Oyun şriketleri arasında savaş çıktı!

Electronic Arts ile Activision-Blizzard arasında sözlü savaş çıktı! İşte birbirinden sert sözler...

  • Ali Güngör
EA ile Activision Blizzar arasında savaş çıktı
İki dağıtımcı-yapımcı kavgalı

Electronic Arts, Activision-Blizzard CEO'su Bobby Kotick'e çok kızgın. Bu kızgınlığın sebebi ise Kotick'in EA hakkındaki açıklaması oluyor. Her iki firma da oyun stüdyolarının oyunlarını dağıtan büyük şirketler ve tartışma, stüdyoların idare etilmesi üzerinde sürüyor.

Kotick EA için "Yolunu kaybetti ve geliştiricilere hitap etmiyor" demişti. EA'dan başkan yardımcısı Jeff Brown yaptığı resmi açıklamada "Kotick'in oyun yapımcılarıyla olan ilişkilerini de biliyoruz" dedi. Bu sözlerle Call of Duty: Modern Warfare 2'nin yapımcıları olan Infinity Ward'ın dağılmasını kastediyordu.

Brown, Kotick'in şirketinin sadece 3 marka üzerinde kurulu olduğunu söyleyerek devam etti: "Biri fantastik bir şekilde kalıcı ve yapacak hiç bir şey yok (World of Warcraft), biri hızla gözden düşüyor (Guitar Hero), üçüncüsü ise (Call of Duty: Modern Warfare) Kotick'in tavrı yüzünden yokoluyor."

EA ile Activision-Blizzard arasındaki söz düellesu bu söylenenlerden sonra şiddetlenerek sürecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ea dünyanın en iyi oyun denebilecek büyüklükde ve kapasitede bence bu sözün karşılığını cod den daha bi oyun çıkararak cevaplarsa herkez için daha iyi olur...

activision ve blizzard aynı mı? nası yani? blizzard activision un mu?

activision daha ne zamandan beri oyun yapabiliyoda konuşuyo EA pc ye ilk oturduğumdan beri duyuyorum nfs 2 ile beraber.

EA eskisi gibi değil savaş oyunlarında modern warfare ile infinity ward büyük üstünlük kurdu

şriketleri yazılmış

Ben activision firmasının geleceğini göremiyorum gitgide batıyor modern warfare 2 ile çok büyük para kazandı halen dahada kazanıyor ama activision'a tek para kazandıran oyun onunda yapımcısı dağıldı call of duty serisine birşey olursa activision 5 sene yaşamaz.

ya activision gibi duyarsız ve sorumsuz başka bir firma yok cod4 ve 6nın yapımcılarının nasıl işten kovulduklarını unutmadık... hiç değilse EA yaptıgı işin arkasında sonuna kadar duruyor ... Activision gibi bi firmanın eaya bulaşması yazkk :(

EA games cod a karşılık çıkan bir oyunu geliyor zaten Medal of Honor 2010 1 haftaya çıkacak.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play