Oyun yapımcıları işi iyice abarttı...

Oyuncuları oyunun içerisine sokan harekete duyarlı oyun kontrol cihazlarına çok farklı bir üye daha.

Oturma odanızda tekerleksiz kaykay!
Tony Hawk Ride'da bu kaykay ile hareketleri fiziksel olarak yapmak mümkün olacak

Ekonomik kriz ne durumda olursa olsun Activision fiyatlarını pek değiştirmiyor. Call of Duty gibi meşhur serilere sahip olan firma yeni DJ Hero ve Tony Hawk gibi oyunlarında da fiyatları pek düşürmüyor. Bununla beraber oyuncular için pek çok yenilik getiriyor. Örneğin DJ Hero, oyunculara gerçek bir DJ olmanın keyfini yaşatmayı amaçlayan DJ Turn table kontrol cihazıyla beraber satılacak. Guitar Hero serisinden oyun için özel gitar, bateri ve mikrofon gibi aksesuarlara alışkın olan oyuncular, yeni Tony Hawk Ride ile birlikte elektronik bir kaykaya sahip olacak.

Oyuncuların oyunla olan etkileşimlerini daha ileri bir boyuta taşıyan araçlar ilgi çekiyor. PlayStation 3'ün özel kontrolü ve Microsoft'un Natal projesi henüz yolda. Özellikle Natal'ın bu tür cihazların hepsinin yerini alabileceği konuşulsa da henüz piyasaya çıkmış değil. İşte bu yüzden Tony Hawk Ride'ın kaykayı büyük ilgi çekiyor.

20 Ekimde piyasaya çıkacak oyunla birlikte gelen kablosuz kaykay, üzerine çıkan oyuncunun hareketlerini oyuna yansıtıyor. Gerçek kaykay hareketlerine yakın hareketlerle oynanacak oyun, kaykay yapmayı sevenler için oyunla etkileşimin oldukça eğlenceli ve yaratıcı bir yolunu sunuyor. Ancak henüz test edilmediğini de hatırlatmakta fayda var. Bakalım bu yeni kontrol cihazı bekleneni verebilecek mi?

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

sanallaşıyoruuuuuuzzzzzzz

Bunu yapacağına (yapabilen) insan gerçek kaykay yapar

Tony Hawks'ın eski bir oyununu PS1 ile oynamıştım. O zaman bile gayet iyi grafikler ve oynanış vardı. Çok zevkli bir oyun. Elektronik kaykay ile kat kat zevkli olacaktır.

daracık yerde nasıl kaykay sürücez anlmadım ki

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir