Oyunları Internet'e kaydedin

Oyunlarda kaldığınız yeri kaybetmek tarih oluyor. Artık savegame'ler Internet'e kaydedilebilecek.

Oyunları Internet'e kaydedin
Steam Cloud ile oyunlarda kaldığınız yeri Internet'e kaydedebileceksiniz.

Valve tanıttığını yeni bir sistemle artık oyunlarda kaldığınız yerleri (ki genelde adına savegame denir) Internet'e kaydetmenize imkan verecek. Online kayıt servisine Steam Cloud adını veren Valve bu sistemin ücretsiz olduğunu ve dosyaların sistemde sonsuza kadar durabileceğini açıkladı.

Bu sistemi kullanacak ilk oyunlar Half-Life ve Half-Life 2 olacak. Kullanıcıya özel tanımların çok önemli olduğu Counter-Strike ve Left 4 Dead gibi oyunların yeni versiyonları da bu özelliği destekleyecek.

Eğer kayıt esnasında Internet bağlantısı yoksa, sistem dosyaları geçici bir alana kaydedecek ve Internet bağlantısı geldiği anda Steam Cloud'a yükleyecek.

Valve'ın yaptığı açıklamaya göre bu yeni servis ile aynı zamanda bilgisayarınızın donanımını test ettirip oyuna uygun olup olmadığını öğrenebilecek, eğer uygun değilse donanım terfi önerileri de alabileceksiniz. Sisteme pek yakında dahil olacak oyunların arasında Team Fortress 2 ve Day of Defeat: Source gibi isimler de geçiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

çok güzel bir gelişme...Verilerimizi yedeklemekten kurtulucaz.Umarım katılan oyunların sayısı artar...

Gerçekten çok işe yarar..

bilgisayarın donanım özelliklerini test edip oyuna uygun olup olmadığına karar vermesi güzel bir özellik.

sanırım korsan ıcın son cozum yolu :) boylelıkle normal save yapamıcaz gıbıme gelıyo ama bızım turk ler savelemeden oynar :)

Sen de yorum yaz