Oyun sektörüne keçiler sızdı!

"Her türlü oyunu oynadım" demeden önce, oynamanız gereken bir oyun daha var: Goat Simulator!

Bu keçi, oyun sektöründe büyük yankı yapabilir!
Oyunun eksikleri, büyük ihtimalle artıya dönüşecek

Oyun denildiği zaman, engin denizler, geniş okyanuslar gelir akıllara. İnsanoğlunun yaratıcılık dünyasının, sanatla buluştuğu muhteşem bir sektördür burası. Kimi zaman Normandiya sahillerinde, İkinci Dünya Savaşının dönüm noktasını, kimi zaman uzayda üs kurmaya çalışan bir ekibi, kimi zaman da tarihin ilk çağlarından, günümüze kadar geçen zamanı birinci elden deneyim etmemize imkan sunarlar.

Özetle her telden, her insana hitap edecek bir oyun vardır. Her geçen gün giderek yükselen grafik kalitesinin yanında, aynı oranda yükselen, kaliteli fikirler ile karşılaşmaktayız. Bilindiği üzere geçen yılın en iyi oyunu, özellikle satış rakamlarına baktığımızda, açık ara GTA V olmuştu. Sandox Game, yani özgür dünya konsepti üzerine kurulu olan yapım, kısa sürede milyonlar satmayı başardı. Fakat bu demek değil ki her Sandbox Game milyonlar satacak. İşte dünyadaki oyun sektörü her geçen gün bir adım daha ileriye gidiyorken, her şeyi alt üst etmeye aday bir oyun çıkageldi karşımıza.

Oyunun adı Goat Simulator. Evet, doğru duydunuz; bu oyunda bir keçiyi kontrol ediyoruz. Tıpkı GTA'da olduğu gibi, önümüzde bulunan devasa dünyanın içerisinde bulunan görevleri yapıyor ya da insanlara saldırabiliyoruz! Keçi dedik ama bu onun etrafta dolaşarak, sadece boynuz darbesi atacağı anlamına gelmiyor. Bu oyundaki keçi daha çok roket çantası ile etrafta dolaşan, sağa sola objeler fırlatabilen ve düz merdivenlere tırmanabilen bir karakter. Oyunun videolarından anlaşıldığı üzere, natamam bir yapım ile karşı karşıya geleceğiz. Goat Simulator'ın yapımcılarıysa durumu zaten kendi internet sayfalarında beyan etmiş durumdalar; "Üzerinde çalıştığımız yapım, içerisinde bug'lar bulunduran, salakça bir oyun. Sadece birkaç hafta içerisinde yapıldığı için, GTA büyüklüğünde bir harita ve o seviyede bir kaliteye sahip olmasını lütfen beklemeyin. Hatta oyuna harcayacağınız para ile daha iyi bir şeyler de yapabilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, oyunumuzun fiyatı olan 10 doları, birkaç tane tuğlaya ya da gerçek bir keçiye harcamanız çok daha mantıklı olabilir."

Evet, yapımcı ekip hiçbir şekilde oyunun hazır olmadığını zaten dile getirmiş durumda ve öyle görünüyor ki bu dürüstlükleri onlara çok şey kazandırabilir. Özellikle bir keçiyi kontrol etmek, şimdiden eğlenceli gibi gözüküyor.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bir keçi olmadığmız kalmıştı zaten :)

oyun çıkalı 10 günden uzun zaman oldu farkindaysaniz. ve cidden deymez verdiğiniz paraya. ilk 3 sabah aksam oynadim ama sonrasında keneinizi salak gibi hissediyosunuz aahshd

oyunda acaip derecede masonik semboller ve masonlukla alakalı görev bulunuyor

@03 Nis 2014 15:40 napsın adamlar masonlar reklam karşılığı destek verdiyse demek.

steam'e helal olsun oyunu düşük bütçesine rağmen kabul ettiler

Ahahahhahaah. Adamların üsluplarını çok beğendim, keşke bilgisayarım bozuk olmasaydı da satın alsaydım :D

grafikler iyi gibi yav. grafiği güzel olsun ben fahişe karakterini bile oynarım:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir