Oyuncunun HDTV rehberi

Bilgisayar veya konsolunuz için performanslı bir HDTV mi arıyorsunuz? O zaman bunları bilmelisiniz.

Bağlantı noktaları

Bağlantı noktaları
KOMPONENT: Xbox 360 kullanıcıları için 1 numaralı bağlantı tipi.

Televizyon üzerindeki girişler de ayrıca göz önünde bulundurulması gereken bir konu. Dünya üzerinde ses ve görüntü taşımak amacı ile kullanılan 10 ayrı bağlantı çeşidi bulunuyor. Bu bağlantı tiplerinden sadece 4 tanesi oyuncular için hayati önem taşıyor.

HDMI (High Definition Multimedia Interface) girişi zaten televizyonumuzun olmazsa olmazı. VGA ve DVI (Digital Visual Interface) girişleri ise bilgisayarımızı televizyona bağlayabilmek için gerekli ve çok üründe bu girişler bulunuyor. PS3 ve yeni cihazların büyük çoğunluğu HDMI girişini kullanıyor. Bu yüzden alacağımız televizyon üzerindeki HDMI giriş sayısı ne kadar fazla ise o kadar iyi. Xbox 360 ise standart olarak komponent kablosu ile birlikte geliyor.

Hem konsol hem bilgisayar kullanıcısıysanız ve HDTV'lerin fiyatları size çok yüksek geliyorsa, bir diğer alternatifiniz de monitörler. Fiyatları 1.000 Doların altında olan, Full HD çözünürlüğü destekleyen ve HDMI girişine sahip olan 24 inç'e kadar monitörler bulmanız mümkün.

Bir monitörün televizyonun yerini alması beklenemez elbette. Ancak hem iyi bir monitör sahibi olmak, hem de konsolonuz ile Full HD keyfini sürmek için daha ucuz bir çözüm olarak aklınızın bir köşesinde kalmasında yarar var. Samsung ve Benq gibi markaların bu aralıkta ürünleri bulunuyor. Mevcut monitörünüzü Xbox 360'ınız ile kullanmak istiyorsanız, Xbox 360 VGA - HD - AV kablo setini almanız gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bence şimdilik HD Ready bir ürünü ucuza alıp bir kaç sene rahatça kullanılması makul görünüyor. Sonra fiyatlar düştükçe yeni ürünlere geçilir.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir