Özel inceleme: En iyi virüs tarayıcılar

Yeni nesil virüsler ve zararlı yazılımlarla en iyi şekilde savaşan koruma yazılımlarını inceledik.

En hızlı virüs engelleyiciler
Klasik virüs tarayıcıları, yeni virüsleri temizlemede oldukça yavaş kalıyorlar.

Şimdiye kadarki virüs tarayıcıları, yeni virüslere karşı korumayı, ancak veritabanları güncellendikten sonra sağlayabiliyordu. Bazen saatler, bazen günler alan yeni güncellemeler yüzünden hızlı koruma sağlamak pek mümkün olmuyordu. Virüslere karşı geliştirilen yeni bir silah, bu durumu kökünden değiştirecek: Davranışa dayalı analiz yapabilen virüs tarayıcıları. CHIP Online, yeni nesil virüs tarayıcılarını sizin için inceledi.

Zararsız e-postaların içine gizlenirler, zararlı web siteleri veya dosyalarla bilgisayarınızı ele geçirirler: Virüsler, trojanlar ve diğer tüm malware'lerin davranışı budur. AV-Test'in raporuna göre geçtiğimiz yıl ortaya çıkan zararlı dosyaların sayısı 5.5 milyonu buldu. Bu sayı, 2006'nın iki katına, ay bazında ise 2005'te tüm yıl boyunca ortaya çıkan zararlı dosyalara eşit! Gittikçe büyüyen bu dalgaya antivirüs yazılımı üreticileri yeni bir silahla karşı koyma yolunda: Davranışa dayalı analiz. Yeni araçlar ile, bir dosyanın zararlı olup olmadığı, imzası, dosya ismi veya belirli bir çalışma yöntemine sahip olmasının yanında, davranışı ile de ortaya çıkabilecek.

Klasik virüs tarayıcıları, yeni virüsleri temizlemede oldukça yavaş kalıyorlar.
Antivirüs uzmanlarının bu yeni stratejiyi kullanmalarındaki sebep, virüsleri hazırlayanların, sürekli değişen dosya sürümleri ve isimleri ile, antivirüs yazılımlarını yanıltması. Bir firma koruma dosyasını hazırlayana kadar, virüs tamamen yeni bir şekle girmiş olabiliyor.

CHIP Online, bu yeni silahın gerçekten işe yarayıp yaramadığını test etti. Bir insanın kolayca fark edebileceği bir durumu, bilgisayarın fark edebilmesi, ancak bu durumu öğrenmesi ile mümkün oluyor. Örneğin bir yazılım, Windows'un güvenlik ayarlarını kendiliğinden değiştirirse, bu yazılımın büyük ihtimalle zararlı olduğu söylenebilir. Ancak program, kullanıcının onayı ile bu ayarları değiştiriyorsa, virüs yerine bir ince-ayar (tuning) yazılımından da söz etmek mümkündür. Analiz araçlarının, bu ikisi arasındaki farkı görmeleri gerekiyor.

Virüs avcılarının yeni silahı: Davranış analizi

Testimizde güncel sekiz antivirüs yazılımını inceledik. Yazılımlardan bazıları, yalnızca davranış analizi yapan küçük araçlardan oluşurken, çoğunda ise bu araç, var olan antivirüs paketine dahil edilmişti.

Testimizde yalnızca, davranış analizine bağlı olan sonuçları dikkate aldık. Hepsi-bir-arada antivirüs kitlerinde karşımıza gelen firewall ve tanım dosyalarına ait uyarılar değerlendirmeye alınmadı.

Virüs avcılarının yeni silahı: Davranış analiziTanım dosyası güncellemesi için uzun zamana ihtiyacı olan katılımcılar için, tanım dosyasını temin etmeden zararlı yazılımları tanıyabilmek önemlidir. Kaspersky, güncellemeleri oldukça çabuk entegre edebiliyor, bu nedenle davranış analizine çok fazla ihtiyaç duyulmuyor. Symantec gibi, güncellemenin uzun sürdüğü yazılım firmalarında ise davranış analizi daha fazla ağırlık kazanıyor.

Virüs avcılarının yeni silahı: Davranış analiziBu açıdan bakıldığında, davranış analizi konusunda açık bir farkla kazanan, Norton AntiBot oluyor. Symantec'in, bir yıl önce Sana Security'den satın aldığı bu teknoloji, parasının hakkını veriyor. AntiBot'un ulaştığı %100'lük tanıma oranına yalnızca Mamutu yetişebiliyor.

Var olan teknolojilere, yenilerini en iyi şekilde uyarlama konusunda da, test şampiyonunun bir yakını ödülü alıyor: Symantec tarafından geliştirilen Norton Antivirus, tehlikelerin yüzde 80'inde uyarı vermeyi başardı. Tehlikeleri engelleme ve tam güvenlik sağlama konusunda ise bu oran %35'te kaldı. Daha da kötüsü, tehlikelerin yalnızca %20'sinde, zararlı dosya bulunduğu anda yok edildi.

Diğer katılımcılar, daha iyi sonuçlara imza attılar. Örneğin Prevx, aynı Norton Antivirus gibi %80'lik bir uyarı oranı yakalarken, %65'ini başarıyla uzaklaştırdı. Bir başka katılımcı, Safe'n'Sec ise, tehlikelerin %75'ini, tek bir zararlı dosya hariç, doğrudan temizlemeyi başardı. Tüm geliştiricilerin böyle bir oranı yakalamasını temenni ederiz.

Yanlış alarmlar sisteme zarar verebilir

Antivirüs yazılımlarının, şüpheli buldukları her dosyayı silmemelerinin geçerli sebepleri de var. Davranış analizi yazılımları bazen kontrolü tamamen kaybedebiliyor. Bunu en iyi şekilde, yanlış alarm testimiz kanıtlıyor. Alışılagelmiş antivirüs yazılımlarında bu kadar kötü sonuçlara hiç rastlamamıştık.

Yanlış alarmlar sisteme zarar verebilir
Karşılaştırma için standardı yalnızca davranış analizine bağlamış olsaydık, testteki çoğu katılımcı sınıfta kalacaktı. Emsi Software tarafından geliştirilen Mamutu, %100 tanıma oranı yakalarken, bunların %70'i yanlış alarm statüsündeydi. Taranan dosyaların yarısından fazlası, temiz olmasına rağmen "tehlike" olarak algılandı, ve çalışmaları gereksiz yere engellendi.

Yalnızca Norton AntiBot ve F-Secure AntiVirus 2008, buldukları dosyalarda yanılmadı. AntiBot, zararlı dosyaların %90'ını anında engelleyerek birinciliği hak etti. Symantec'in, AntiBot teknolojisini gelecekte diğer yazılımlarına da entegre etmesini umuyoruz.

Tabii bu ek korumanın getirdiği bazı zorunluluklar da var: Antivirüs yazılımı sürekli açık ve aktif olmak zorunda. Bu da sistem kaynaklarından bir bölümün antivirüs yazılımının tarayıcısı için ayrılması demek. Davranış analizi özelliğine sahip yazılımlar, şüpheli durumlarda, sistemin çalışmasını engelleyecek kadar çok kaynak tüketebiliyor.

Ancak testimizde, yazılımların sisteme getirdiği yükü karşılaştırmadık. Yalnızca davranış analizine yoğunlaşan küçük araçlarla, tüm sistemi koruyan, hepsi-bir-arada yazılım paketlerini aynı kefeye koymak doğru olmazdı. Yine de sistem belleği ihtiyacı ve Windows başlangıcında sebep oldukları gecikmeyi, ayrı değerler olarak tablomuza dahil ettik. Böylece tabloyu inceleyenler, hangi yazılımın sisteme ne kadarlık bir yük getirdiğini az çok tahmin edebilecek.

Windows Vista tabanlı test sistemimiz, işletim sisteminin yeni yüklenmiş haliyle, ek bir yazılım olmaksızın ortalama 30 saniyede açılıyordu. İlk güvenlik yazılımının yüklenmesiyle beraber bu süre, önemli ölçüde değişti. Bu konuda sisteme en az 'hasarı' veren yazılım, Vista'nın açılmasını yalnızca 4 saniye geciktiren Mamutu oldu. Diğer katılımcılarda bu süre 9 ila 19 saniye arasında değişti. F-Secure Antivirus yüklendiğinde ise sistemimiz inanılmaz bir şekilde, tam 70 saniyede açıldı.

F-Secure AntiVirus'un sistem kaynakları konusunda da pek pembe bir tablo çizdiğini söyleyemeyiz. F-Secure, sistem belleğinden tam 160 MB'ı kendine ayırdı.

Kullanım kolaylığı: Uyarı mesajlarını anlamak zor

Bir güvenlik yazılımı ne kadar hızlı olsa da, sisteme ne kadar az yük getirse de, ancak kullanıcı tarafından anlaşılabiliyorsa iyi sayılır. Çünkü kullanıcılar genelde anlamadıkları yazılımları kapatmaya veya durdurmaya eğilimlidir.

Kullanım kolaylığı: Uyarı mesajlarını anlamak zorKullanıcı dostu olma konusunda bazı üreticilerin önünde hala uzun bir yol var. Özellikle uyarılarda yer alan ipuçlarının anlaşılabilirliği çok az. Davranış analizi tabanlı yazılımlarda çıkan uyarı mesajları, uzman olmayan kullanıcıların anlayamayacağı karmaşık verilerle dolu. Sürekli anlaşılmaz mesajlara maruz kalan kullanıcılar, bir noktadan sonra her uyarıya aynı cevabı ("Engelle" ya da "İzin Ver") vermeye başlıyor.

Test katılımcılarının arayüz ve menüleri, üreticilerin "kullanıcı dostluğu" konusunda az da olsa bir fikirlerinin olduğunu kanıtlıyor. Uzman modu (expert mode) açılmadığı müddetçe hazır ayarlar oldukça yeterli. Bu noktadan sonra yapılacak tek şey, tüm üreticilerin Norton AntiBot gibi başarılı çözümleri, güvenlik paketlerine dahil etmelerini ummak.

Bir bakışta test katılımcıları

Bir bakışta test katılımcıları
Bir bakışta test katılımcıları

Test şampiyonu & Uygun fiyat: Norton AntiBot

En iyi tanıma oranı ve sıfır yanlış alarm: Testimizde bu ikisini birden başaran tek yazılım Norton AntiBot.

Rakipleri fazlasıyla hassas veya fazlasıyla kararsız çalışırken, Symantec'in Norton AntiBot'u hatasız çalışmaya devam ediyor. Tek bir yanlış alarm olmaksızın zararlı dosyaları yüzde yüz tanıma oranı, başarısını açıklamaya yeterli. Her ne kadar test puanına etki etmese de, Norton AntiBot'un sistem kaynaklarını çok zorlamayan bir yazılım olduğunu söyleyebiliriz.

Test şampiyonu & Uygun fiyat: Norton AntiBotNorton AntiBot, şu an için tek başına çalışan bir yazılım konumunda. Yani AntiBot, sisteminizde halihazırda yüklü olan diğer Symantec güvenlik yazılımlarına entegre çalışamıyor. Bu sebeple, diğer üreticilerin ürünleriyle sorunsuz çalışması, bir avantaj olarak kabul edilebilir.

Download:
Norton AntiBot (15 Günlük Deneme Sürümü)

CHIP Online testi

Virüs test laboratuarı AV-Test'in işbirliği ile virüs tarayıcılarını zorlu bir testten geçirdik. Testimizin amacı, davranış analizinin, zararlı dosyaları tanımada ne kadar fayda sağladığını görmekti. Performans ve kullanım özellikleri değerlendirme puanına etki etmedi.

Güvenlik


Yazılımların 20 aktif zararlı yazılımı tanıma, engelleme ve uzaklaştırmanın yanında; 10 zararsız yazılımı da değerlendirme dışında bırakarak, çalışmalarının devamını sağlamaları beklendi. Tarayıcıların koruma bileşenlerini tek tek açıp kapamak mümkün olmadığı için, zararlı yazılımı hangi yöntemle (tanım dosyası veya davranış analizi) belirledikleri not alındı. Yalnızca davranış analizine bağlı sonuçlar değerlendirmeye alındı.

Performans
Yazılımların, Windows başlangıcını ne kadar geciktirdikleri ve çalışırken ne kadar sistem belleğine ihtiyaç duydukları belirlendi. Yazılımların, pasif konumda sistem kaynaklarını hiç tüketmemeleri beklendi.

Kullanım Kolaylığı
Uyarı mesajlarının, kimi zaman uzmanların bile anlayamayacağı şekilde karmaşık olmasından dolayı, mesajların anlaşılabilirliğine dikkat ettik. Menü ve seçeneklerin detayları ve anlaşılırlığını değerlendirmeye aldık.

Sonuç: Net bir galibiyet

Davranış analizi, her geçen gün artan zararlı yazılımlara karşı, hepsi-bir-arada güvenlik çözümlerinin yanında etkili bir koruma sağlıyor. Test şampiyonu, bu kategorideki yazılımların yeterince olgunlaştığını kanıtlıyor.

Henüz tanımlanmamış virüsleri, yalnızca davranışlarına bakarak tanımak hiç de kolay değil. Testimizde ortaya çıktığı gibi, çoğu üreticinin bu konuda alması gereken önemli bir yol var. Tarayıcılar çoğu zaman ya çok hassas, ya da çok duyarsız. Virüsleri doğru tanıma konusunda hala geliştirilecek çok şey var. Bu konuda rekor çıtasını ise, Norton AntiBot ortaya koyuyor.

Mevcut Güvenlik Çözümlerine İyi Bir Destek
Symantec'in yazılımı, davranış analizi ile, kullanıcıları yanlış alarmlar veya gereksiz bilgilere boğmadan, başarılı sonuçlara imza atabiliyor. Norton AntiBot, %100'lük tanıma oranı ile, zararlı yazılım ve dosyaları tanım dosyaları ile belirleyen, bu yüzden oldukça geç tepki veren geleneksel antivirüs çözümlerinin yanında, en iyi tamamlayıcı olarak göze çarpıyor.

Download:
Norton AntiBot (15 Günlük Deneme Sürümü)

İlker Düzgören

Okuyucu Yorumları

Toplam 389 Yorum

helal olsun chipten hep bu şekil haberler yapmasını bekliyorum

maşallah maşallah benim kullnaandıgım ESET Smart Security listeye bile girememiş.. ayrıca En iyi dediğimiz Kaspersky nerelerde kalmış. Aklım karıştı şimdi birazcık :S

Sonuçlara şaşırdım bide Internet Security incelemesi yapsanız harika olur...

Kaspersky'ın 5. sırayı alması bana ilginç geldi

KASPERSKY İNTERNET SECURTY DEN ŞAŞMAM. :)

vay anasını be şuan bak 2006 da 97bin olan zararlı yazılım 2007 yılında 5.5 milyon

Bu tür testlerde Avira niçin dışarıda tutuluyor? Bu listede ilk defa gördüğüm programlar var. Acaba Avira bunlar kadar iyi değil mi? Ücretsiz versiyonunun bu listede ilk üçe gireceğini garanti ederim. Bu tip karşılaştırmalarda Avira'yı da görmek istiyoruz.

nXs

eset antivirüs neden karşılaştırmada yok

açıkçasını söylemek gerekirse reklam kokuyor bu inceleme. aynı incelemeyi bende yaptım. daha doğrusu çoğu kullanıcı yapabilir. içerisinde virüs bulunan bir dosyayı sıkıştırın ve virüs taraması yapın. en çok hangisi buluyor bir bakın. norton 698 tane virüs olan bir dosyadan 550 virüs bulmuştu kaspersky 696 ile en yakın sonucu vermişti. kaspersky internet security. şaşmam...

virüs programı vs özellikli olarak tek bir ismin anılması şu zaman için hiç gerçekçi değil. hepsinin sitesine girerseniz zibille siteden dergiden birincilik ödülü, yılın antivirüsü tarzında ödül almışlardır. hepsi birincidir.şu an kaspersky int. sec. 7 kullanıyorum. ama içim hiç rahat değil. trojanlara ve özellikle de spy lara karşı çok etkisiz. hiçbir keygen de bir nebze olsun uyarı vermiyor. online dosya tarama sitelerinde tarattığımda ne kadar popüler program var nerdeyse hepsi es geçiyor. ama ücretsiz virüs programları avg avira genelde zararlıyı tespit ediyor. sistemim iyi olmadığından anti spyware ve firewall kullanamıyorum. benden size tavsiye on demand olarak avira ,avg kurun. ve keygen crack işlerinde dosyayı çalıştırmadan internetten taratın. zararlı varsa ve çalıştırmak zorundaysanız işiniz bittikten sonra silip başka bir proyla (online da olabilir) sisteminizi taratın . bu tür paylaşımların yapıldığı sitelere kesinlikle opera veya firefox ile girin. şu an ff nin noscript eklentisi güvenlik adına çok daha önde. bu tür sitlerden zararlı betiklerin çalışmasını önleyebilirsiniz.

Her ne olursa olsun pc yi kassada Norton dan şaşmam tavsiyede ederim yani...!

Ne alaka ya. İsmini bile duymadığım programlar var eset yok. Pek güvenilir bulmadım bu testi. Chip bir açıklama yapabilirmi acaba? Sadece destekveren firmalar mı katıldı bu elemeye?

Merak ettim acaba Bitdefender'i incelediniz mi de listeye koymaya bile degmez dediniz yoksa hic incelemediniz mi ?

evet internet securityler le ilgili test olsaydı daha iyi olurdu şimdi kim gidipte hepsi 1 arada almalmak warken parça parça almak...

hayatta norton kullanmadim. kullanmayacagim da. antivir var. deneyin. cok hizli hafif ve ucretsiz.

BU nası ya:D ya kaspersky dakiler burnunu kurcalıo çalışmıolar ya da tesste bi sorun var:) NOD32 listeye girmemiş dien biri çıktı:)

kaspersky den şaşmayın norton manyak kasıyo makinayı

norton bence hiç de iyi değil kimseye tavsiye etmem herşeye virüz der uyuz bir program avira premium

Ben Norton 360 kullanıyorum.Yukarıda adı geçen tüm antivirus yazılımlarını kullandım.En iyi Norton System Works.Sadece bilgisayarı çok kastığı için tutulmuyor.Mc Afee listede olmamasına rağmen Norton'dan sonra 2. sırada yer alıyor.

Kullandığım ve çok memnun olduğum ( arasıra Windows Maili karıştırma huyu hariç!:) ESET Smart Security listede niçin yok? Ayrıca kullanılan birçok yazılımda yok! Daha fazla yazılımın karşılaştırılması CHIP'e daha yakışırdı derim!

Bitdefender da teste dahil edilse çok güzel olurdu.

en iyi virüs tarama yazılımı kaspersky nod32 ve şuanda en iyisi antivirdir ben şuan antivir kullanıyorum üstelik bedava olanı şimdiye kadar nekadar virüs varsa anında buldu chip online biraz haksızlık yapıyor bu konuda hangi virüs firması arka çıkıyorsa onun virüs programını testte birinci oluyor bu eleştirimi sayın chip online çalışanları dikkate alsın istiyorum .daha dikkatli olalım derim zira norton şimdiye kullandığım en kötü ve en yavaş virüs programıdır çoğu testlerde antivir birinci çıkarken sizde nasıl oluyorda norton birinci çıkıyor anlamak mümkün değil *_?????_*

Norton gibi hantal ve sorunlu bir programın test lideri seçilmesi çok saçma.

ben esset smart security kullanıyorum testte olmamasının sebebi tam koruma onu anladım da bu firmanın ürettiği nod 32 neden testlere sokulmadı onu anlamadım. symantec firmasının başarılı olduğu konusunda bir şüphem yok ancak bazı antivirüs firmaları göz ardı edilmiş diye düşünüyorum. bunun yanında tek başına anti bot, bizi bütün virüslerden koruyabilecek mi? spam vb hariç. buna cevap verebilir mi chip, ona göre hareket edeceğim. makale için teşekkürler.

Arkadaşlar anlayamadım bu nasıl bir testtir? 2006 nın ödüllü antivirüsü PANDA nasıl oluyorda testin en sonuncusu oluyor? Bu testleri acaba neye göre yapıyor sayın chip yetkilileri? Bu kadar Eleştiriye Chip yetkililerinden cevap bekliyoruz. Ayrıca Kaspersky antivirüs programı bildiğim kadarıyla çok başarılı sonuçlar veriyor. Nasıl oluyorda arka sıralarda yer alıyor? Nod 32 Neden bu testte yok? Sayın Chip Yetkilileri Bu testin Tarafsız olduğunu ispatlamak zorundasınız. Aksi halde İnsanların gözünde Daima Taraf tutan Bir Kurum olarak kalmaya devam edeceksiniz.

1-burada kaspersky'nin anlaşılmadığına yada virüs tespitinde küçük puan almasına katılmıyorum. 2-kaspersky türkçeleştirilebildiği gibi deneyimsiz kullanıcı moduda var kurulurken seçiliyor. 3-CHİP'in kaspersky gibi bir profesyonel yazılıma kötü puan vermesi ve kullanıcılar gözünde düşürmesi, deneyimsiz insanların bilgisayarlarından bu programı kaldırmalarına ve adı antivirus olan programları kurarak virüs tehditlerine maruz kalmalarına sebep olur. 4-kaspersky basit bir program olsaydı internette o kadar key dosyaları dolaşmazdı. Ayrıca kaspersky'nin antivirüs veritabanı 1 saatte bir güncellenir. Bilen kaspersky kullanır bilmeyen maceraya devam.

kaspersky 30 gün deneme kullanımı verir.

Hımm dogru hep bu sekilde anlamadıgım yıllardır nod32 ye bosa paramı verdik ve yıllardık evdeki canavarlar sistemime virus sokmayı basaramadılar ve yıllardık bagımsız bir sirketten bosa odul almıs kusura bakma chip seni severim hic bir ayda senden vazgecmedim (tabi bazen gazeteciden dolayı aksama oluyor ama o kadarda olsun ) ama bazen yaptgınız yanlı yayınlar insanı sıkıyor :) ama ben yinede sizi seviyorum ve nod32 devam diyorum :)

Bazı arkadaşlar en iyisi "budur, şudur" şeklinde kesin çizgilerle yorumlamış kendi kullandıkları Anti-Virus yazılımlarını. Fakat Anti-Virus yazılımları için bu kadar net konuşmak biraz yersiz. Çünkü hergün onlarca yeni virusler çıkıyor piyasaya ve Anti-Virusler de bu yeni çıkan viruslere karşı zaman zaman savunmasız kalabilirler.

Ben uzun süredir bilgisayar ve internet kullanıcısıyım. Güvenlik konusunda da hassasım. Onlarca Anti-Virus yazılımı denemeye ihtiyaç duymadım. Eset NOD32, Bitdefender ve Kaspersky kullandım. Kendi incelemerime göre bu üçleme arasında en etkilisi Kaspersky oldu. Symantec'in ürünlerine pek ılımlı değilim, zamanının en iyisi iken, şimdi en az tercih edilenler arasında yer alıyor. En büyük sebebi de sistem kaynaklarını aşırı tüketmesi...

Eset NOD32'nin en büyük sorunu; çok az uyarı vermesi(!) İnsanlar uyarı vermeyen Anti-Virusleri etkisiz olarak benimsiyor maalesef :)

Kaspersky şahsi fikrimce gene en iyisi...

Bu arada pardon nod32 listeye girememis demisiz ama nod32 1 numaraymıs en üst sağ koseye bakın :)

kaspersky virus veya zararlı bir yazılım olmadığı yüzde yüz kesin olan bir çok yazılımı engelliyor ,üstüne üstlük o proğramı engelleme de diyemiyorsun .

arkadaşlar norton antibot sistemi hiç denecek kadar kasmıyor.ayrıca chip online yetkililerine bir sorum var antivirus programımı silip sadece antibot kullansam olurmu?

Kaspersky'nin mem kullanımı super, bilgisayarı hiç yormuyor kalitesini herkes biliyor zaten

Kaspersky'nin mem kullanımı super, bilgisayarı hiç yormuyor kalitesini herkes biliyor zaten

norton antibot u kurdum. kis 7 ile kullanıyorum. arkadaşlar kaspersky den hangi ayarları yapmam gerek. güvenlik duvarı high da. norton u kontrol ettim. bağlantı istemiyor. ama güvenlik duvarından izin vermem gerek mi?

Cok uzaga gitmeden Turk yapımı Zemana yıda teste dahil etseydiniz

norton mu zuhhaa:) kasperksy internet security kullanıyorum reklamlardan korunuyor virus filan derdi de yok yeter zaten sistem zarar görmesin diyorsanız bilinçli bir kullanıcı olmak şart! bende virus programı kullanıyorum ama içim rahat olsun diye:)

davranış analizi bir aldatmacamı yoksa gerçek tarafsız bir incelememi bunu merak ediyorum chip bunun cevabını verebilirmi

Peki Trend micro PC cillin nasıl?
bende kaspersky var değiştirmeyi düşünüyordum Trend micro güvenli midir?

Bitdefender neden alınmadı merak ettim..

avast antivirus mem konusunda cok iyi ama yeni cıkan bazı sistem altı zararlılarında çaresiz kalabiliyor bunun dışında iyi bir web gardiyanı diyebilirim.

ben en iyisi antivir diyorum şuan bir ev kullanıcısı için bedava yanında birde windows defender kurulu ücretsiz ve kısıtlı anitivirin açıklarını kolluyor

ya birkaç dosyayla test ediyorum. norton dan ses yok. online taratmalarda %50 üzeri oranla dosya infekte olmuş. bu program real time çalışmıyor mu? yoksa zararlı yükleniyo. aktif hale geçince mi yakalıyor. bilgilendirseniz .

nod 32 gibi sistemi efektif kullanan bir o kadarda etkili olan AV yi teste tabi etmemeniz .. diğerleri için reklam kokusu veriyor . tartışmazsız nod 32

Kaspersky 7.0 Şu An İçin En İdeal Sürümüdür.Şiddetle Tavsiye Ederim.Truvasız Günler..:)

bana göre nod 32 en ii si pcimde 2 antivirüs var hem nod 32 hem avira ayrıca orginal windows defender bulunuyor her 2 haftada bir pc mi online taratıyorum pcimde hç bir sorun yoq

bana göre nod 32 en ii si pcimde 2 antivirüs var hem nod 32 hem avira ayrıca orginal windows defender bulunuyor her 2 haftada bir pc mi online taratıyorum pcimde hç bir sorun yoq

nod32 tek geçerim nod32 den şaşmayın bulduğu virüsü silmiyor bilgisayarda adını bile geçirmiyor

reklam kokan hareketler bunlar...

Bende avast var avastı beyenmiyorum ama kasmıyor benim sistemi ondan yüklü onu silip sadece norton antibot kalsa nasıl olur...

reklam diyorum baska bise demiyorm. norton da bir numara olmus ya ne dielim ki. .

kaspersky / nod32 var iken nortan da nerden cikti sistem kaynaklari kurutup tuken asalak bir avp dir norton. bedava verseler almam. kurmak bir dert kaldirmak basli basina ayri bir dert.

Bir defa Norton AntiBot tam anlamıyla bir antivirüs yazılımı değil. Yukarıdaki antivirüs yazılımları içinde F-Secure'den başka kaliteli bir yazılım göremiyorum. Şu an itibariyle dünyada bir numara olan bir yazılım var ama o da Chip'in incelemesinde yer almıyor: "Trend Micro". İkinci kaliteli yazılım olarak da BitDefender söylenebilir. Bunun dışındakiler faso-fiso!

nod32 oldukca iyi bu konuda. Beles avira da super

not 32 bir halta yaramaz

Bol bol norton reklamıyla doldurulmuş bir test.

xp altında; Norton kurulu makinamda garip yavaşlamalar, fareye dokununca kilitlenmeler, mavi ekran, rasgele açılan pencelereler, ie'nin başka sitelere yönlenmesi ve bir sürü abuk subuklar olurken çok rahattım nasıl olsa norton var diye ama bilmezdimki iyi saatte olsunlar bilgisayarımda kol geziyor. Bir arkadaşın tavsiyesi ile kaspersky internet securty kurduk. Kaspersky işinin kurdu, viyak viyak virüslerin, spamların canına okudu. Web sitesinde gezinirken siteden bilgisayara web yolu ile gönderilen virusleri anında yakalıyor. yazdıklarım kesinlikle abartı değildir. isteyen kaspersky 30 gün denemeyi kursun virüs yayan malum sitelere girsin, tecrübe edinmesi bedava. yorumlarda sistem kaynaklarının tükenmesinden bahsediliyor. kasperskynin ayarları ile minumum sistem kaynağını kullandırabilirsiniz. sistem kaynağı tasarrufu istiyorsanız kullanılmayan servisleri kapatın(müthiş sistem hızlanıyor), sistem başlarken çalışan gereksiz programları devre dışı bırakın.

Chip bizim gözümüzde bir otoritedir. Ama bu yanlı araştırmaya anlam veremiyorum. Bu güven sarsar. Kullanıcılarınızın güvenini sarsmamak için lütfen objektif araştırmalara devam diyorum. Bir ChiP seveni..

Aslında size birşey söyleyeceğim kızacaksınız. Virus programlarının hiçbiri hiçbir halta yaramıyor. Benim pc Intel Core Duo + 4 GB ram. Kaspersky + nod32 + panda + mcafee aynı anda kullanıyorum ve çakışmıyor. fakat geçen gün öyle bir virus girdiki pc ye temizsurucu.com diye bi siteden format atmak zorunda kaldım. saniyede 10.000 trofan falan yuklemeye basladı bilgisayar ve bu site kendi kendine acılıyor engelleyemiyosunuz. virusleri buluyorlar siliyorlar kopyalıyor kendini virus. neyse.. size tavsiyem kaspersky dir pek bir işe yaramasada ancak en önemli unsur WINDOWS GUVENLIK DUVARINI MUTLAKA ACINNNNNNNNNNNNNNNNNNNN !!!!!

Kaspersky yi savunan arkadaşlara tavsiyem sistemlerindeki spy ve trojanlardan haberleri yok galiba. 8 ay kulandım. şu an avira pe premium a terfi ettim. yanına bir de ücretsiz comodo kurdum. çok harika oldu. daha önce kis7 nin bulamadığı ve benim diğer şekillerde bulduğum trojanları avira ilk tarama da tekrar yakaladı. genelde keygen işleriyle uğraşırım. illa bir zararlı vardır içlerinde. ama daha kaspersky bir kere olsun bu keygenlere uyarı vermedi. avira yı test amaçlı kullandığımda daha yükleme linkine tıkladığım anda verdiği trojan uyarısı ile takdirimi kazandı.. arkadaşlar bende kaspersky i ne olursa olsun seviyorum. ama şu sıralar kaspersky yetersiz kalıyor.. ücretsiz programlar avira ve avg özellikle de spy bulmada çok başarılı. tek burdaki test de değil birçok testte de kaspersky ilk 5 hatta kategorik zararlı testlerinde ilk 10 a giremiyor. bence kaspersky kullanacaksanız ve tehlikeli sularda yüzüyorsanız sakın yola bi kaspersky ile çıkmayın. hiç değilse ad-aware türü ücretsiz programlar kullanın.. bilmeden suçlu durumuna düşmeyin ..bilgisayarınızı zombilere çeviren bot yazılımlarına karşı dikkatli olun. ve asla kaspersky e bel bağlamayın.

biz insanlar biraz bilinçsiziz. Birileri para kazanmanın yollarını bulmuş biz ise kavga edıyoruz . Adamlar yapıyor virüsleri , trojanları , spy ları ondan sonra hopbala trojanı sılen virüs programı . Hadi yaa :). bunlar reklam kokan hareketler kardeşimm...

Pc temizlemede yardim ettigim arkadaslar icinde özellikle nod32 kullananlar ve avast kullananlarda cok sorun vardi iyi degil ama kabul etmiyorlar yok pc iyi korunuyor saniyorlar herhangi bir foruma girin söyleyin kabul etmez yok mennunumda suda buda diyecekler size.
Avira su anda hem hafif hemde cok etkili bir koruma sagliyor bedava sisteme yük bindirmeden calisiyor.
Comodo ve Malwarebytes' Anti-Malware ile beraber kullanildiginda dahada verimli buna ccleanerda eklemek gerekiyor arada ewido online scannerda ayda 1 yapilirsa sistemi korumak münkün oluyor (Avg ewido satin aldi ayni isi yapabilir).
Kapersky gelince en iyi olduguna eminim bir aralar ama zaman icinde özellikleri arttikca etkisini kaybetti.
Neticede bu iste 1 numara yok bu sürekli degisir en iyinin kim oldugu zaman icinde degisir zaten 100 de 100 korumada olacagini sanmiyorum.

kendimce düşüncem buradaki testlerin yeterince gerçekçi olmadığı. eleştirim ise buradaki incelemenin pratikte gerçeği yansıtmadığı.

Çok önemli bir noktaya değinmek istiyorum sayın arkadaşlar, virus güvenlik programları söylediğiniz tipte reklamlara o kadar çok ihtiyaç duyarlar ki, yüklersiniz bir tanesini, hemen bulur bi top spyware bi ton trojan veya bir sürü gereksiz ama bizi cezbetmek için uyarı mesajı, biz de sanarıski ya ne baba bi programmış bu, ama işin aslı o değildir ve bu ancak bir satış politikasıdır.Örnek veriyim bilgisayarıma çok olmasada sık format atan biriyim formattan sonra bir spy-ware programı kurdum ve bana 60-70 li rakamlarda spyware den bahsediyordu daha internete girmediğim halde daha başka program yüklemediğim halde(office adobe,nero vs vs) varın siz düşünün
Arkadaşlar ben neredeyse tüm söylediğiniz bu vürus koruma programlarını kullandım(virus ve spyware trojan dahil) ve şunu öğrendimki iş sizde bitiyor, öyle abuk sabuk sitelere girmeyin, girceksenizce internet explorerdan uzak durun
,tamam bir virus koruma programınız olsun, ama nod 32 sn.de buldu virüsü, kaspersky çığlık atarak virüsü öldürüyomuş:)) panda oleymiş,yok zone alarm bole yapıyomuş virüsü yok norton berbatıymış(adamlar her sene 1.lik güvenlik ödülü alıyo nasıl oluyosa bu mantıkla,savunmuyorum nortonu yanlış anlaşılmasın, benim de sistemime norton kuruluyken pekçok kez benim hatamla virus girdi) ama dediğim kullanacaksanız moz. firefox kullanın, kredi kartı gerektiren siteler birer kimlik avı siteleri gibi işler,buralarda sizleri bekliyen pek çok avcı pusuda beklemektedir, işte arkadaşın belirtiği sürücü kursu sitesi buralara girerken özellikle güvenli modda firefoxu açın, benden söylemesi herkese saygılar.. Birde 3 tane virus koruma programı yükleyen arkadaşım bu çok büyük bir hatadır, bu şekilde programlar birbirlerini virus olarak tanımlar ve birbirlerinin yetkilerini kısıtlar olan tabi sana olur, bence bir tanesi o 3 tanesinden daha iyi işini görür tekrar saygılar..

ya en iyisi, işiniz olmadığı zaman pc nizin ADSL kablosunu çekin arkadaşlar. Diyelim download yapıcaksınız, sadece GÜVENDİĞİNİZ YEDEN downloadunuzu yapın ve kabloyu çekin. yahu MSN de konuşacaksınız, msn de konuştuktan sonra bağlantınızı kesin. ne kadar anti-virus anti-spyware olursa olsun virüslerin bilgisayara girmesi kesinlikle engellenemiyor. Mutlaka akıllı yazılımlar bilgisayara bulaşıyor. zaten bu virüslerin çoğunu anti-virüs yazılım şirketlerinin kendileri yapıyor daha çok licence key satmak için. mesela geçenlerde bana bir virus girdi 127.0.0.1 IP'sinden (BU IP'yi YASAKLAYIN) site kendi kendine açıldı, neyse program kaspersky ve nod32 işletimlerini bozdu önce ve bilgisayar uçtu. o yüzden anti-virus programları %100 koruma sağlıyor zannetmeyin, bu programların sağladığı koruma en fazla %51 civarındadır. Windows güvenlik duvarını asla ve asla kapalı tutmayın. Unutmayınki her saat başı 1 petabytelık yeni akıllı virüsler internete dağılıyor ve bilgisayarınız her an risk altında nete bağlı olduğunuz sürece. Eğer sıkı bir programcıysanız zaten kendinize güzel bir firewall yazılımı hazırlayın derim. Ben artık hiçbir virüs programını kullanmıyorum, çok iyi bir yazılım teknisyeni arkadaşımın kendi yaptığı firewall düzenlemesini kullanıyorum ve oldukça iyi. size sonuç olarak en büyük 2 tavsiyem 1)WINDOWS GUVENLIK DUVARI her zaman aktif olsun 2) İŞİNİZ OLMADIĞI ZAMAN BAĞLANTINIZI KESİN...
saygılar.

Bir atasözü var da yazarsam kırılırsın.Antivirüslerin bir şeye yaramadığını yazmışsın.Maşaallah yüklemediğin kalmamış.İstersen isim vereyim biraz daha yükle ve al başına belayı.Neden mi?
Bir PC'de sadece (1) Antivürüs programı yüklü olmalıdır zira iki tane olursa bir diğeri onu VİRÜS sanır.Yani birbirini iptal etmeye çalışır. Onlar aralarında mücadele ederken de başka bir virüs girer ve işi bitirir. Sen hiç HAYVANLAR ALEMİ Belgeseli izlemedin mi? Ben söyliyim: İki erkek Antilop boynuzlaşırken Aslan fırladığı gibi birini yakalayıp işini bitiriyor.Bilmem anlatabildim mi? Hadi hayırlı traşlar!

"mesela geçenlerde bana bir virus girdi 127.0.0.1 IP'sinden "
ahaha şaka mısın len?

merhaba arkadaşlar
yazılanların çoğunu okudum. arkadaşlara katıldığım ve katılmadığım noktalar var. bir kere virüsleri antivirüs firmalarının yazıp daha fazla satış yapmak için yazdıkları fikri bana çok saçma geliyor. hatta üniversitede bununla ilgili bir konferansımız olmuştu, kaspersky türkiye müdürü gelmişti. ona aynı soru sorulduğunda şu cevabı vermişti: normal şirketlerde dahi bir sürü insan işe girip çıkıyor. antivirüs yazan şirketlerden hiç mi çalışan istifa edip ayrılmıyor veya işi bırakmıyor. onlar hiç mi bunu açıklamıyorlar. baktığınızda hiçbir antivirüs şirketinde böyle vakaya rastlanmamış.
virüs yazanlar tahmin ettiğiniz üzere egosunu tatmin etmek isteyenler. teknik bilgisi çok üst düzeyde, bilgisine güvenen uzman insanlar zaten bilgisini paraya çevirmeye çalışırlar. iş dünyasını yakından bilenler bunu gayet net bilirler.
symantec her ne kadar çok büyük bir güvelik firması olsada, her yazılımı için aynı şeyi söyleyemeceğim. norton bazı konularda çok zayıf kalıyor. ayrıca sahip olduğu, 2-3 antivirüs firmasında da bulunan önsezisel tanıma (heuristic) yeterince verimli değil. bu konuda gayet başarılı olan kaspersky firması. kullanığı teknolojiyi ve diğerlerinin teknolojisini ayrıntılı analiz etmiştik. gerçekten su yüzünde görünmeyen ama arkada çok fazla i gerçekleştiren fonksiyonları mevcut.
ayrıca bilgisayarı yormuyor diye kullanılan bazı antivirüsler mevcut. teknik olarak düşündüğünüzde örneğin güvenlik duvarı, heuristic ve bellek kontrolü işlemi gibi eş zamanlı yapılan işlemler işlemciye belli bir işlem yapma maliyeti getirecektir. nod32 gibi jet hızıyla çalışan programlar aynı şeyi yapmıyorlar maalesef. koruma yelpazesi o kadar geniş değil çünkü. burada duygusal düşünmemek gerekir. ayrıca firmalara isminden dolayı körü körüne güvenmemek gerekir. kullandığı teknolojiyi incelemek gerekir.
f-secure ise japon bir firmadır ve eşzamanlı 3 tane antivirüs motoru kullanır. bunların arasında kaspersky da vardır. yani kendi antivirüs tarama motoru yoktur. kombinasyon yaparak bir paket oluşturmuştur.

anlayacağınız teknolojisi ve performansı ağırlıklı değerlendirirseniz daha net bir tercih olacaktır.
saygılar

ESET katılsaydı 1. olurdu

Norton hem hantal hemde yaptıgı işi bilmeyen bir yazılım makınada virusun oldugundan bile haberi olmayan program.Tamamen fiyasko bir yazılım.

Avira AntiVir bunların hepsini döver! Beleş versiyonuyla bile Norton'a fark atar. Paraya kıyıp da Premium yada Internet Security versiyonlarını alırsanız virüsmüş, trojanmiş, spymış hiç işiniz olmaz...

sinan.e bilgi vermeye çalışmışsınız ama ne f-secure yi doğru düzgün tanımlıyorsunuz ne de kaspersky i.f-secure finlandiya ya aittir ve tek motor üzerine kuruludur..japonya da ofisi vardır. 3 lü motor kullanan trustport tur.. ayrıca kasperky nin sezgiselliği çok kötüdür. 1 ay önceki virüs bilgi veritabanına göre yapılan testlerde tabiri caizse sallafoş olmuştur.

f-secure 3 tane motor kullanır fakat bunu firma imajından dolayı ürün özelliklerinde bildirmezler. kaspersky uzmanıyla bunun tartışmasını dahi yaptık. 3 tane motor kullanan paket daha sağlıklı olmazmı diye.
trustport
f-secure finlandiya merkezlidir. onu yanlış yazmışım pardon:(

Ben virüs programı kullanmıyorum. Alerjim var. :)
Bişey olursa Taşınılır HDD'da, Hiren't Boot Cdden aldığım acronis yedeği var.

SuperAntiSpyWare kullanıyorum sadece. O da antitrojen programı.

Reborn91 yazmış:
maşallah maşallah benim kullnaandıgım ESET Smart Security listeye bile girememiş.. ayrıca En iyi dediğimiz Kaspersky nerelerde kalmış. Aklım karıştı şimdi birazcık :S

Ya arkadasim listeye giremez online scannerlar var gidin tarayin pcnizi cökmedigi sürece iyi sanip duruyorsunuz git bir spyware malware virus taramalari yaptirda gör.
Avast ve Nod32 piyasadaki en ise yaramaz antvirus bunu herkez biliyor.

127.0.0.1'ede trojen giriyor arkadaşım Bilmeden konuşma. Ekran görüntüsü atarım şaşırır kalırsın :)

127.0.0.1 yasaklanamaz. Yoksa bilgisayarınız Alg.exe'leri çalıştırmaz ve internete bağlanamazsınız. Her bilgisayarda 127.0.0.1 var. Networka ve internet için lazım.

Norton Antibot'u denemedim ancak genel olarak Norton kendinden haberi olmayan, gördüğüm en berbat antivirüs yazılımı. Nasıl oluyor da bu kadar popüler oluyorlar hep merak etmişimdir!!

Norton'un ayda yılda bir virüs tanıyacağı tutar onu da temizlemeyi başaramaz. Mesela Avast'ın daha önceki Norton sürümlerinden en az 10 kat daha iyi tanıma ve temizleme sağladığına pratikte defalarca şahit oldum.

Şu anda Nod32 kullanıyorum. Bazen haddinden fazla dosya siliyor ama sonrasında pırıl pırıl bir sisteminiz oluyor:)

Norton Antibot'un açık ara şampiyon olacak kadar iyi olduğuna inanasım gelmiyor. Norton'a karşı önyargımda olsa gerek..

İyi çalışmalar

Arkadaşlar ya nortonu kullanmasını bilmiyosunuz yada hiç bir şey bilmiyosunuz. Bu test de virusleri yani zararlıları sadece sezgisel tanımlama dosyaları olmadan bulmasını test ettiler. Norton(Symantec) firması zararlıları tespit edipde ortadan kaldrıdan en iyi firmalardan biridir. Yanı etkin kayıt deftleri yada dosyayı silebilme gibi temizleme özelliği iyi olan firma az Norton, McAfee, Microsoft ve eTrust (CA) dir. Arkadaşlar en iyi sezgisel virusler bulanlar ise Bitdefender, Fortinet, F-Secure, Nod32, Panda, Sophos, Trusport ve WebWasher dır. tabi bazen firmalar zararlı olmıyıpda yanlış tespitde yapabiliyolar temiz dosyaları bazen zararlı diye gösterebiliyorlar kısacası bu konuda iyi olanlar ise yani yanlış tespit oranı az olanlar ise eTrust, McAfee, Nod32, Microsoft ve Norton dur. sizlere söylemek gerekirse eğer büyük bir virus bulma oranına sahip olan bir virus tarıyıcısı istiyorsanız. Trusport(AEC), AVK(G DATA) Antivir (AVIRA), bunlardır. ama Trusport bulduğu virusler silme yok etme işleminde zorlanıyo yani sizlere belki dosya siliyo gibi geliyo ama etkin zararlı yine kalabiliyo bilgisayarda burda Antivir i kullan bilgisayarın performansını fazla etkilemiyo G DATA ise çift tarama motoru kullanıyo birisi Kaspersky ve diğeri de avast tındır. o yüzden bilgisayarın performansını kötü yönde etkiliyo. Sizlerin dediği antivirusleri açıklamam gerekirse. Kaspersky salgınlara karşı en hızlı çözüm bulan firma ortalama bir saat bir firma güncelleme veriyo tabi bu oran gdata sonra en iyi oran g data yarım saat bir güncelleme veriyo Kaspersky ın en iyi özelliği hızlı güncelleme ve yüksek virus bulma oranı virusleri silebilme (etkin zaraları silme) oranıda çok iyi olmasa da iyi ve dostler ben kaspersky 4 aydır yeni çıkacak yeni Antivirus nu test ediyorum (8.0 yani 2009) eskisine oranla iyi tarama performansı biraz iyi olmuş ve 7.0 oranla bu yenisinde sezgisel yönü iyi gitmiş ve temiz dosyalarıda yanlış tespit oranıda iyi oluş tabiki dostlar kaspersky bilinmiyen virusleri yani sezgizel yönü çok iyi değil ama yeterince iyi beğenmiyen nod32 kullansın. F-Secure oda en son üç tarama motoru kullanıyodu şimdi ise çift kullanıyo yanlış katırlamıyosam birisi Kaspersky ve kendi tarama motorunu kullanıyorlar F-secure bilinmiyen virusleri yani sezgizel yönü iyi olan bir firma artı rootkitleri iyi tespit edebiliyo ayrı yeten F-secure F-prot'un kardeş firması sakibi ilkin F-Prot (F RISK)açtı sonra F-secure açtı. Trusport ise dostlar eskiden üç tarama motoru kullanıyodu. bunlar Norman, Bitdefender ve AVG di. Şimdi ise beş tarama motoru kullanıyo. bunlar AVG, Ewido(AVG), Norman, Dr.Web ve VBA32 kullanıyo bu yüzden virus bulma oranı çok iyi bir firma ve sezgisel yönüde çok iyi ve güncelle çıkarmasıda iyi ama beş tarama motoru yüzden bilgisayarı çok yavaş tarıyo ve beş tarama motoruna rağmen viruler tam anlamıyla yok edemiyo yani Etkin zararlıları silemiyo.Antivir ise en iyi firma ben tek başına firma ne başka yerden motor sağlıyo ne çift motor kullanıyo Virusler tespit oranı en iyi firmalardan biri ve bilgisayarda performansı kötü yönde fazla etkilemiyo ve salgınlara hızlı bir güncellem çıkarıyo. Avast ise eski oranla iyi bir tarama performansına sahip olmuş ama silme yeteneği fazla iyi değil ve sezgizel yönü ise idare eder. Dostlar Norton ise güncelleme çıkarması çok uzun sürüyo ama çok iyi firma virus bulma yüzden bulup silme yani etkinlikleri sile bilme oranı çok iyi firmanın tek zayıf yönü güncellem çok geç çıkarıyo eğer Norton Anti Bot'u yeni ürünlerine entekre ederse çok iyi olur ve iyice güçlenir. Dostlar bir de size son bir şey söyliyim şimdikileri ise temiz olmasına rağmen virus alarmı verdiler.

avast: nod32 av package - Win32:Trojan-gen
avast: adobe premiere package - Win32:Junkpoly
anitivir: mcafee patcescanner package - TR/Agent.516096.A
kaspersky: mandrake package - Trojan-dropper.msword.1table.es
tabi doğal olarak F-secure de aynı dosya yanlış alarm verdi çünkü zaten Kaspersky dan aldığı tarama motorunu kullanıyo.
Norton: Myphotobook package - Backdoor-Trojan
Trusport: bu firma ise F-secure, clamwin, ad-aware , mcafee gibi firmaların yazılımlarına yanlış alarm verdi dostlar bu sadece yanlış alarma karşı bir kaç örnekti.

Dostlar uzun yazı yazan Oguzhan48 benimdir.

norton antibot u denedim ve kaldırdım. bir kıpırdanma falan yok. araştırdığım kadarıyla mevcut işlemleri ve kayıt defterine eklenen bot işlerini tarıyormuş. bence bu yazlımın tutulması imkansız.. taban seviye de task manager e baktığınız da neyin ne olduğunu biliyorsanız bu yazılım da onu biliyor.. birazcık araştırma ve bilgiyle bu işlemleri ve çalışan exe lerin işlevlerini herkes öğrenir..

1- Kasperskyın System32 de zararsız exe dosyalarını sildiği gerçeğine CHIP katılıyor mu?
2- ESET Smart Security tam koruma sağladığı için teste alınmadıysa, o zaman Kespersky niye alındı?
3- Norton firmasının ürünlerinde casus program olduğu gerçeğine CHIP ne diyor?
4- ABD askeri kurumlarının neden Kaspersky kullanmadığını CHIP açıklayabilir mi?
5- CHIP en kısa zamanda AV programları hakkındaki tüm bilinenleri ve de bilinen tüm teknik kriterleri de dahil ederek (ne kadar süreceği umrumda bile değil) dünyanın saygın AV yazılımları arasında kapsamlı bir test yapmayı (herkesin kafalarındaki ? lerini kaldırmak için) düşünüyor mu?
6- Acaba CHIP yetkililerinin kendileri kişisel PC lerinde gerçekten hangi koruma türünü tercih ediyorlar. (Örnek: '...' Antivirüs yada Tam Koruma Yazılımı + Kullanılan AV'e uyumlu Antispam + Uyumlu Firewall + Varsa diğerleri...)

Ben mi yanlış biliyorum fakat Norton Antibot bir antivirüs değil HIPS yazılımıdır.Solucanlara ve malwarelere karşı antivirüslere yardımcı olması için üretilmiştir.Bu gb programlara PcTools'un Threatfire'ını,Malwarebyte'ın Antimalwarebyte'ını,Comodo'nun Boclean'ını örnek verebiliriz.Yani bu test baştan yanlış."Virüs tarayıcı testinde" Norton Antibot yer almamalı.Çünkü kendim bizzat 3 aydır Norton Antibot kullanıyorum(Bu arada Symantec ara sıra kampanya yapar o kampanyaların birinden 1 yıllık bedava kullanma hakkı kazandım) ve antibotun "manuel scan" özelliği yoktur.Antibot'un en güzel tarafı hueristic (sezgisel) algılama özelliğidir.Sistemimi şöyle korumaktayım:
1-Eset Smart Security
2-Spyware Doctor
3-Norton Antibot

neredeyse hepsini kullandım kaspersky internet security nin üstüne antivirüs programı tanımıyorum.

2 Yıldır kaspersky kullanıyorum (6.0) Nortondan terfi ettim. Okuldaki bütün bilgisayarlarıda Kaspersky e terfi ettirdim. Bütün sitelere çekinmeden giriyorum. Resmen cesaret gösterisi yapıyorum sistelerde. sezgisel virüs tesğiti iyi ama. Zaten kaspersky çok sık güncelleme yapıyor. Kasperskyi tek geçerim.

Zaten bu virüs programları 100 de 100 güvenlik değil bakıyorumda hep norton kaspersky nod32 den bahsedilmiş bol bol reklam yapılmış bunların hepsini kullandım hiç bir işe yaramıyor 2 yıldır avast kullanıyorum 100 de 100 güvenlik sağlmasada işimi görüyor makinayı hiç yavaşlatmıyor sadece bir huyu var Explorasi.exe dosyasını siliyor onun dışında hiç bir sorun yaratmıyor ücretsiz hergün kendi gücelliyor daha ne arıyacam güvenlik duvarıda açıksa sorun yok hiç bir zaman 100 de 100 güvenlik sağlacak bir virüs programı olmaz yazamazlarda ben güvenmiyorum fazla sörf yapmazsan bilmediğin yere girmezsen ne gerek var virüs programına

Bu test biraz yanlış anlamalara sebep oluyor.Arap atları ile İngiliz atları aynı kulvarda koşturulmuş.Herkesin anlayabileceği açıklamalar ile testleri zenginleştirirseniz daha iyi olacak.Bu yazıyı okuyan Norton antibot yükle gerisini merak etme anlıyor.

o kadar antivirüs kullandım ama burdaki av programlarının yarısını tanımıyorum yeni mi çıktılar? Ayrıca testte Nod32 vb. neden yok?

Kusura bakmayın ama nortonun yazılımlarını değil kurmak install file larını bile sistemime yaklaştırmam. Az mı çektik nortondan. Yazılımlarının geneli kendini işletim sistemi sanıyor. Neredeyse windows 'u kaldırıp beni kullanın diyecek kadar sistemin içine işliyor. Sonrada bir sürü sorun çıkarıyor. Norton artık bir işletim sistemi yazıp Sistem Yazılımları Sektöründen çekilsede hepimiz rahat bir nefes alsak. Bu arada bu yazı buram buram reklam kokuyor sevgili editörler. Lütfen kusura bakmayın...

birde arkadaşın biri "Avira su anda hem hafif hemde cok etkili bir koruma sagliyor bedava sisteme yük bindirmeden calisiyor" şeklinde bir ifade kullanmış. Bu işten zerre kadar anlamadığı belli. sisteme yük bindirmiyorsa o zaman çalışmıyor işlevlerini düzgün yapmıyor demektir. Adları ne olursa olsun bunlar da sadece yazılım ve işlerini ne kadar iyi yaparlarsa sistem kaynaklarınıda o denli çok kullanırlar. Bizde ahkam kesen çok forumlar saolsun, ama gördüğüm kadarı ile anlayan yok. sevgili arkadaşlarım forumlarda okuduğunuz her şehir efsanesine inanmayın. Bunların alayı işten zerre kadar anlamayan insanların geyik muhabbetleri. Bilgisayarı antivirüs değil "Bilinçli Kullanım" ve "Yeterli teknik bilgi" korur. Sen güvenlik ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilsen tüm antivürsleri beraber kullansan(ki kullanamazsın) bile yinede sorunun devam edecektir. Önce güvenlik konusunda yeterli, doğru, gerçek bilgi edinmeye çalışın. Bu iş forum geyikleri ile olmazzzzzz...

nod 32 üst üste 4 sene birinci oldu ve liste de yok amanınn

birde arkadaşın biri "Avira su anda hem hafif hemde cok etkili bir koruma sagliyor bedava sisteme yük bindirmeden calisiyor" şeklinde bir ifade kullanmış. Bu işten zerre kadar anlamadığı belli. sisteme yük bindirmiyorsa o zaman çalışmıyor işlevlerini düzgün yapmıyor demektir. Adları ne olursa olsun bunlar da sadece yazılım ve işlerini ne kadar iyi yaparlarsa sistem kaynaklarınıda o denli çok kullanırlar. Bizde ahkam kesen çok forumlar saolsun, ama gördüğüm kadarı ile anlayan yok. sevgili arkadaşlarım forumlarda okuduğunuz her şehir efsanesine inanmayın. Bunların alayı işten zerre kadar anlamayan insanların geyik muhabbetleri. Bilgisayarı antivirüs değil "Bilinçli Kullanım" ve "Yeterli teknik bilgi" korur. Sen güvenlik ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilsen tüm antivürsleri beraber kullansan(ki kullanamazsın) bile yinede sorunun devam edecektir. Önce güvenlik konusunda yeterli, doğru, gerçek bilgi edinmeye çalışın. Bu iş forum geyikleri ile olmazzzzzz...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
size tavsiyem her bilginin üstünde başka bir bilgi daha vardır. anlaşılan siz nasibinizi az almışsınız. virüs testleri ,bağımsız testlerin sonuçları olsun ve denediğim online tarama işlemleri olsun, normal on acess tarzı koruma olsun. daha henüz bende çok kasan sistemi zorlayan çok güvenlik sağlar tarzında bir intiba bırakmadı.. her yazılımın yeni sürümünde yapılan güncellemelerin bir amacı da sisteme yüklenmeyi azaltmak ve hız ve performans artışı sağlamaktır. örnek kaspersky 6 ve 7 sürümlerinde eski kasmalarını bir nebze olsun azaltmıştır.. bence bu tür konuşmalarla sadece vakit harcarız. kasma yapması ya da sisteme yüklenmesi asla o yazılım daha iyidir demek değildir.

adını duymadığım tarayıcılar listeye girmiş fakat nod32 den söz eden yok acaba sıralamaya giremeyecek kadar kötümü yoksa listedekilerle kıyas yapılamaycak kadar kaliteli mi_?

Sevgili arkadaşlar. Ben bir donanım ve yazılım uzmanıyım ve 12 senedir profesyonel olarak programlama üzerine çalışıyorum. ondan önceki 10 yıldada ta o ETA sistemleri kullanılırken donanım uzmanıydım. Size virüsler ilgili söyleyeceğim bazı şeyler var. Halk diliyle anlatmaya çalışacağım. Görüyorumki hepiniz çok çekmişsiniz bu virüslerden. Çekmeyen mi var... Şimdi durum şudur. Kullandığını tüm o virüs koruma programları bilgisayarınızı trojan ve spyware saldırılarına karşı en fazla %60 bir seviyede koruyabilir. Dünya üzerindeki global ağda, saniye başına 10 terabyte lık virüs türevleri üremektedir kısaca. Öyle virüsler vardırki kullandığınız program güncellenmeden virüs koruma programının içine dahi işler. Şunu belirtmek isterimki uygulamanız gereken en önemli 2 adet method vardır. Sanıyorum çoğunuz windows kullanıyorsunuz. Windows güvenlik duvarını, asla ama asla kapalı tutmayın. Bu tip ateş duvarları dışarıdan gelecek çoğu tür bağlantıyı engellemeye yardımcı olur. Öyle yazılımlar vardırki, bunlardan korunmaya mümkünat yoktur. Dolayısıyla yapacağınız en iyi işlem, işiniz bittiği zaman ethernet yada USB modem bağlantınızı kesmenizdir. Asla ve asla bilmediğiniz internet sitelerine uğramayın. Kişisel bilgilerinizi çalmak için, hackerlar tarafından hazırlanan 40.000.000 dan fazla bilinen sunucu vardır.
ruhunuz dahi duymaz. Siz farketmeden bilgisayarınıza virus-trojan-spyware-trojan downloader vs. gibi türevleri yapışıverir.
Asla ve asla regedit te explorer özelliklerini değiştirmeyin. YENİ DWORD DEĞERLERİ MÜMKÜN OLDUĞU KADAR YARATMAYIN !!! bu sisteminizin güvenli yazılımını güvensiz hale getirecektir. İnterneti hızlandırma adına asla regedit le oynamayın. Windows çok hassas bir işletim sistemidir ve internette dolaşan virüslerin %99 u windowsa yöneliktir. Fakat şunuda belirteyimki "BIOS" a dahi bulaşan virüsler mevcuttur. Yapacağınız en akıllıca işlem, işiniz yok iken, bağlantıyı kesiniz. Temp dosyalarını sık sık temizleyiniz. Windows güvenlik duvarını asla kapamayınız. Çok zorunlu olmadığı sürece(Örn:gizli dosyaları göstermiyorsa vs.) regedit ile oynamayınız. Bütün virüs programlarını indiriniz ve paralel olmamak suretiyle teker teker bilgisayarınızı taratınız. Her birinin tanıyacağı virüsler ayrıdır. Unutmayın.. Bilgisayarınızı güncel tutun.. Saygılar.

o vıru programı kendını bıle tanımıyor be kardesım

taraflı....
eskidende pc dergileri testlerde bunu yapardı. halen eski davranışar devame diyor. yazık !

nod 32 ve bitdefenderin üzerine tanımam hiç pc kasmıyolar yok norton yok avast bunlar boş şeyler pc kasmaktan başka bişeye yaramıyolar

Bitdefender'den şaşmayın...eset falan hikaye

almanwars vırısunu hangısı buluyor

Kespersky dan şaşıkmaması lazım.Norton muş ,esetmiş, hikaye en iyisi kesoersky

antivir kullanıyorum...

arkadaşlar bir antivirüsün "bilgisayarı kasmaması", onun çok iyi bir antivirüs olduğu anlamına gelmez. ne kadar fazla fonksiyon içeriyorsa işlemciye o kadar yük bindirecektir.
biraz teknik düşünün. cahil internet kafe gençleri gibi düşünceler ortaya koymayın lütfen!

Kaspersky Den vazgeçilmez

Bu konuda uzman değilim ama ilgiliyim antivirusladan kullandıklarım kısaca.NOD32 sezgisel gücü iyi ama çok virus kaçırıyor,sonradan taramada tespit etsede silemiyor.Avast solucandan başka bişey bulamıyor ama yinede Nod32 den başarılı.Antivir iyi yakalıyor ama silmede aciz.KİS 7 yeni yükledim ama yanlış alarm fazla veriyor gibi geldi bana,4GB ram bellek ve 3.Gh core2Duo pc yi kasıyor,ama güvenilebilir geldi bana.Norton 2007 internet security kullandım abartılı bir önyüz,güncellemesi işkence,pc kaynaklarını kullanmada hovarda,virus bulmada bana hikaye geldi.Bence en iyisi yinede KİS (devamlı güncelleme şart) ve ondemand antivir yanınada spyware doktor ondemand tabiki ,..sadece deneyimlerim bunlar tabiki,,,saygılar

vista ile zıtlaşmasa en iyi KİS.başka tanımadım 4-5 tane denedim.şahsa münhasır.kolay gelsin.Rüstembey

Norton AntiBot'un EULA'sında aynen şunlar yazıyor: "Symantec may, at its discretion, add, modify or remove features from the Software at any time with or without notice to You." Sizce de biraz şüphelendirici değil mi? Neden bizim haberimiz olmadan özellik ekleyebiliyor ya da silebiliyor?

clamwin,winpooch(sadece 32 bit),spybot search&destroy bir de bunları deneyin,gözlerinize inanamıyacaksınız.bunların hepsi gpl yani açık kaynak kodlu ve %100 güvenilir zaten bahsedilen birçok antivirüs yazılımı clamwin databaseni kullanıyor.denemesi bedava memnun kalacaksınız,kolay gelsin.ben vistada kullanıyorum pc de solucan bile yok,bu arada kıyaslama için bulaş olan bir dosyayı virustotal de taratın farkı göreceksiniz!!

yahu bana NOD32'den bahsetmeyin.CHİP'in bu testini açıkcası beğenmedim.nedeni ise freeware ve açık kaynak kodlulareı katmaması.Bir kere tek vista değil linux olacak xp olacak,2003 server olacak,2008 server olacak teste.çıkan sonuçların ortalaması alınacak.böylelikle net konuşacaksınız.2 bilgisayarım var birisi laptop onda vista kuruklu.masaüstümde ise xp kurulu.ne yapcaz?nasıl bileceğim performansın xp'de nasıl olduğunu?
@mehmetcc

bence birinci sırada kaspersky gelir ikincisinde ise bitdefender gerisi hikaye

Niçin Nod32 testlerde yok.Nod32 davranış analizin de iddialı bir programdır.Yoksa Norton Antibot u yenmesinden mi korktular?!!

McAfee Virusscan Plus (Antivirus+Firewall+Site advisor) ile gelmekte. Son 2 yıldır kullanıyorum. Mükemmel bir üçlü diyebilirim. Kesinlikle kullanın, vazgeçemeyeceksiniz. Firewall Tight security yaptığınızda virus spy işlemiyor. Çok zor!

arkadaşlar kaspersky iyi bir antivirus programı olabilir ama sistemden çok yiyor bu aşikar bir gerçek. Nod32 yada McAfee Virusscan Plus gerçekten kullanıcılar için olumlu sonuçlar vermektedir.İyi günler...

matalien'e katılıyorum.nod 32 bunlara 10 basar.nod 32 süper.bunlarla karşılaştırılamaz.en iyi nod 32.........

valla bundan sonra norton antibit midir antibotmudur onu kullanacam kasparsky kullanıyordum menmundum ama madem testlerde geçiliyor elveda kaspersky 7

virüsü yazanda satanda aynı kişiler neden bizi kandırmaya dewam ediyorlar anlam veremiyorum daha fazla para kazanmak içinmi?

pc-cillin başka tanımam

nod 32 neden teste dahil edilmeki. bildiğim kadarı ile birçok ödül almış başarılı bir virüs programı. norton 8 denedim. pc yi çok kasıyor.

Arkadaşlar dikkat!......
Norton antibot antivirüslere yardımcı olması için üretilmiş bir programdır.Yani tek başına kullanmayın.Bir antivirüs ün yanına güvenliği dahada sağlamlaştırmak isterseniz kurun.
Tek başına yeterli olmaz çünkü
1)Virüs veritabanı yoktur
2)Tarama yaptıramazsınız
Norton antibot sisteminizde çalışan programların davranışlarını inceler şüpheli hareket gördümü size bildirir.Bu "davranış analizi" denilen şeydir.Antivirüslerin yanına isterseniz güvenliği artırmak adına kurun.

Chip Online inceleme esnasında,
Kaspersky'nin uyarı penceresini görünce

-Anlayan beri gelsin... demiş

-Ben geldim, nasıl yardımcı olabilirim?

Resimdeki pencerede (Dosya Antivirüsü Alarmı) üst kısımda %temp% klasöründeki wnx2dbxs.com isimli dosyada, EICAR-Test-File olarak tanımlanan bir virüs tespit edildiği ingilizce olarak yazmakta.

Hemen altında sunulan eylemler kısmında ise dosyanın virüs içerdiği ve virüsten arındırılamadığı belirtilmekte. Dolayısı ile sağ taraftaki enfeksiyon giderme tuşu(disinfekt) aktif değil. Kullanıcıya iki seçenek sunulmuş, "ya sev ya terket" hesabı, sil(delete) veya bu dosyaya karışmadan atla(skip). Alttaki tümüne uygula(apply to all) kutucuğunu işaretlemeniz durumunda diğer tespitlerde de aynı seçimi tekrar sorma gereksinimi duymadan uygulayacaktır.

Türkçe versiyonunu yüklemeniz durumunda, bu sorgular zaten sizlere tercüme edilmiş olarak sunulacağından, anlamamanız pek ihtimal dahilinde değil. ;D

Açıkcası Kaspersky Internet Security kullanan birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Kaspersky çocuk oyuncağı değil. Profesyonel bir güvenlik suiti, ayrıca Proactive Defense modülü işini çok iyi yapıyor. Fakat biraz fazla iyi yapıyor. Özellikle de Application Integrity Control modülü aktifse öğrenene kadar çok canlar yakıyor.

Norton Anti-Bot'tan çok daha önce çıkmış olan; Kaspersky Internet Security 6.0'dan beridir varlığını sürdüren; Proactive Defense modülünün sorgularına şayet kullanmayı çözmüş biri yanıt veriyorsa, zaten 100% koruma sağlayacaktır. Fakat bu noktada insan faktörünün devreye girmesi işleri karıştırıyor. Dolayısıyla bu "%" kullanana bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

Gene de iyi haber şu ki 8.0 versiyonunda Kaspersky2009'da artık belli uygulamaların davranış biçimleri güncellemelerle programa otomatikman tanımlanıyor ve böylece daha da az sorguya gerek kalıyormuş. Maalesef daha 8.0 versiyonunu deneyimleme fırsatı bulamadığımdan dolayı bunu doğrulayamıyorum.

İşin özü amacım burada ne Kaspersky'i övmek ne de başkasını yermek. Sadece durum tespiti yapmak. Evet Kaspersky en kullanıcı düşmanı program olabiliyor, ama öyle ayarlarsan. Kurulumunu yaptığım iki farklı bilgisayardan birinde, tek soru dahi sormadan bulduğu her zararlıyı sorgusuz sualsiz temizlemeye kalkan, temizleyemezse de çalıştırılmasını engelleyip sistemden silip karantinaya yedekleyen kaspersky, ikinci bilgisayarda (kendi bilgisayarım) ise benden izin almadan herhangibir programın internet tarayıcı açıp herhangi bir sayfayı çağırmasına dahi izin vermemektedir. Peki bu durum benim tercihlerim ve yaptığım ayaralr doğrultusunda bu şekilde gerçekleşiyorsa o zaman kaspersky deneyimsiz kullanıcı düşmanı mıdır; yoksa deneyimli kullanıcı dostu mu?

Bu arada sizlere ufak bir sır, (norton)Symantec çalışanları Kaspersky kullanıyor ;)

Yazıda incelenen programlar herzaman insan faktörüne takılı kalıyor. Hala 100% koruma mümkün değil. Ayrıca bu programların hiçbirinin şuan için antivirüs yazılımlarının yerini alması sözkonusu değil. Bunlar yardımcı programlardır. Lütfen kimse antivirüs programlarını silip bunları tek başına kullanmasın.

Ben bile kaspersky'e rağmen yanında da Avira-AntiVir kullanan bir insanım aman sakın incelemedeki programları kullanacağım diye klasik antivirüslerinizi silmeyin. Sisteminizde en az bir antivirüs yüklü olsun.

Hem nod32 reklamını almışsınız sitenize hemde antivürüs incelemesinde nod32 sokmamışsınız cok çelişkili olmuş :D lütfen daha dikkatli olalım :D Ayrım yapmayalım :D

virus mü? o da ne?? cok sukur ki antiviruslere ne sistem kaynagi ne de para harcamak gibi bir mecburiyetim var. Allah windows kullananlara bol para ve sabir ihsan eylesin. :)

1998 yilindan beri antivirusleri takip ederim. Bu konuda sahsi gorusum kim ne derse desin avp (su anki adı ile kasperky) nin kimse eline su dokemez. henuz kasperky nin kacirdigi ve digerlerinin tanidigi bir virusle karsilasmadim.

haha komik olduğunu zanneden arkadaşımız kendi kullandığı antivirüsü daha iyi göstermek için Symantec bile kullanıyor diyor.
Neden kullansın ki? Boşa para versin kendi yazılımı var ve kendi kullanımı için bedeva.

bence her virüs programı %100 koruma sağlamaz istisnasız hangisi olursa sadece bazıları nöbette uyumayan görevini oldukça iyi yapmaya çalışan askerlerdir bazıları.bencede favorim diyelim:MKS...selamlar virüssüz yarınlar...

ben para ve ticaret kokusu alıyorum yukardaki reklamdan.Başkaları(chip) ne aldı bilemiyorum ama...?!ve diyorumki MKS veya kaspersky....sami /konya

KasperSky Hakkında Kötü Düsüncesi Olanları Duymuştum. Tercih Edilen Avira Anti Virüs Programı Oldu Genellikle.

Merhaba, ben nod32 kullanıyorum ve bahsedilen anti-virus programlarından çok daha iyi olduğunu iddia ediyorum. Hem bilgisayarı kasmıyor hemde şimdiye kadar bilgisayarım virus nedeniyle hiç çökmedi veya zarara uğramadı. Daha önceleri norton, pc-cillin, kaspersky, avast, antivir ve panda gibi programları denedim ama nod32 kadar hiçbirinden verim alamadım. Ayrıca bu alanda birçok ödül almış bir program. Vede bu teste niye girmediğinide merak etmeden geçemiyorum. İyi günler...

ya beylet spybot ve secrutury terminatorle tarayin bi pc nizi gorun ne iyi ne kotu

bende eset nod 32 kullanıyordum ve şimdiye kadar ondan daha iisini görmedim
ama bi sorun var programın lisanslı sürümünü bi türlü bulamadım :=(

Bir bilgisayar uzmanı olarak sizlere tavsiyem. Antivirüsleri değerlendirirken buldukları virüs oranları haricinde yanlış tanımlamaları ile de göz önüne almanız. Genel de bahsedilen konuya bir örnek: Kaspersky kullanıyordum kaldırdım Nod32 kurdum 2 Tane virüs buldu. Bulacaktır mutlaka hatta 20 tanede bulabilir. Burada isimler önemli değil tabii ki ama Nod32 asla kullanmayacağım bir antivirüs. Kendi deneyimim sistemime bulaşan bir trojanı ben sistem yönetisinde görmesem haberim dahi olmayacaktı. Bariz exe dosyası. Fırsat bu fırsat hemen antivirüsleri denedim. Nod32 yi kaldırıp Antivir kurdum. Cık :( tık yok trojan hala çalışıyor. Antiviri kaldırıp Avast kurduğumda direk trojan uyarısı ve temizleme. İkinci bir deneyimim Avastla günün birisinde warm uyarısı verdi ve pas geçmesini söyledim. Baktığımda worm dosyadaki diğer belgelerime de bulaşmıştı ve avast temizleyemiyor ve silmek istiyordu. Direk Avastı kaldırıp Kaspersky kurdum hem worm ü temizleme hem bekgelerimi kurtardı. Bunlar yaşanmış gerçek olaylar :) Öncelikli tercihlerim Trent Micro ve Kaspersky sonra Avast ve Avg. Karar sizlerin...

BEN ESET NOD32 KULLANIYORUM HEM BILGISAYARI KASMIYOR HEMDE HIC BIR KERE BILE VIRUS NEDENIYLE DORUN YASAMADIM

Merhaba Arkadaslar
Öncelikle virüsler diyince aklımıza o kadar garip olaylar geliyorki anlatmakla bitiremeyiz sanırım aslında bazen ben virüsleri eglence olarakta görebiliyorum tabiki onların üstesinden gelebildigim içindir belkide onlarla ugrasmak ve yok etmek.... bir savaş misali...savaşıp kazanmak baya eglenceli bir iştir dimi...Galip gelebilmek neyse gelelim asıl konumuza ben yaklasık 10 yıldır bigisayar sektöründeyim ve inanın nerdeyse kullanmadıgım ve test etmedigim virüs programı firewall anti yazılım kalmadı ama en son bundan 7 yıl önce testlerimin sonucundan KASPERSKY le tanıstım ve o zamandan beri hep onunla başardım bir cok şeyi...bir cok savası onunla kazandım kesinlikle TAVSİYEM KASPERSKY kullanın ve farkı görün iyi günler dilerim
ByMuratAdana

"haha komik olduğunu zanneden arkadaşımız kendi kullandığı antivirüsü daha iyi göstermek için Symantec bile kullanıyor diyor.
Neden kullansın ki? Boşa para versin kendi yazılımı var ve kendi kullanımı için bedeva."

Yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz 1-1,5 yıl içerisinde symantec'in yaptığı bir sunum esnasında, kendi laptopundan sunum yapan symantec çalışanının sunum esnasında veya hemen sonrasında bilgisayarında kaspersky'nin güvenlik yazılımının bir güvenlik uyarısı verdiğine dair bir haber gezinmişti internette. Eğer ararsanız (google) bulabileceğinizi sanıyorum.

Ayrıca kendi çalıştığı şirketin ürettiği yazılımı, bedavada olsa, üstüne para da verseler (sonuçta o şirkette çalışıyor) kullanmayıp; norton'u elinin tersiyle itip Kaspersky kullanıyorsa vardır bir bildiği.

Bunu bile bile Symantec'e para vermeyi tercih eder miydiniz?

Arkadaşlar yapılan 131 yorumun yaklaşık 110 tanesini okudum herkes kendi tecrübelerinden edindiği bilgileri yazmış. Fakat ortak bi nokta var pc yi koruyan program hem süper bi tarama motoruna sahip olucak hep Firewall ı olucak hem sezgisel özelliği olcak bide sürekli güncel olucak :)
Kanımca böle tek bir prog. yok. şu anda pc mde yüklü bir AV uygulaması yok. ama sistemimde exe si bulundan antivir premium sec. suit var. içinde Firewall, webGuard,AntiSpam, antibot ve daha birkaç tane koruma modülü var. hepsi tek bir programla bütünleşmiş peki bu tam 1 koruma sağlarmı HAYIR veya bağzılarının çok beğendiği KİS bence oda yeterli deilç öncelikle PC kullanmayı neyin ney olduğunu öğreneceksiniz sonra sisteminizi stabil tutup fazlalıklarından arındıracaksınız [Ccleaner ve Registry Mechanic prog.larını kullanıom] sonra düzgün bi Firewall ve antivirüs uygulamasıyla güvenliğinizi pekiştireceksiniz. bunlar yeterli olur mu? belki, gene bi garanti yok envayi çeşit virüs var siz neyaparsanız yapın sisteminize girebilir. bazıları gibi 3-4 antivirüs prog. aynı sisteme yükleyip komik durumada düşmeyin önce programlar hakkında bilgi edinin forumları gezin bizzat deneyerek açıklarını yakalamaya çalışın vs.vs.vs ve benden size kıssadan hisse VİRÜS GİREN BİLGİSAYAR YOKTUR! BİLGİSAYARINA VİRÜS SOKTURAN KULLANICI VARDIR. kanımca tecrübelerim bu yönde. yanlışım yada eksik bi yer varsa uyarın konuşalım düzeltelim:]
Saygılarımla... [uqr]

hade be sıstem yonetıcısımıs arkadasım neden bahsedıyosun avastır kendı vrd guncellemesınde trojan varbe neden bahsedıyon makınanın anasının belledı desem yerıdır
suanda nod 32 kullnanıyom avast tan daha ıı dıyebılırım hemde free avast ta free olmasına karsın tabıkı sunda hemfıkırız norton kasar makınayı trend mıcro daha dune kadar kendı sıtelerını hack lettıler salaklar suan nasıl bılmıyorum bu dırek kendı acıklaması adamlar web sıtesınde kı acıktan dolayı hacklenmıs sonradan farkına varıyolar ıs osten gecmıs oluyor ben ce bu ısın ustadı tamamen kav dır dunyanın en gelısmıs profılını kulanıyor bazı programların acıklamasına bakıldıgı zaman acıklama olarak kav yazar bılgınızee............

ben de eset nod 32 kullanıorum ama bilgisayarıma bi wirüs bulaştı ve nod 32 bunu engelleyemedi.. yapılan taramada wirüs gözükmüyo ama sürekli karantinaya alındığını söylüyor ve C ve D sürücülerindeki çoğu dosyayı görmeme izin vermiyor.. wirüsün adı: Win32/PSW.Onlinegames.NMY truva atı . bu wirüs hakkında ve yapmam gereken hakkında yardımcı olabilecek birisi warsa çok sewineceğim..

ben de eset nod 32 kullanıorum ama bilgisayarıma bi wirüs bulaştı ve nod 32 bunu engelleyemedi.. yapılan taramada wirüs gözükmüyo ama sürekli karantinaya alındığını söylüyor ve C ve D sürücülerindeki çoğu dosyayı görmeme izin vermiyor.. wirüsün adı: Win32/PSW.Onlinegames.NMY truva atı . bu wirüs hakkında ve yapmam gereken hakkında yardımcı olabilecek birisi warsa çok sewineceğim..

arkadaşım nod32 kullanma derim Kaspersky ve Avira antivir diyorum
Pc sağlam ve hızlıysa avira premium secure suit kullan göreceksin niiçn bunu kullanın dediğimizi ayrıca azcık özen gösterin öle crack siteleridir porno siteleridir gezmeyin bişey indirirken tereddür duyarsanız indirmeyin yok mecbursanın indirmeye rar.lı iken ve rar.dan çıkardığınızada taratın

nod 32 kullanıyorum. bilgisayarıma 3 tane trojan bulastı ve nod32 tespit etti fakat silmedi. bende bir tane daha virüs koruma programı var advenced windows care, nod 32 den daha iyi.

Chıp okuyucularına öncelikle merhaba;
Yazılan yorumların çoğuna baktım, çoğu kişi farklı Anti Virus lerden vb programlardan bahsetmiş;
Programlar bir fayda sağlamaz; Gerçek Anti Virus sizsiniz, nereye girdiğinizi ve program yüklerken bütün sitelerden yorumlara veya danışmanızı tavsiye ederim;
Sanallaştırma teknolojisi ile bazı programları deneyebilirsiniz, ne gibi eksikler var bu benim ihtiyacımı karşılarmı ona göre bir işlem uygulayın, Bilgisayarında internet bankacılığı kullanan önlemini üst düzeyde tutmalı, ama bakıyorum internet bankacılığı kullanmayan ve gereksiz şekilde bilgisayarına programlar yükleyerek performans kaybına ve daha sonra başka şekilde araşyışların peşine düşüp pc deki riski'de artırıyor. Benimde kullandığım programları burda yazmak yersiz olabilir.
Son Olarak;
Herkes ihtiyacına göre güvenlik önlemi alsın;
İnternet bankacılığı kullanan ile kullanmayan veya önemli bilgilere sahip pc sahibinin güvenlik önlemlerini bir tutamayız...
BİLİNÇLİ BİLGİSAYAR KULLANICISI OLALIM
SAYGILARIMLA...

en iyi antivirüs avast tır.& nod 32 dir.

nod 32 iy i antvirüs fakat virüsü bulduğu zaman sillmeme gibi bir sorunu var oda enteresan

en iyi virüs programı panda antivürüs 2008 kesinlikle muhteşem deneyin virüs geldimi tak kendisi siliyor

"BİLİNÇLİ BİLGİSAYAR KULLANICISI OLALIM" buna kesinlikle katılıyorum öncelikle biz dikatli olalım bu konuda sonra virüs programlarına havale edelim.Burda nod32 kullanıp virüs buldu ama silmedi diyen arkadaşlar nod32 yi yükledikleri gibi kullanıyolar heralde ayarlarını yapmadan.Goggle da "nod32 ayarlar" diye aratırsanız ayrıntılı açıklamalar var bi 5 dk ayırıp ayarları yapın.Ayrıca virüs programları trojanlar ve truva atlarıni bulup silme konusunda zayıftır hatta birçoğunu bulamaz.Bunun için ayrıca spyware program gerekir benim tavsiyem spywareterminatör veya süperantispyware.İnternette aratın hangisi aklınıza yatarsa onu indirin trojan silemedi diye virüs programınıza kızmayın boşuna ;)

ben de eset nod 32 kullanıorum ama bilgisayarıma bi wirüs bulaştı ve nod 32 bunu engelleyemedi.. yapılan taramada wirüs gözükmüyo ama sürekli karantinaya alındığını söylüyor ve C ve D sürücülerindeki çoğu dosyayı görmeme izin vermiyor.. wirüsün adı: Win32/PSW.Onlinegames.NMY truva atı . bu wirüs hakkında ve yapmam gereken hakkında yardımcı olabilecek birisi warsa çok sewineceğim..

Arkadaşım aynı sorunu bende çok yaşadım o bir truva atı virüs değil o yüzden virüs programlarından medet umma iyi bir spyware programı bulup yükle mutlaka.

arkadaşlar bir antivirüsün "bilgisayarı kasmaması", onun çok iyi bir antivirüs olduğu anlamına gelmez. ne kadar fazla fonksiyon içeriyorsa işlemciye o kadar yük bindirecektir.
biraz teknik düşünün. cahil internet kafe gençleri gibi düşünceler ortaya koymayın lütfen!
Doğru ama aynı işlemleri ve fonksiyonları kullandığı farklı bir proglama dili sayesinde daha az sistem kaynağı kullanarak yapabilen virüs programlarınıda bunun hiç sesi soluğu çıkmıyo fazla ram de yemiyo diyerek zayıf bir antivirüs olarak nitelendirmekte ayrı bi cahillik.

bnce en iyisi spyware terminator ve a-squared Free .. bunlar varken antiviruse gerek yoq bnce

bence avira premium security suite

bilgisayara format atın

Ben bilgisayarımda NOD32 ve Avira Premium Security Suite ikilisini kullanıyorum ve çok memnunum.

Tavsiyem (eğer kredi kartı bilgileri ile alışveriş gibi değerli bilgileri net üzerinden kullanıyorsanız kesinlikle) güzel bir güvenlik duvarı olan anti-virüs kullanın. Internet Security Suite'ler bu iş için ideal ve bu konuda Kaspersky Internet Security ya da Zone Alarm Internet Security Suite bu güvenliği size verecektir.

NOT: "Benim bilgisayarım yavaş kardeşim onlar kasıyor." diyorsanız NOD32'ye devam edin.

bncede kaysperk 6.0 supere bnzıor tavsıye edrm :d

ya bosverın kav nod32 felan ram ını yetıorsa pc tools fırmasının urununu kullnaın komple cuzum

kspersky 7.0 ve xoftspy kullanıorm menunum

nod32 .avira.avast. bitdefender aynı ANDA kurulu aktıf olan ıse nod32 cok memnununm bırını bulamadıını bırı buluyor ama avira pc yı kasmıyor yeterlı sanırım nod32 de guzel hızlı tarıyor spylar ıcın spybot 1.5 adware2007 kullanıyom memnunum....telli.den slmlar....

Böyle bir inceleme için Chip ekibine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten faydalı bir çalışma olmuş...

bence en iyi antivirüs kaspersky le avast kaspersky nin 2009 u çıkmış onu deniyecem.arkadaşlar kaspersky i kullanmak için bilgisayarınız hızlı olması lazım yoksa pc yi kasıyo.ücretsiz olarak avast 4.9 u deneyebilirsiniz. yazan hüseyin

bugüne kadar birçok virüs programı denedim bunlar arasında nod32 kspersky,avg ,norton ,avast bence yapmanız gereken lisanslı bi virüs programı almak yada avast ı kullanıp ayrıyetten spaywere doctor ı kullanıp çerezleri ce spamları engelmek

bence karpersy iyi

kaspersky internet security 2009 kullanıyorum. mükemmel. işyerinde 20 pc var 18 inde kis kurulu 2 sindw eset nod 32. nod kurulu olanlarada virüs varken diğerlerine yanaşamıyor bile. kis süper. lisanslı alacaksanız kesinlikle kaspersky almanızı tavsiye ederim. nod32 yetesiz bence

virus nasil temizlenir

benim bilgisayarımda celeron 2.40 ghz lik bir işlemcinin yanında 256 mb ram var ancak paylaşımlı olduğu için ram248 mb a düştü
kaspersky 2009 ve kasperky internet security 2009 arka arkaya bir ay deneme sürümlerini kullandım halada kullanıyorum ve memnunum aytıca lisanslı versiyonla fark yok laptopumda nod 32 vardı ve gariban bilgisayarın içine etti hiç bir şeyi göremiyor kasperkynin iki türünüde denedim ve bu özellikli bir bilgisayara kasma yapmadı buna yapmadıysa hiç bir bilgisayara yapmaz

kullandığım nod 32 full versiyonu ama nasıl bi berbatlıksa görmüyor kasperkynin 2009 versiyonun yükledim deneme sürümü olmasına rağmen full versiyonuyla aynı çalışıyor nod 32 den kat kat iyi deneme sürümü bile ayrıca ayarlarını yaptıktan sonra 3000 den fazla zararlı amaçlı siteler buldu ve o siteleri blokladı trojanları geçirmiyor güncelleştirmeler otomatik ve hızlı

vistaya kaspersky kurdum ve kasma veya sorun yok

4- ABD askeri kurumlarının neden Kaspersky kullanmadığını CHIP açıklayabilir mi?

sorusunu yazan sevgili kardeşim kasperkynin rus olduğunu duymuştum acaba amerika rusya düşmanlığı diyebilir miyiz buna?

her yerde farklı sonuçlar var hangisine inanalım kasperky 1. diyo biri biri tutmuş nod32 diyo norton iki yerdede yerlerde sürünüyo o ayrı bi konuda kasperkyle nod32 yi aynı anda kullandım nod32 sizlere ömür kasperky her türlü okuldaki bilgisayarlara kurdurdum demiş biri çok doğru bi hareket kasperky 2009 diyorum başka bi şey demiyorum kur istediğin yere gir

arkadaşar kaspersky boşverin bende bir zamanlar kaspersky diyordum ama eset smart secruty hepsinden iyi

Arkadaşlar bi Dakka iyi Dinleyin Nod32 yw virüs buluyo silmiyo iolar
kardeşim sen neden ayarlarını yapmak için googleye yazmıyosun nod32 ayarları die araştırmıyosun.Hani hakkını yemiyelim ben nod32 kullanıyorum memnunum tavsiye de ederim

arkadaşlar kaspersky 2009 süper bi program ben gayet seviyorum üstelik kullanımıda kolay bulduğu virüsüde anında siliyor.

Nod 32 Riskvare ile malvareyi tanımıyor. Kaspersky tanıyor. En iyi Virüs Proğramı Kesinlikle Kaspersky internet & Virüs security 9.0 bilgisayar riskleri engelliyor. güncel olmayan bilgisayarları kaspersky updateleştiriyor. Nortonda Güzel ama çok sürekli proğram indiriyor.

sallamayın bosuna hıc bırı ii degıl bı ise yaramıyolar en iisi deffreaz xD

Arkadaşlar hepiniz kalıplaşmış virüs programlarını konuşup duruyorsunuz. Siz hiç PANDA duymadınızmı...

Eset Antivirüs En iisi bence

ben de eset nod 32 kullanıorum ama bilgisayarıma bi wirüs bulaştı ve nod 32 bunu engelleyemedi.. yapılan taramada wirüs gözükmüyo ama sürekli karantinaya alındığını söylüyor ve C ve D sürücülerindeki çoğu dosyayı görmeme izin vermiyor.. wirüsün adı: Win32/PSW.Onlinegames.NMY truva atı . bu wirüs hakkında ve yapmam gereken hakkında yardımcı olabilecek birisi warsa çok sewineceğim..

Arkadaşım aynı sorunu bende çok yaşadım o bir truva atı virüs değil o yüzden virüs programlarından medet umma iyi bir spyware programı bulup yükle mutlaka.
PANDA ANTİVÜRÜS YÜKLE DENEME SÜRÜMÜ BİLE İŞE YARAR

ambasador

en iisi norton sallamayın

arkadaşler en iyisi kaspersky 2009

avast denediniz mi. 2009 en iyi ödülü aldığını biliyorum.

sayfa 5 de diğer 4 programın test analizleri nerede :S

sayfa 5 de diğer 4 programın test analizleri nerede :S

en iyisi panda dır bence ama kaspersky ve norton birz isim yapmış panda gölgede kalıyo kullanın göreceksiniz farkını norton bi işe yaramaz kesinlikle kullanmayın kaspersky ın hakkını vermek lazım

arkadaşlar yorumları okudum.ben lisanslı panda 2008 internet secuturiy kullanıyırum.gayet memmunum.yalnız bilgisayarımı her açmada bir virüs algılandı ve yok edildi diyor.taratıyorum bulamıyor.şunuda söyleyim ben internette sınırsız gezerim.yinede panda virüsü yok etmekte mükemmel.vazgeçmem.yalnız bu virüsü başka bir program yok edecekmi onu test edecem. o yüzden hangi virüs programını yükleyebilirim bakıyorum.
sonucu sizlerle paylaşacam.

Bilgisayar aldım McaFee yi öneriyormusunuz?

kardeş bende 4 ocakta bir laptop aldım içinde mcafee yüklü şuan çok güzel tarıyo virüslü olan herşeyi bulup silio tavsiyem mcafeedir ama nod32 yide yüklemeyide unutma kav hiç iyi değil kimseye önermem dakka başı güncellyip pcyi kasıo öbür anti vürüsler kasarmı bilmiyorum ama mcafee ve nod32 hiç kasmıo mcafee kullan nod32 kullan

ARKADAŞLAR BEN NORTON İNTERNET SECURİTY 2007 KULLANIYORDUM FAKAT ÇOK KASIYOR VİRÜS BULMUYOR TRAJENLERİ SİLMİYORDU YAVASDI => FAKAT NORTON İNTERNET SECURİTY 2009 YÜKLEDİM PC HIZLI GÜVENLİ BÜTÜN VİRÜSLERİ SİLİYOR KASMA YAPMIYOR PC HIZLI VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE TARIYOR TAVSİYE EDERİM MEMNUNNUM

arkaşlar ben virüs programı yüklücem ama hangisini yüklesem şifre istiyo bu şifre ne yhaaaa nod 32 istedi digerleride istiyor yardım plssssssssss

arkadaslar AVG 8.0 internet security deneyin görün farkı. kasper, nod, avast, northon hepsini kullanmıs biri olarak pc me bulaşan WHİ.com pswonlinegames gibi virüsleri sadece avg yakalıp sildi ve tararken kasma diye bir sey hissetmeyeceksiniz.. ayricaaa su anda bende avg var arkadasımda kasper 2009 internet security var flash diskimi bende taratip onda kasper ile asla bir sey bulamiyor bugune kadar kac kez denedik. AVG internet securityyyyy

ya bu norton antibot product key istiyor yardımcı olurmusunuz biliyorsanız bana söylermisiniz

bence kasper 7.0 ondan baskası yalan ozaman arkadasım pc yaramaz seni amd 3000 1.5 gb rem 500gb harkdik

"Norton AntiBot" antivirüsmü yoksa anti-spy mi nedir dosya tarama özeliyok

arkadaşlar pcmde nod32 var ve hiç bir işe yaramıyor.ve şu anda pcde virüs var truva atı isminde ve ben nete bağlanamıyorum tarama temizleme yapıyorm fakat gitmiyor napmam gerekli yardımcı olrsanız sevinirim ayrıca en mükemmel virüs koruma programı hangisi tavsiyeniz nedir nedir bu illet virüslerden çektiğimz:(((

arkadaşlar nasıl virüs programı indir

bence antivir ve mcAfee ikide süper

en iyisi nod32 dir

en iyisi nod32 dir

kaspersky 8.0.0.506en üzerine tanımam

kaspersky da kullandım nod 32 de iyi virüs programı gerçekten internet kullanıyorsak bile bile lades demeye gerek yok ikiside gerçekten 10 üzerinde 9 biride kendimizde aramalıyız

en iyiden başlayalım 1 nod32 2 norton 3 kaspersky 4 mecafee bu tartışma burda biter nod32 kadar ödül alan varmı yokkk

arkadaşın birisi avast demiş bende avast diyom ne bilgs ı kasıyo nede anlaşılması zor... bence birde avastı deneyin her alarmıda virüs zannetmeyin derim ben... ha birde windowsu kurarken net bağlantısını kaldırım derin ben... virüs programını kurduktan sonra neti bağlayı derim saygılar byee.

kaspersky varken başkası kullanılmaz

kaspersky en iisidirrrrrr

daha iyisi çıkana kadar nod 32 den şaşmayın arkadaşlar!
ben 15 yıldır bu işin içindeyim. düzenli olarak hergün bilgisayarı birdahaki gün açmak üzere kapadığınızda bi tarama yaparsanız pek sorunla karşılaşmazsınız. keyifli günler..

beyler en son meaj atan arkadaş sana katılıyorum avast bazı görülmeyen virüs leri göremiyor yani bn knıght oynuyorum pc de virüs var şifreyi öğrenecekler diye ödüm kopuyo yerinizde olsam avastı direk silerim peki nod 32 de virüs nasıl tarattırıyor?

Arkadaslar ben şu ana kadar norton, avira avast ve nod 32 anti virus programlarını denedim. Norton içlerinde en kötüsüydü. Bilgisayarı kasıyor ve hiçbir işe yaramıyor. Aviranın da pek bi yararını görmedim.Nod 32 idare eder ama yeterince güvenli değil. Enson bilgisayarıma avastı yükledim ve oh be dedim. Resmen bilgisayarımın hayatından endişe ediyordum ki avast imdadıma yetişti.Bilgisayarı kasmıyor ve maksimum güvenlik sağlıyor.Ayrıca ev sürümünün lisansını da ücretsiz veriyor. kaspersky yi daha kullanmak nasip olmadı inşallah da olmaz saygılar

windows defencer varr antivürüse ne hacet:D

ya beyler enn iyi virüs sistemi avg7 dir. onu yükleyin bence hiç sorun yaşamassınız...

arkadaslar gercekten norton antıbot guzel tevsıye ederım

arkadaşlar avast ı yüklemeyin ben slkroad ve metin 2 oynuyorum ama slkroad sın oyununun dosyalarında virüs var avast bulmuyor virüsleri ama not32 yi yükleyin hemen buluyor en iyisi not32 eset tir

Sistem kaynaklarını en az kullanan ve etkili koruma sağlayan güvenlik aracı tercih edilmeli.Doğrusu güvenlik diye kasıp gecen kaspersky dahi hergun guncellemeleri ile yeni zararlı yazılımların pesinde ama önünde asla olamaz,sisteminize virus bulastıgından sonra guncellemenin ve virusun bulunup silinmesinin artık faydası yoktur cunku virus görevini yapmıs olur.fikri düşünceme göre milyonlarca zararlı yazılımın viruslerin kaynağının cogu yine internet güvenlik sirketleridir,mikrosoft vista da windows defenderi bulundurmasi ve ayrıca vista ultimate ve windows 7 de yedek alınmasina olanak verilmesi veri kaybını önlemede etkili olmustur..eger ev kullanıcısı iseniz bankacılık islerinde internete guvenmiyorsanız,kişisel güvenlik alışkanlarınz varsa(internet explorer 8 de inprivate kullanma,geçmişi silme,zararlı şüpheli sitelerden uzak durma gibi..)ev kullanıcıları icin yine de icimiz rahat etsin diyorsaniz sistem kaynaklarını az kullanan eset smart securty tavsiye ederim,eger önemli işleriniz var ise sisteminizi yüksek tutun ve kaspersky kullanın..güvenli bir hayat dileğiyle hoşçakalın..

slm mrb arkadaşlar not32 eset kullandım virüsleri buluytor ama yok etmiyor.sonra kasper sky kullandım bir çok virüsü yakalıyor ama oda virüs silerken bazı önemli dosyalarıda yok ediyor
avas ıda kullandım oda virüsleri bulup bağırıp çağırıyor sonrada vindovs un parçalarını alıp götürüyor sonra pc kullanılamaz oluyor bende hangini kullanacağımı bilmiyorum.Bilgisayarımda önemli programlar var ama bir türlü korunamıyorum

slm mrb arkadaşlar not32 eset kullandım virüsleri buluytor ama yok etmiyor.sonra kasper sky kullandım bir çok virüsü yakalıyor ama oda virüs silerken bazı önemli dosyalarıda yok ediyor
avas ıda kullandım oda virüsleri bulup bağırıp çağırıyor sonrada vindovs un parçalarını alıp götürüyor sonra pc kullanılamaz oluyor bende hangini kullanacağımı bilmiyorum.Bilgisayarımda önemli programlar var ama bir türlü korunamıyorum

eset nod32 virusleri karantinaya alıyor silmeden önce silme işini size bırakıyor karantinadan virusleri siz silebilirsiniz bunun amaci sistemi korumak.kaspersky de karantina vardir ama daha agresif virusleri siliyor...sistemi korumanın en etkili yolu harici harddiskde bir yedeginin saklanmasidir:)

evet nod32 ve kaspersky ünlü ama diger guvenlik araclari da benzer davranıyor norton da fena degil bit defender da oyle..reklamlarda hepsi kendini met ediyorlar

hangisi daha iyi şimdi :S

şimdi en güzel program hangisi onu söleyin avas mı ?

mrb arkadaşlar sizce en iyi virüs programı hangisi daha önce avast kulandım ve kayıt oldum bir yılık lisansım olması gerekiyor kayıt olmama rağmen 1 ay sonra sona erdi sizce şimdi hangisini yüklemeliyim cvp bekliyor şimdiden tşk

walla nod 32 yi kulanmayı denedim ama sonrada vaz geçtim çünkü bazı arkadaşlar iyi olmadığını söyliyorlar o yüzde yüklemiyorum peki hangis,ni önerirsniz

Chip in önerilerine katılıyorum.Sizlere norton öneririm ben de ama kaspersky de iyi diye biliyorum fakat diger antivirusleri denemedim birsey soyleyemem..

ben nod32 kullanıyorum sözde virüs prog. ama koruma düzeyi çok düşük şu anda truva atı var bilg.onu silmaye çalışıorum önere bilceniz program warmı.

ya su nod 32 demeyin neo olur ya demeyin sonra akdaslar yükleyecek baslarina bela alcaklar bakin nod 32 troyanlarin cogunu silemiyor silmesi icin spey programi extradan yüklemenis lazim ,ve ikide bir karantinaya atiyor ordanda silemiyor bile kaspersky kulanmak isteyen lerde en az 1 giga ram olsun ozaman kasmaz az rami olanlar yüklemesin ben su cogu virus programlari kulandim kendi capimdada tes ediyorum bakin norton 2008 den eskisini yüklemeyin cok kasiyor ama 2009 cok düseltmisler kasmiyo ve 100 yüz buluyor kaspersky de cok güzel her sat günceledigi icin ve bendeki bütün viruslari buldu ve neten iceri de virus hic sokmuyor tabiki hep aktiv olursa benim diyceklerim bukadar ister inanin ister inanmayin haa evet sunuda yazayim bilgisayri eski olanlar avast kulansinlar bide parasiz kulanmak ev icin de avas kulansinlar ism yapmis antivirus lar paralidir senelik lisanslidir indripde sonra bu sifre istiyor demeyin

arkadasim deffrezde visuslari iceri sokuyor sen yinden baslat yapincaya kadar ozamana kadarda widowsda olanlar oluyor hahaha bilmeden bilgisaylardan anlamad buraya yaziyorsun ya simdi sana inanan arkadaslar neyapacakti onlarida kandirmis olacaktin tabiki bilmeden yapacakdin cünkü sana da biri bu program cok iyi demis sende inanip kurmusun inana ki iyide yil antivirus kulanmai tavsiye ederim

avast profosyonel kullanıyorum . kullanan arkadaşlar artı ve eksilerini söyleyebilir mi ?

Awast kullandım bir süre ama virüs yakalamada tam başarılı değil.Virüs tarama hızı normal.Awast ın en sevdiğim yanı dos modunda virüs taraması yapıyor ve epey bir temizlik yapıyor.Awast ın dışında kaspersky 2009 deneme sürümü kullandım acayip hızlı virüs taraması var ve çok başarılı buldum.Şuanda nod32 kurdum sistemde çalışyor ama çok sessiz hiç virüs uyarıs vs gelmiyor acaba koruyormu korumuormu belli değil, pc normal çalışyor.

avg kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim

bence iyi bir şekilde virüsten koruyan iki tane anti-virüs var biri avg biri kaspersky ikisinide tavsiye ederim ama uyarıyım kaspersky ücretlidir avg ücretli değil ama kasperskyle aynı korumayı sağlıyor

bende avast home edition kullanıyorum hatta ona üye oldum güzel bi program fakat virüsleri buluyo sil diyorum silinme sırasında hata oluştu diyor ne yapmam lazım başka program mı kurrmam gerekiyor bana yardımcı olursanız sevinirim

bende avast kurulu şuan mc affe kullanıyodum hem çok kastı hemde virislere etkisi yok avası kurduktan sonra pcde 8tane turuva atı buldum ben avası çok beğendim tavsiye ederim

esed nod 32 kullanıyorum çok memnunum silemediği virüs yok

valla bende
avira antivür kullanıyom
bilgisayardaki virüsü
temizlemekle kalmıyo
tararken
bilgisayarı güncelliyoda

g-data ınternet securıty 2009 3 yıldır en ıyısı budur

Kardeş ben kaspersky internet security kullnıyorum onun üzerinede program tanımam nortonda ne imş?

slm arkadaslar karspersky üzerine yoq baska laf etmeyin ancak bu sadece virus silmek adına . bilgisayarda bazı hatalara yol acıyo işe cok karısıo

esed nod 2 bende kulalnıyorum yakalıyor ama win32 onlinegames virüsünü siliyor tekrar çıkıyor kökten temizlik yapamıyor alman virüsü bu adi bi virüs saldır yapıyor hep ne yapmalıyım bilgi veren olursa sevinirim

ben avire antivir kullaniyorum. cok basarili hiç bir sorunla karsilaşmadim.surekli guncelleme yapiyor.kasmiyor.bence 4 4luk. kesinlikle kaspersky den iyi

ben avg free kullanıyorum çok güzel daha iyi bi anti-virüs programı tanımıyorum

nasıl indiriliyor

Kaspersky Internet Security 2009 gerisi yalan... Kaç bilgisayar kullanıcısnda NOD32, Norton, Avast, AVG hepsini gördüm her sistem trojen ve virüsten geçilmiyordu. Hepsine KIS 2009 kurdum adamlar virüslü sitelre girmeye çalışsa bile izin verilmiyor. Değil bilgisayara virüs bulaşması virüsl mekanlara sokmuyor... Yüzlerce Trojan ve Virüs gibi zararlı yazılımları tesbit edip yoketti. Hemde Norton, Avast, NOD23, AVG gibi markaların programları kuruluydu hepsinde...

ben nod32 kullanıodum ama coğu virüsü görmüo şimdi norton int secutiry kullanıorum ama bunu da beğenmedim virüsleri kökten temizlemiyor önerisi olan¿

aslında her kullanıcının kullandıgı alan göre değişiyor programlarda ben örn olarak nod 32 kullanıyordum fakat artık nod benim için yeterli korumayı yapamıyor günde 2 kez güncelleme alıyor ama sistem dosyalarını koruyamıyorum ve norton 360 3.0v satın aldım su anda benim sistemi çok başarılı bir şekilde koruyor ve eski nortona göre kasmıyor bilgisayarımı demek istedigin tüm programlar harika kullanıcı bilinçli bir şekilde istedigini bildigi sürece basit düzeyde kullanıcılar için nod32 tavsiyemdir prof iseniz nod 360 derim ben

g-data ınternet securıty 2010 lısanslı kullanıyorum en ıyısı %99.8 vırus bulma basarısı sıralamada zırvede bagımsız av testlerınde arastırın bakın nod eset kıs norton kacıncı sıradalar kolay gelsın

deneyelim görelim

ben Nod32 kullanıyorum ve yeni bir virüs programı almam gerekiyor.ama ne alacağımı bilimiyorum biraz yardım edermisiniz acaba

ben önce nod 32 kullandım birşey bulmuyo bulsada adam akıllı silemiyor yine geliyor aynı virüs nod32 sildim spyware doctoru kurdum spyware iyi ama sadece spy ve malware virüslerini buluyor şu an avira antivir kullanıyorum güzel bir antivirüs programı uptade liyo kendini virüsleri buluyor siliyor ama bana kalsa g-data 2010 kullanın derim basıp parayı çünkü dehşet bir virüs programı arkadaşın makinesi çöküyordu c: si d:si g-data ile kurtardık format atmışısız gibi oldu çok süper bir alman virüs programı lakin çok yüksek özellik istiyor.

kaspersky kullanıyorum cok iyi hiç kasmıyor ama eset nod32 yi kaldırmadan yüklerseniz interneti açmıyor

avira iyimi sizce

Avira ve diğerlerini virüs programı olarak görmüyorum hele nod 32 yi kullananlara şaşıyorum Kaspersky alanında bir numara görmezden gelmeyelim artık arkdaşlar üstünlüğünü her alanda kanıtlıyor.

sıralama çok saçma,kaspersky görmezden gelinerek bir inceleme yapılmış.bir numara kaspersky

bence en iyisi eset herşeyi kendi yapıyor

g-data 2010 dıyorum baska bır sey demıyorum avast ve bıtfender motoru aynı anda calısıyor bence g-data muhendıslık harıkası kolay gelsın

Ne geçmiş ne gelecek
En büyük yalan nod32 + kaspersky
En büyük gercekse Avast!
bilgisayar kasanızın kasmasını yorulmasını istiyorsanız kaspersky'i öneririm. tabii kasanın da traktör'ü andıran sesiyle beraber.
İkinci secenek bilgisayarınızı basit virüs programlarından koruyan
fakat dişli virüsler tarafından da etkisiz hale getirilen bi program istiyorsanız nod32'i öneririm hemde etkisiz hale getirildigi anda tekrar kurulmamak sartı ile.
Tüm samimiyetligimle söylüyorum Avast sayesin de 8 aydır ne virüs girdi bilgisayarıma nede format atma geregi duydum.
Uzun lafın kısası girin avast resmi sitesine Avast! 4 bedava ev sürümünü indirin keyfinize bakın.

yha nası indiRces :S

kaspersky internet security gerçekten güzel arkadaşlar..

nod 32 kullanıyorum ve bu program kadar berbat bi program daha dünyada yok.güncellemelerim günlük olarak yükleniyor ve günlük olarak tarama yapılıyor fakan online virüs taraması yaptım 56 adet virüs buldu şuan pandaspayvare kullanıyorum tavsiye ederim

Neden Panda yok Panda antivirüsü alalı 1 sene olacak gayet başarılı bi iş görüyo sistemi de yorduğu yok.

Ben de nod32 kullandım. fakat memnun değilim. Çünkü günlük güncellemeleri yapmıyordu. Şimdi AVG kullanıyorum. İyi gibi görünüyor. Herkese başarılar dilerim.

kendinizi yormayın bosuna en iyi virüs programı panda antivirüs programı nod 32 kaspeky falan bunlar bi işe yaramaz pandayı kullanmadan karar vermeyın kullanınca ne demek ıstedıgımı anlarsınız .

Şu ana kadar avira antivir,nod32 3 ve 4, avg 7 ve 8, avast, norton 360 ve normal versiyon, bitdefender ve birkaç tane daha ismini hatırlamadığım program kullandım. Ama en iyi verimi azda olsa avast verdi. hızlı ve güvenilir. gerçi bana göre şu an da bütün virüslere karşı durabilecek bir program yok. ama içlerinde en iyisi avast. nod32; ondan bahsetmeyin bile, sakın,sakın bahsetmeyin... O kadar dandik program görmedim. İndirdiğiniz mb lere yazık. Hele avg. Avg yi sakın övmeyin. Bilgisayara bir spy girdi, bir baktım avg nin anti-spy özelliği kilitlenmiş, bu nasıl iş:D. Daha virüse karşı gelemiyor. Sıra geldi Norton'a norton virüs açısından iyi ama bilgisayarı çok kasıyor. O açıkken bir oyun oynayamıyorum:d. Bunların hepsi dandik. Tam anlamıyla anti-virüs değil. Ancak aralarında en iyisi avast. Avast ın bir şeyi kötü. O da; avast virüs taraması yaparken kendi program dosyalarını virüs olarak algılıyor. Acaba neden? Bilen varsa söylesin. Sonuç : AVAST 'ı tavsiye ediyorum..

Arkadaşlar ben 4 yıldan bu yana Kaspersky Kullanıyorum, avastın free sürümünü de kullandım ama Kaspersky 2009 süper. Avast Bilgisayardaki işe yarar virus bulaşmış dosyaları silerken Kaspersky Dezenfekte edebiliyor. Performansı oldukça iyi. Bence en iyisi.

MCAFEE DİYORUM..BAŞKA YOK..!!

bende avast kullanıyorum ve çok memnunum, tavsiye ederim...

Norton AntiVirus 2009 Gamin Edition 16.1.0.33

VARSIN OLSUN PC NİZ GEÇ AÇILSIN P4 3.0 GHZ RAHAT ÇALIŞIR 2 GB DA RAM VARSA PC NİZDE GEÇ AÇILMA PROBLEMİNİZ OLMAZ EMİN OLABİLİRSİNİZ BEN LİSANSLI KULLANIYORUM DÜNYANIN PARASINI VERDİM ALDIM ADI ÜSTÜNDE NORTON BU İŞTE USTA ADAMLAR VÜRÜS YAZILIMLARINDA ÜSTÜNE TANIMAM BU VERSİYONUDA CPU YU YORMUYO TAVSİYE EDERİM KESİNLİKLE DİKKATE ALIN

KULANILMASI GEREKEN VÜRÜS PROGRAMLARI ÖZELLİKLE BEDAVA ÜCRETSİZ OLANLAR AVAST ANTİVİR GİBİ

AVAST TI İYİ DİYEN ARKADAŞLAR O PROGRAMI SİLİN VE NORTON BİLE KURMAYIN KASPERSKY KURUN VE TAM TARAMA YAPIN BAKIN NELER BULCAK BİLGİSAYARINIZ ELE GEÇİRİLMİŞ SİZİN HABERİNİZ YOK

ANTİVİR VÜRÜS DEYİL HDD BOŞ YERE YER KAPLAYAN İŞER YARAMAZ DOSYALARDAN İBARET

ESET Smart Security 3.0.650 FINAL-32 BIT GÜZEL BİR YAZILIM MEMNUN KALDIM AMA GÜVENLİK DUVARI OLDUKÇA İNTERNET HIZINI YAVAŞLATMAKTA HER PROGRAM İÇİN İZİN VER DİYE İŞARETLEMEK ZORUNDA KALMAKTAYIM PC HER AÇTIĞIMDA TEVERRUHATLI AMA İŞ GÖRÜR

KASPERSKY İYİ BİR VÜRÜS YAZILIMI NORTONDNA SONRA GÜVENECEĞİM TEK PROGRAM

bn panda gp 2009 süperr güvenlik duvarı var backup ve optimizasyon var paraya kıydım aldım 4506 tane virüs ve spy bbuldu pandaa

iyi diye birşey yokkk bunu unutmayın hepsinin eksiği var mükemmeli aramayın hepsi eksikliklerle dolu onuda siz tamamlıyacaksınız gidip porno sitelerine girin birüsü işlem yapın sonra bu virüs programı bi halta yaramıyor deyin ^^

BURDAKİ BİR ARKAŞIMIZ GData VÜRÜS PROGRAMINDAN BAHSETMİŞTİ VE ÖDÜLLÜ OLDUĞUNU ÇOK İYİ OLDUĞUNU SÖLEMİŞTİ YÜZDE 99 VÜRÜS BULMA BAŞARISINI YAKALAYARAK BU ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜĞÜ KESİNLEŞMİŞ BİR PROGRAM TAMAM BUNA EYWALLAH...

BENDE BİR BUR PROGRAMI DENEMEMİŞTİM İNTERNETTEN İNDİRDİM VE SİSTEMİMDE BULUNAN ORGINAL LİSANSLI Norton AntiVirus 2009 Gamin Edition 16.1.0.33 SİLİP 254 MB BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DAHA HİÇ BİR VÜRÜS PROGRAMININ BU KADAR BÜYÜK OLDUĞUNU GÖRMEMİŞTİM GData TotalCare 2010 KURDUM VE DENEDİM....

İZLENİMLERİM ŞÖYLE ARKADAŞLAR PC P4 3.0 GHS VE 2 GB 800 MHZ RAM SAHİBİYİM BU PROGRAMI KURDUĞUM AN PC Yİ RESET ATTIKTAN SONRA PC NİN AÇILMA SÜRESİ NORMAL OLSADA HDD YÜKSEK MİKTARDA AÇILIŞTA KAFA ATMASINA BAĞLI SES ORTAYA ÇIKTI BUDA HDD NİN ÖMRÜNÜ KISALTIR VEYA DİSKİ ÇİZEREK VERİLERİN BOZULMASINA VE KAYBOLMASINA NEDEN OLUR...VÜRÜS TARAMSINDA OLDUKÇA BAŞARILIYDI TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL AMA ŞUNUDA GÖRDÜMKİ PC DE BAZI PROGRAMLARIN GEÇ AÇILMASI VE BİLGİSAYARIM BELGELERİM KALASÖRLERİNİN GEÇ AÇILMASI SORUNUNUDA GÖZLEMLEDİM..YANİ KISACASI KASMALAR MEVCUT...

BU VÜRÜS PROGRAMINI KULLANICAK ARKADAŞLARIN PC Sİ SON TEKNOLOJİ ÇİFT ÇEKİRDEK VEYA 4 ÇEKİRDEK OLMAKLA BİRLİKTE RAM MİKTARIDA YÜKSEK OLMALIDIR..YANİ KISACASI PC NİZ FİYATI BİRAZ TUZLU OLMALIDIRKİ SİSTEM GÜZEL OLSUN VE BU PROGRAMI KULLANABİLSİNİZ...

SİSTEMİ İYİ PC YE SAHİP ARAKAŞLAR İÇİN TAVSİYE DEBİLİR

PC Sİ DÜŞÜK BİR SİETEME SAHİP OLAN ARKDAŞLAR İÇİNSE
BUNA ARTARNETİF OLARAK AYNI MODÜLLERİ BÜNYESİNDE BARINDIRAN KASPERSKY 8.0.0.506 SÜRÜMÜNÜ KULLANMALARINI TAVSİYE EDERİM

arkadaşlar combofix süper antiwürüs prğramı indirin görceksiniz

hepsi aynı şey

Kaspersky 2009 kullanıyorum. Hem Türkçe hem çok hafif. PC'yi kasmıyor. Son derece mükemmel. şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Paraya kıyıp almanız gerekiyor. Allah senden razı olsun diyeceksiniz.

kaspersky 2009 demosunu ındırdım eger ıyı olursa orjinalini alicam inşallah iyidir bilgisayara cince bir site acilıp duruyor inşallah yakalar:S

eset nod 32 hemde kullanıcı şifreleri webde var

eset nod32 kullanıyorum :(

bencede avast hiç sorun yaşamadım

kaspersky 2009

kaspersky 2009 en iyisi bu bundan güzeli yok be arkadaş

bence norton

bence en iyisi eset nod32 arkadaşlar

bu ne ya bu yazılanların hepsi zaten adını iyi diye duyurmuş! ya nod 32 yada norton diğerlerini tercih etmem ama benim bilgisayarımda mecburi kaspersky var deniyoz bakalım ne olcak görecez.

en iyisi norton ama internetten iniyomu

kaspersky internet security 2009 kullanıyorum ve çok memnunum...foreve kasperskyy

en iysi kaspersky

avstın kendısı virüs bee ::...d

bence avans çünkü kaspersky pc çok yavaşlatıyor geçen yükledim formattan sonra pc acayip kasıyor

kaspersky yi bir ara bende kullandım ama görüntüden öteye gidemiyor. Gecenlerde deneme süreli BULLGUARD antivirus proğramını indirdim kullandıklarım arasında en iyisi her açıdan tam koruma saglıyor ve devamlı güncelleniyor tavsiye ederim deneyin

bence en iyisi bit defender american systems

SİZİN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN OKUMANIZI TAVSİYE VE ISRAR EDERİM

Sıralamada Bencede Hata Var Aldanmayın Bende Kasperskey İ.S. 2009 Kullanmaktayım memnunum Bilgisayarınız Gerçektende Yüksek Performanslı ise Size Önerebilirim. Nod32 kullandım AVG Kullandım Bunalrın Hepsi Orta Derceli Virüs Programları Asla İnternet Securityden Vazgeçmeyin Bu Benim Görüşüm Ve Tavsiyemdir Ha Kaspersy 2009,Norton Bunlar Yüksek dereceli Virüs Programlarıdır. Şu an Kaspersky 2010 Çıktıda Türkçe Versiyonu Çıkmasını Bekleyin Şimdi İngilizce İndirirseniz Şu na TR. Patchde attım mı tam Olacak diye Sakın Aklınızdan geçirmeyin Zararlı Olan Siz Çıkarsınız...

Bence : Bilgisayarınız Yüksek Performanlı İse Kaspersky İ.S Sırtınız Yaslıyabilirsiniz..

Değilise:AVG.McCafe,En sona Nod32 Kurun...

Microsoft Defender+Güvenlik Duvarını Her Zaman Açık tutun Buda Çok önemli..

Eğer Orta HAlli Kullanırsanız Spypot Search And Destroy Ek Olarak Yüklemenizi TAvsiye Ederim Ücretsizdir...

Gerçekten Bunları Okuduktan Sonra Siz Karlı Çıkarsınız...

kaspersky kullanıyorum ve tavsiye ederim pc şimdiye kadar kurup denedigim antivirüs sayısını hatırlamıyorum ama en iyisi kasperskydi
biraz kasar ama devamlı güvende olursunuz

Arkadşların bir çoğu kasperky demiş katılıyorum.Ancak şöyle bir söylenim daha var oda sistemi kasması sistemi iyi olan arkadaşlara şiddetle tavsiyem kasperky dir.Alın bir kasperky kafanız da bilgisayarınızda rahat olsun....

Ben Mecburi AVG indirdim napayim sistemim kotu bana onerebileceginiz bi program var mi Avira filanda kullandim sonra kaspersky kasper cok kasti hemde cokkkkkk nod virus algilamadi pc m saldiriya maruz kaldi snra diger 1 2 bisiy daha kurdum panda bunlardan birisiydi...Avast miydi o gercekten kendisi virus =) Onerileriniz varsa sistemimi kasmayacak size cok tesekur ederim =)

nortondan daha ıyısı varsa cıksın ortaya bilgisayarınız kaldırmıyor dıye kıvırmayın pc alırken nortonu kaldıracak şekılde pc alın okeymı

NOD32 hakkında çoğunlukla olumlu yorum var. evet şuan ücretsiz kullanabileceğimiz anti virüsler içersinde helede norton ve kaspersk’ye oranla gerçekten iyi olanı ama bazen virüsleri silemeyip sürekli ekrana çıktığı ve bi türlü kurtulamadığımız bi gerçek :)) ama bu tartışmalarınarasında -nod32 nin görmeyipte başka bi programın görebilceği bi zararlı yazılım olamaz gibi bi ifadeler war. işte burda bişe demek istiyorum: ister solucan yazılımlar ister virüsler ama zararlı yazılımları bulma konusunda (ki çok daha hızlı) size nod32 nin 5te 1i boyutunda bi program önermek istiyorum: sadece 6MB ve size burdan idda ediyorum nod32 ile taradığınız ve temiz çıkan b.sayarınızda en az 2 yada 3 zararlı yazılım bulabilcek bi program. şuan siz yorum yapan yada yapacak olan arkadaşlardan sadece denemelerini istiyorum. ve %80 oranında ewet antivirüsümüzün görmediği zararlı yazılımı bu 6 mblık program buldu diceksiniz. hadi deneyelim görelim. programa ulaşmak çok kolay. Superantispyware akadaşlar. kullanımı çok basit. tavsiyem benim yaptığım gibi nod32 ve programı beraber kullanmanız kesinlikle bi hata yada sorun wermeden çalışıyolar. inşallah sizdede öle olur. tekrar yazıyorum superantispyware arkadaşlar!!

aga şimdi bende antivir kullanıorum çünkü ücretsiz avgde ücretsiz ama daha kötü bence antivir

antivir alın HEM ÜCRETSİZ bilgisayarınıza VİRÜS GEÇİRMEZ bitdefender kullandım nod32 kullandım ANTİVİRÜN yanında fıss n iyileri AVİRA ANTİVİR(en son)- AVG 8.5-PANDA(denemedim ama iyi diorlar)

kaspersky 1 numara.ilkdefa satın aldım bundan sonrada alıp kullanıp güvende olmaya dewam edicem :)

benim anti virüs avast! 4.8 ev paketi bilgisayarımı çok korumada hissediyorum internette bir siteye girmeden tarma yapıyor eğer virüs varsa uyarı veriyor ve hemen bağlantıları kesiyor herkeze tavsiye ederim bilgisayarı da kasmıyor esetin en son çıkanının setubu var bilgisayarda daha 1 kere bile virüs bulduğunu hatırlamıyorum bilgisayarımın ana anti virüsü bullguard dı oda cok güzel bir anti virüs ama kendini hiç güncellemiyor ve hata veriyor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bence avast 4.8 hepsinden daha daha güzel çünkü vrüsü bulup kitlemesi 1sn ye almıyor

antivir berbat bir program, adeta uyuyor kullanmam asla

avast 4.8 professıonal gerçekten 1 numara bence 4 senedir kullanıyorumm hiç bilgisayarıma virüs bulaşmadı

merhaba arkadaşlar bende de eset smart security vardı. 1 sene lisanslı olarak kullandım. Artıları: Hızlı virüs tarama, sistem kaynaklarından fazla kullanmama.
Eksileri: Çok pahalı, geçenlerde ağ ortamından birinin benim notebook kameramı açtığını gördüm. Windows anladı ve bana izin vermek isteyip istemediğimi sordu. Ancak eset uyku durumundaydı. bir de bi siteye girdinmi o sitenin otomatik diğer anlaşmalı sitelere sizi yönlendirmesini engelliyemiyor. Bir de güvenlik duvarı ortak ağa bağlanmada kronik olarak problem çıkartıyor. sonuç olarak memnun kalmadım. Şu anda avira + windows defender kullanıyorum. Para ayırmak istemiyorum. Umarım pişman olmam

tüm programlar birleşse nod32 gibi olamaz pc mde norton vartı en iyisi bu diyodum virüsten geçilmiyodu nod32 yi yükle ded arkadaş yükledim yok byle bi program nortonu pcmde bulundurarak harddiskime yazık etmişim.....

bence nod32 yeterli degil, kaspersky iyi ama cok fazla yoruyor pc yi. belki norton 2009 bunların arasından sıyrılanı diyebilirim cunku pc yi yormuyor ve kolay kolay silemediği virus olmuyor ama şundan emin olun kusursuz olanı henuz yok en azından yapay zekalı antivurus programları geliştirilene kadar ;)

Norton 2009'da Güvenlik Duvarı sorunu var.

25 yaşındayım ve 11 senedir bilgisayar kullanıyorum yani 98 senesinden beridir kullanıyorum ve iki sene önce bi bilgisayar almıştım bilgisayarıma hiç virüs programı yüklemedim ona rağmen takır takır çalışıyordu taki bi kaç gün öncesine kadar AMON virüsü bulaşmış ve 50 tane forumda okudum bu virüsü temizleyebilen tek program ---Nod32--- Deniliyor neden kimse kaspersky veya avast veya avg falan demiyor ? Ki denedim gerçektende şu an iki senedir almadığım verimi bilgisayarımdan alıyorum

uzun lafın kısası NOD32

Saygılar Necati ALTIN

2009 karpersky antivirüs :)):)))

peki mcafee ye ne demeli?. bu program hakkındaki görüşlerinizi de alabilir miyim?.

bnim bilgisayada viris war hngi viris programı en iyi

arkaşlar heen hemen tüm anti virüs programlarını denedim bana göre en iyisi nod 32 şuan onu kullanıyorum bilgisayarı hic kasmıyor herkeze tavsiye ederim

Caner_Sago...

AVAST en iyisi

kaspersky lisanslı virüs programını kullanıyorum süper bi virüs programı herkese tavsiye ederim...

en iyi antivirüs spyware terminatör hangi virüs olursa olsun saniyede siliyor virüs bulaş mışsada siliyor kullanın farkı siz görün

avast en iyisi

en iyi avg 8.5 türkçe

En iyi nod 32

Bence en iyi virüs programları Kaspersky 2010 ve ondan sonra ikinci sırada ise Eset 4 Bence en yenileri.

Lisnaslı olan hepsi iyidir bence

antivirüs ne kadar iyi olursa olsun güvenlik duvarını delip bilgisayara sızıyorlar. internet security kullanmak lazım.

herkes diyor bu iyi şu iyi. neye göre iyi kardeşim? neden iyi olduğunu da yaz. bilgisayarcının sana yüklediği programı en iyi diye yazma, yorumlara bir baktım 50 tane "en iyi" var.

avira antivir derim

Esed in cok buyuk dez avantajı var ; virüsü deil virüslü dosyayı siliyor . Ve virüs ''sality.nar'' gibi sistem dosyalarına giren bir virüs olursa işletim sistemi iflas eder .
Yeni nesil antivirüsler güncelleme + virüsü kendi belirleme özelliği 2010 da tüm programlara bu gelicek . Bu sistemi ilk getiren kasper ama haliyle oturması için biraz alıcaktır ama şunu soleyebilirim bilgisayarınzn işlemcisi ram i yuksekse comodo freewall + kasper kurun derim

11 senedr bilgisyar kullanıyorum bayagı tecrubem var herkesin kullanım sekli farklı cok guvenli olsun diosanız kasperskynin urunlerini kullanın derim piyasadaki viruslerin cogunu tanır bi örnek vereyim gecen senelerde autorun virusu bulasmıstı pc me ne yaptıysam silemedim en sson çare kaspersky 7 serisi vardı ozamn onu yukledim meger sadece autorun deil bir suru virus buldu ve sildi fakat bilgisayarı oldukça kastıgı dogru nedeni ise surekli gizli tarama yapması 2. olarak genel piyasadaki casus yazılım ve virusler için ise nod32 % 70 e yakın koruyor ve kasmıyor bu ara avira kulanıcıları cok arttı bende deniycem

kaspersky antivirüs yerine kıs 2010 tavsiyemdir sakın panda nod 32 kullanmayın

bana sorarsanız symantec ürünleri daha ii çünkü yanlış alarm oranı sıfır bn norton kullanıyorum ve çok rahatım bilgisayarımın başına bir risk geleceğini zannetmiyorum şöyle bir örnek veriym nette bazı testler var birini deniym dedim bilgisayarımda avast profesyonel yüklüyken yaratılan virüsü tanımadı. Uyaı bile vermedi. Avast'ı tamamen kaldırıp Norton İnternet Security kurdum. O ise yaratılan virüsü anında sessiz sedasız ortadan kaldırdı bana sorarsanız norton kullanın :)

Virüs Programın Nekadar İyi Olursa Olsun Kullanıcının Payıda buyukdur. Nod 32 Veya Kaspersky Onerırım Kasper Baha Detaylı Geniş Çaplı tarama Yapdığından Blgısayarınızı kasabılır Ona yakın tek Program Nod32 Bilgisayarınızda Rahat kullanımı ile dıkkat çekıor ve kasmıor uyarıları tehdıtlerı algılıor. Surekli Seri Güncelliyor.

pek beğen medim

avira_antivir diyorum

arkadaşlar bana göre en iyi virüs koruma programı 1. norton 2. avg 9.0 3.a-sqared ....birçok kişi kaspersky demiş kaspersky ın güvenlik seviyesi yüksek olmasına rağman en güvenilir internet sitesi olsun veya pc ye yüklenmiş programları olsun virüs tespit ediyo...bu yüzden bana göre tamamen gereksiz bi program...avast ise pc için tam bir pimi çekilmiş bomba nedeni ise birçok arkadaşım avast kullanıyodu ve o programı pc den kaldırırken pc lerini çökertenler çok oldu...ve ayrıca pc taramasında system dosyalarını özellikle dll dosyalarının birçoğunu virüs olarak tespit edip silme ihtimali veya adını değiştirerek sistemi bozma ihtimalide çok yüksek bizzat başa gelen bi olay olduğundan sölüyorum...son 3 yıldır avg ve a-squared kullanıyorum ve pc me daha virüs bulaşmadı...bu iki program sürekli güncel tutulduğu zaman pc ye virüs bulaşma imkanı çok düşük..avg 9.0 programın en iyi özelliği internette dolaştığınız sayfaların güvenli olup olmadığını uyarı halinde bildiriyor...avg nin güvenlik seviyesi diğer antivirüs programlarına oranla çok daha iyi a-squared ise pc virüs taraması yaptırdığınızda virüs kaçırma ihtimali çok çok düşük...

ama tabi pc güvenliği kullanıcıyada bağlı hersiteye atlar her siteden dawnload yapalırsa tamamen kusursuz bi antivirüs programı çıksa bile o bile koruyamaz pc yi

son olarak kesinlikle : nod32 ve avast kullanmayın ikiside pc nizi korumaz daha tehdit eder..bundan emin olun..

bana da sormadınız ama bence en ii şimdilik avg 9 bence deneyin kasma donma olanaksız bana inanmıyorsanız denemesi bi tıklamaya bakar .. ha unutmada üstelik türkçe ...

Ben hesini kullandım McAfee en iyisi.

Geçmişte Norton kurduğum bilgisayarların harddiskleri 1-3 ay içinde bozuk sektörler verip rahmetli olmuşlardı, ayrıca bilgisayar kullanırkan boğulma hissi veren tek antivirüs idi. Ama denenmiş güzel deniyor, deneyene de sayg ıgöstermek gerek. Norton bir yıldır çok başarılı bulunuyor.

Ben Norton'un hafif sürümü Symantec kullanıyordum, trafik polisi gibi gelen giden virüslere gel geç yaptığı için bıraktım. Belki iyidi ama bazen sakatlanıyordu, açılışta tarama özelliği kapatılmazsa cinnet getirtiyordu.

Bitdefender Total Security'e kullandım, başarılıydı. Yalnızca antivirüs bölümünü kullanırsanız başarılı ve kasmıyor. E-mail ve güvenlik duvarı özellikleriyle kullanırsanız çıldırtabilir.

AVG 8.5 ve AVG 9.0 kullandım. Realtime özelliği olmayan sürümlerdi, ancak indirirken değil de indirdikten hemen sonra çok güzel yakalıyor. Sonuç olarak çok başarılı ve kasmıyor.

İşletim sistemi değiştirdim, ESET Smart Security uyumlu sen bunu al çok iyi dediler aldım. Güvenlik duvarlı tam korumalı hiç kasmıyor. Başarı durumunu henüz bilemiyorum.

Haftalık taramalar için ücretsiz ve açık kaynak yazılım Clamwin'i kullanın, Realtime olmadığı için diğer antivirüsle çakışmaz. ClamWin'in Linux sürümü orijinali olan ünlü Clamav'dan da Windows'unuzu taratabilirsiniz. Sistem dosyaları o anda kullanılmadığı için başarılı olur.

Ücretsiz A-Squared da ClamWin düzeyinde ve haftalık taramalarda oldukça başarılı.

Almanların G-Data Antivirüsünün methini çok duydum, denemedim.

Crack'li Kaspersky kullananlar Rus sitelerinde tuzağa düşüyorlar okuduğum kadarıyla. Crack'i Ukraynalı ve Ruıslar boşuna vermiyorlar galiba.

Kaspersky, Avast ve Avira'yı bimiyorum. Fırsatım olmadı.

Sonuçta bilgisayarınızın gücüne göre kasmayan, ücretsiz ya da pahalı olmayan iyi bir antivirüs bulabilirsiniz.

Ücretsizlerle gerekirse her gece taratabilirsiniz. İnternet gezintisi sonrası geçici dosyaları hemen temizleyebilirsiniz. Şüphelendiğinizi taratabilirsiniz.

Crack'li kullanmayın da, ondan başka ne yaparsanız yapın hepsi daha iyidir.

Herkese saygılar.

ben NOD32 kullanıyorum ve çok memnumun

eset smart en iyisi

Son araştırmalarda Firewall'da ücretsiz Comodo ve Pc Tools önde gözüküyor, ücretli Online Armor ve Kaspersky de ilk dörtteler. Ücretsiz olan Online Armor ise daha geride. Norton, Zone Alarm ve Eset Smart Security de oldukça aşağılarda yer alarak şaşırtıyorlar.

Bu arada ücretsiz Comodo Internet Security'yi test ederken özellikle virüslü olduğunu bildiğim bir CD'yi Eset Smart Security'ye tarattım bulamadı, Comodo buldu. Son zamanlarda yıldızı parlayan G-Data da eksik sayıda buldu, oysa veritabanı çok büyük, hatta en büyüğü...

Comodo Firewall'un yanında başka bir antivirüs kullanabileceğiniz gibi Comodo Internet Security içinde yer alan Antivirüs programını da kullanabilirsiniz. Kaspersky ayarında diyebilirim. Denemekte yarar olabilir.

Norton Internet Security, Eset Smart Security'den bile daha hafif, Norton eski Norton değil gibi gözüküyor.

Tabii ki kasmayan Eset yine de güzel çözüm, çok da satılıyor, en azından haftada bir, başka gerçek zamanlı çalışmayan diğer antivirüs programlarıyla da tarama yapılarak takviye edilirse yine de güzel bir çözüm olur.

Arkadaşlar da deneyimlerini ve bilgilerini paylaşırlarsa yararlı olur.

arkadaşlar hepsi güzel hoş ama benim sisteme rootkit girdi ne yaptıysam silemedim eset norton kaspersky avast nafile 2 format bile yedi boş.sonra pc tools ile tanıştım full sürümü hem firewall hemde antivir donanımlı ve 3 adet rootkiti yerle bir etti o günden beri sistemimde kararsızlık dahi yok.bence pc tools en iyisi ki ilk ikide olması bunun ispatı

ben şuanda kasperskyvirus kullanıyorum ama p.c kasıyor ama cok iyi celık duvar .....

g data antivirüs en iyisi isterseniz sitesine bakın.g datanın özelliği daha iyi olması ve fiyatının 400$ olmasıdır

ABİCİM BUNU EN İYİ SATIŞLAR GÖSTERİR .O DA TABİ Kİ ESET.......

Şuan hiç bir virüs programına güvenmenizi öneremiyorum.

Eset / Nod32 > Programı kaldırmaya çalıştığın anda kendisi zamanlı virüs üretiyor. Aralarda da söylenmiş pc göçüşüne kadar gidebilir.
Zaten tam koruma yok.
Avast 4.2 > Yine aynı şekil kaldırmaya çalıştığın anda 2 syp atıyor ve tüm dosyalarda çoğalıyor dosya adları misal "resimlerim.exe" oluyor.
Zaten tam koruma yok.
Avira > başta iyi görünüyor fakat aslında kendi bastığı virüsleri buluyor, sonradan para kazanma amaçlı bir ton teferruat çıkarıyor.

En iyisi kafanıza göre sağlam bir kalkan bulun işletim sisteminizin güncellemelerine dikkat edin, olur olmaz yerlere girmeyin.

ben onu bunu bilmem denedim gördüm en iyisi webroot ne kasıyo ne bişey aylardır pcye format atmamı gerektircek hiçbişeyle karşılaşmadım..:)

virüslerden spamlerden başı ağrımış tüm kullanıcılara tek tavsiyem Ad-Aware dir. kullanın ve görün pişman olmazsınız. ben kullanıyorum çk memnunum ..

yıllardır cihaz dı yazılımdı bisürü yol denedim ama hiçbiri WEBROOT kadar başarılı olamadı. ufak bi yüklemeden sonra hiç bi şeye elimi sürmeden internt üzerinden hal oluyor herşey.. kesinlikle tavsiye ediyorum deneyenler hak verecektir.

İlk önce kasperskyi kurdum bilgisayarı çok kasınca kaldırıp nod 32 kurdum.Sonuç olarak 50 ye yakın autocad resmimi sildi,emeklerim boşa gitmişti.Amon ayarını pasif hale getirmek zorunda kaldım.Buda tehditelere açık hale geitiriyor.Virüslü dosyayı sildikten sonra ben o virüs programını ne yapayım en yakın zamanda kaldıracağım iyi bir program bulduktan sonra.Chipteki yorumlara göre karar vereceğim.Nod 32 tavsiye etmiyorum

Silinen verilerin üzerine yeni veri yazılmadıkça internette bulacağınız recovery programlarıyla hepsini hemen geri kurtarabilirsiniz. Bir an önce yapın ki zarar görmesinler...

acronis true image programıyla sistemi yedekleyin d ye atın haftada bir çalıştırın
5 dk da pc niz ilk günkü gibi virüssüz her şeyi hazır oluyor virüs taraması 1-2 saat bunda 5 dk da ve kolay daha güvenli

Herkeze mrB.
ben basit ev kullanıcılarına Microsoft Security Essentialsı öneriorm.Avast ve nod 32 den ii olduhunu düşünüorm.Bu Antivirüsün en önemli yanı hiç kasmıor sadece uzun tarıor bunun sebebide cok kapsamlı taramasıdır.Aklı karısık kullanıcılara ve avast nod 32 gibi antivirüs prog. bıkanlara öneririm.
Professional kullanıcılara ise etkili bir antivirüsün yanına kullanmalarını öneririm.

Kesinlikle basit kullanıcılara öneririm.(Kişisel bilgileri olmayan kisiler)

size avast ı hiç önermem çünki benim pcmi yavaşlattı ve donanımları bozuyo kesinlikle almayın

Eset Smart Securty bilgisayarı kasmıyor ve akıllı bir antivirüs, ancak yakalamada başarılı görmedim, buna rağmen anlık koruma yapmayan başka güvenlik koruma programlarıyla desteklenerek güvenle kullanılabilir.

Comodo Antivirüs yeni olmasına karşılık, büyük veritabanlı G-Data ve Eset'ten daha iyi buluyor. G-Data bilgisayarı çok kasıyor.
Bitdefender başarılı.

Kaspersky, bilgileri kaybolan insanlar nedeniyle Rusya ve Ukrayna'da bile terkedilmeye başlandı. Ancak başarılı olduğu da bir gerçek. Avast dosya silme konusunda Kaspersky gibi, ayrıca kastığı şikayetleri de var.

Norton'un son sürümleri kasmıyor deniyor ama benim zamanında Norton'dan çok gözüm korktu, yanşmıyorum.

McCafee çok methediliyor. Panda kimi programları çok başarılı bulunurken, kim programları da çok başarısız bulunuyor.

Günümüz için bakacak olur isek, ücetsiz Avira testlerde en önde gidiyor, ilk kurulduğunda çok kasıyor, ama sonra düzeliyor, önceki antivirüslerin bulamadığı trojanları da tek tek buluyor.

Güvenlik duvarında ise ücretsiz Comodo bir numara ve ücretsiz PcTools iki numara olarak en başarılı olanlar.

Bugün için en iyi ücretsiz çözüm, Avira antivirüs ie Comodo Internet Securty'nin Güvenlik Duvarı olarak gözüküyor. Tabii ki her dönemde en iyiler her zaman değişirler, yorumum günümüze göredir.

Ayrıca en başarısız denilen antivirüs programı bile bilinçli bir kullanıcı için çok iyi koruma sağlar. a-Squared, Clamwin, diğer zararlı yazılım buluculardan en iyileri ile arada bir tarama yapılarak desteklenmesi de yeterli olabilir.

Oyunlar nedeniyle tehditler giderek artıyor, artık ücretsizlerden her hangi birini alıp bilgisayarlarımıza kesinlikle kurmak gerekiyor. Sıkabilir, rahatsız edebilirler ama katlanmak zorundayız. Saygılar.

Vista'daki gibi yedeklerden geri dönme imkanı olanlar ayda bir ya da şüphelendiklerinde bunu yapsınlar. Ghost ve Acronis kullanmayı becerebilenler için zaten sorun yok. Avira Premium Security Suite ve Comodo Internet Security mükemmel koruma sağlar.

bence en iyisi kav 2010-dur tavsiye ederim

bnm bir metin2 hamachi serverim var ve bilgisayarımda baş edilemez bir virüs var.
virüs programının kurulumunu kapatıyor, indirilenlerin içinde a.v av is avntivirus gibi olanları iptal ediyor(tüm virüs programlarının isimleri dahil).
sizce kullanabileceğim en iyi virüs programı hangisidir ¿

nod kasmıo kötü karpeski kasyo iyi

bnm bir metin2 hamachi serverim var ve bilgisayarımda baş edilemez bir virüs var.
virüs programının kurulumunu kapatıyor, indirilenlerin içinde a.v av is avntivirus gibi olanları iptal ediyor(tüm virüs programlarının isimleri dahil).
sizce kullanabileceğim en iyi virüs programı hangisidir ¿
...
Windows'u güvenli modda açarak Avira ve a-Squared ile tarayın, Malwarebytes'ı da çok övüyorlar, antivirüslerin yakalayamadığını yakalayabilyor.

Sağlıklı Windows'unuzu yedekleyip eski yedeğe geri dönün:
Ayrı bir küçük Windows içine koyacağınız Ghost programı ile sağlam Windows yedeği alıp, sakatlanmalarda eski yedeğe geri dönebilirsiniz.
Ayrı bir Windows kurmadan da, Acronis True Image ile Boot CD yaratarak yedek alınabilir ve önceki yedeğe dönülebilir.

walla bn avira kullanıom bi de system care+spyware doctor

yaa burada iyi antivirüs ariyosunuz kasmasi felan degil bir anti virüs kasarsa daha iyidir işini yapiyodur daha cok ram işlemci kullanarak cok iş yapar avast kasmiyo kasp. kasiyo kıyasa gerek yok her zaman kasp. iyidir g data iyidir norton iyidir bana nod avast iyi demeyin

bence en saglam ve bilgisayar kullanmayı kasıntı haline getirmeyen tek yazılım Ad-Aware Pro 3 kişilik lisans Şeçeneğinin yanı sıra 18 ve 15 ay olmak üzere kullanım süresi tanıyor

avg deneiyorum şimdi

AVG için ne yorum yapılır acaba yani ben onu kulanmaya yeni başladım merak ediyorum etkili midir?

Norton 2010 nun üstüne tanımıyorum aga dehşet bişi ya

bana göre norton 360 en iyisi çünkü her türlü korumayı sağlıyor

%100 McAffe ve Microsoft Security Essentials.İkisininde kullanımı çok rahat tavsiye ederim!

ben eset kullandım virüs bulaştı 3 kere format attım pc kendini anca topladı bir çok antivirüs programı kullandım..bence en iyisi avg 9.0 hemde ev kullanıcılarına ücretsiz lisanslı hiç kasmıyor kaldırmasıda kolay...

1.kaspersky
2.g-data
3.mcafee
4.eset/nod32
5.norton gerisi yalan...

norton antibot 2010 en kralı odur arkadaslar karsperski hikaye fiyat farkından anlarsınız saten nortonun üstüne tanımam tanımıyorum

en iyi avira

arkadaşlar pctools tan ürün satın alan var mı varsa yazın lüfen çok önemli

bence bitdefender internet security ve bitdefenderin diğer versiyonları.ikinci olarak eset 4 derim.kafanızda soru işareti varsa kurun inceleyin:))

hanginizinki güzel okuyanlar tam olarak anlayamıyorki arkadaşlar kimn neyi kullanıyorsa omu iyi yoksa anlayalım

en iyi olarak bitdefender ve avira avasta hiç güvenmeyin hep virüs yk die kandırıo ama avirada 2 tane çıktı

esed in virüs bulamadığı pc de, kaspersky 100 lerce virüs buldu. hala esed iyi diyen varmı

bence en iyisi eset nod32 hem bilgisayarı kasmıyor hemde kullanımı çok rahat;kaspersky iyi ama çok yer kaplıyor bilgisayarı çok yavaşlatıyor ayrıca bazen windows dosyalarını silebiliyor sonra format atmak zorunda kalabiliyorsunuz.

en iyi kaspersky dosyayı zorunlu olunca siiliyor.
nod 32 direk siliyor
awast as aware avg vb. eskidi zaten

sen kendi elinle virüsü sil.

eset yeni smart security anti vuris progmanı çok daha iyidir hem kasmıyo hem virüsleri anında siliyo zaten anti vuris progmanlarının içindeki en iyi eset nod 32 ve smart security ben smart tı kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim çok ta karmaşık degil

Norton internet security 2010 bundan gerisi yalan bosuna paranızı sokağa atmayın

Walla esed kullanıyorum fakat süresi bitti sorun değil zaten bilg. format atmayı biliyorum

bende kaspersky var , virüs bulmuyor cıldırıcam ya :S mesela internetten gamecrack indiriyorum taratıyorum pc de bulmuyor virüstotaldaki kaspersky buluyor ama :S benim pc dekı bulmuyor pcdeki kaspersky lisanslı tamamen legal :S cıldırıcam ya :S virüstotaldaki kaspersky virüs var diyor benim pcdeki yok diyor :D
sadece kaspersky değil virüs totaldaki 30 dan fazla yazılım virüs buldu benim pcdeki kasper iş yapmıyor :D

TesT de Yazan'ı görüyorsunuz :)

Bide Norton Eskisi Gibi Kasmıyor 2009 dan sonrası Kasma Yok

Vede sessiz olarak arka planda çalışıyor.

kaspersky ve nortonun gördüğüm kadarıyla eksikleri var ben microsoft security essentials kullanıyorum tek taramada bilgisayarımın içindeki 300000 den fazla dosyayı tarıyo her türlü zararlı yazılıma karşı etkili malum microsoft bu işin uzmanı

başka söze gerek yok KASPERSKY

Bilgisayarımı yeni aldım. Bu üç antivirüs programından bir tanesini yüklemek istiyorum. Ama bilgisayarım çok eski. Bunların hangisi daha iyi ve hangisi daha az yer kaplıyor ??

neden kımse aviranın galıbıyetını kabullenmıyor.istatistlıklerde onde olan o

Bilgisayarımı yeni aldım. Bu üç antivirüs programından bir tanesini yüklemek istiyorum. Ama bilgisayarım çok eski. Bunların hangisi daha iyi ve hangisi daha az yer kaplıyor ??
_____________________
çok çelişkili konuşuyorsun dostum

Herkes kafasına göre.Bana göre ''Avast!!!''

nod 32 taban çok geç güncelleniyo kaspersky çok kasar norton antivürüs veya avira 2 sine hiç bişeyi değiştirmem avast kendi yazdığı virüsü temizliyor bunu gösteriyor ama lisanslısı avira ve nortonun yanına 3.olarak koyarım lisanslısıını

Birinin virus dediğine diğeri temiz diyor. Birinin temiz dediğine öteki virus diyor. Gelde çık işin içinden. Tıpkı özel hastenelerin sağlam insanlara bedava Check Up yapıp kırk tane hastalık bulması, insanın içine kurt düşürerek ondan sonra da gel bize bazı bazı demeleri gibi.

bana göre norton 2010 çok iyi ve çok hızlı bilgisayarı neredeyse hiç kasmıyor CPU göster gesinin üzerine çıkmıyor.
bide microsoft la çalıştığı için bütün vürüsleri biliyor çanlı yardımıda var
labaratuğara göndere biliyorsunuz

bence en iyi avg ve Ad Aware

NORTON her türlü sölicek laf yoq harika bir antivirüs lasması yoq virüsleri bulup temizlemsi harika ben kullanıyorum tavsiye ederim.
Ama para verip lisansını alın daha iyi koruma yapıyor bnmki gibi 2 senedir kullanıyorum bir defa olsun bilgisayarıma virüs girdi diye bir onarım yapmadım HARİKAAA

en ii Kasperksy konuşmayın lan

dogru söylemişşin gardas valla bak

EN İYİSİ COMODOOOOOOO SUSUN:)

en iyisi virüs programsız :D

Tabikide Tarafsız Bir Antivirüs.. Tek Başına İktidar Gibi
MİCROSOFT SECURİTY ESSENTİALS

kendisini koruyamayan antivirus programı antivirus değildir pek çok antivirus programının crack keygen v.s mevcut free olanları tartışmaya dahil etmiyorum bile.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir