım tarihleri arasında aktif olarak kaldı ve hedefi olan 222.000 doların sadece 3.000 dolarını toplamayı başardı. 24 Kasım'da ise, projenin Kickstarter tarafından iptal edildiği ve yayından kaldırıldığı ortaya çıktı.

Proje'nin amacı ise Blood Sport'u şehirler arası bir tura çıkarmak ve insanlar oyun oynarken bağış için kan toplamaktı. Kickstarter'ın neden bu projeyi bozduğu henüz kesin değil.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yara aldıkça başınızın dönmesinden hiç oynayamazsınız iyice kan kaybedip bayılırsınız. düşüncesin insanların projeleri de bir başka oluyr.

Akıllıca bir karar bu; insanların suistimal edilmesini ve yasadışı ölüm oyunlarının yeni bir boyut kazanmasını ve yeni aptalca çılgınlıkların yapılmasını engeller.

iyi fikirmiş aslında

etraf sakat dolu.....

mevcut emme kuvveti sağlık açısından sorun yaratıyor olabilir. sonuçta hastane de kan verirken emme makinesiyle çekmiyorlar kanı. bir iğne bağlanıyor ve kan kendi halinde iğne çekilene kadar akıyor. hatta bu yavaş bir süreçtir kan verenler bilir. kanı bir makineyle emmek sağlıklı olsa hastanelerinde bu yolu kullanacağını düşünüyorum. çok fazla açık noktası olan bir proje eğer emme kuvveti uygulanmayacaksa normal hastanedeki iğneden akar gibi akacaksa kan , kişi oyunda kaybetmediği kazandığı zamanlarda kanın akması nasıl engellenecek. eğer kişinin damarına doğru bir hava kuvveti uygulanacak bu sayede kanın akmaması sağlanacaksa oldukça riskli , çünkü damara az bir miktar hava bile kaçarsa ölüme sebep olabilir. Bu sebeple çok açıkları olan bir proje , iyi niyetle ortaya attıklarını düşünüyorum ama desteklemesi ve yapması çok riskli bir proje. bunun yerine bir kaç tane ps4 konur gezici aracın içine , yada xbox konur ne olduğu farketmez. İnsanlar önce oynar sonra kan verir bu şekilde eğlenceli bir hale dönüştürülebilir diye düşünüyorum.

Oynayan;seven,iyiymiş la diyen,destekleyen herkese ;"beyin bedava" :P

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir