ÖZEL TEST: Samsung Galaxy S3

Tüm detaylar, benchmark'lar ve fazlası... Samsung Galaxy S3 Türkiye'nin en kapsamlı testinde!

İşte Samsung'un Yeni Şaheseri

Tüm detaylarıyla Galaxy S3, Benchmark sonuçları ve fazlası için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın...

Akıllı telefon pazarında yeni bir standart var artık! Parlak ve keskin görüntüler, dört çekirdekli işlemci, çok kaliteli bir kamera ve mantıklı sayılabilecek kadar uzun pil ömrü. İşte test merkezimizi ziyaret eden Samsung Galaxy S3 bize bunları vaat ediyordu. Biz de bu yeni oyuncuyu mercek altına aldık ve vaatlerinin ne kadarını gerçekleştirdiğini, ne kadarının başka bir bahara kaldığını test ettik.
 
Samsung Galaxy S3 ile gelen yeniliklerden ilki gövde malzemesi olarak polykarbonat kullanılmış olması. Evet, bu malzeme gerçekten kolay kolay çizilmiyor ve çok dayanıklı, ama yine insana plastik hissi veriyor. Metal parçalara sahip olan (ve bu yüzden de epey ağır olan) iPhone 4S veya HTC One S'den bu açıdan hemen ayrılıyor. Buna ek olarak Samsung bu üründe de geleneğini bozmamış ve ön panelin hemen hemen tamamını ekrana ayırmış. Bu sayede cebinizde akıllı telefon kategorisi için "dev gibi" diyebileceğimiz bir ekran taşıyorsunuz. Büyük ekranın en büyük artısı ekrana daha çok şey sığdırabilmek ve daha iyi bir görüntü kalitesi elde etmek. En büyük eksisi ise bundan böyle telefonunuzu tek parmak ile kullanmaya elveda diyecek olmanız. Elbette "dev gibi" elleriniz yoksa... 
 
İnce polykarbonattan yapılmış olan arka kapağı tırnak ile kanırtıp açtıktan sonra hemen şaşırıyorsunuz, çünkü Samsung Galaxy S3 mikroSIM kullanıyor. Yani, eğer eski telefonunuzda klasik bir SIM kart varsa, bu telefona takıp hemen kullanmaya başlamayı hayal etmeyin. Ya köşe başındaki telefoncuya gidip kestirmek ya da operatörünüze gidip yeni bir SIM kart almak gerekli. Samsung Galaxy S3'ün mikroSD yuvası 64 GB'a kadar olan kartları okuyabiliyor. Depolama alanına bulutta 50 GB eklemek mümkün. Samsung 50 GB dropbox alanını iki yıl boyunca ücretsiz olarak veriyor.

Performans

Samsung Galaxy S3 test merkezimizde HTC X One'dan sonra ağırladığımız ikinci dört çekirdekli işlemci kullanan akıllı telefon. Samsung'un Exynos-4412 işlemcisinin rakiplerinden daha yüksek performans gösterdiğini gördük. İşletim sistemi işlemci gücünü otomatik olarak ayarlıyor, yüksek performans isteyen uygulamalara tüm çekirdekleri verirken daha basit uygulamalarda tek ya da çift çekirdek çalıştırarak güç tasarrufu yapıyor. Birkaç istisna dışında bu sistemin Samsung Galaxy S3 üzerinde mükemmele yakın çalıştığını gördük. Uygulamalar ve oyunlar arasında geçiş, videodan videoya atlamak sıfır sorun çıkartıyor. Uygulamalar tabiri caiz ise "şak" diye açılıyor. Hissettiğimiz tek duraklamayı uygulamaların ortasında Home tuşuna basıp ana ekrana dönerken yaşadık. Ama benchmark testlerimiz Samsung Galaxy S3'ün işlemci performansını kusursuz olarak nitelendirdi.

Samsung Galaxy S3 özellikle internet uygulamaları, özel olarak da internette sörf yaparken kullanıcı çok mutlu edecek. Hem kablosuz ağ performansı hem de 3G performansı çok başarılı. Android 4 ile beraber gelen web tarayıcısında bulunan çift dokunuş ile zoom yapmada yaşanan problem maalesef Samsung Galaxy S3 modelinde de devam ediyor.

Galaxy S III ile gelen yeni özellikler

Şimdi sırada Samsung Galaxy S3 ile beraber gelen yeni özelliklere göz atmak var. iPhone ile gelen ve çok sükse yapan Siri'nin bir benzeri olan ve telefonu sesle kontrol etmeye yarayan S Voice Control henüz Türkçeyi desteklemiyor ancak İngilizcede epey başarılı. Elbette testlerimizde ağzımızı yüzümüzü büzüp doğal İngilizce konuşmaya çalıştık, anlayabilmesi için epey uğraşmak zorunda kaldık ama bu özelliğin Türkçe sürümü gelmeden üzerinde fikir yürütmenin doğru olmayacağını düşünüyoruz. Türkiye'de hiç kimsenin telefonunu eline alıp "open chip online" diyeceğini düşünmüyoruz laf aramızda...

Büyük ekranlı bir telefonun en büyük özelliği kendisini bir bilgisayar sanması. Bunu da nereden anlıyoruz? Samsung Galaxy S3 ile gelen Picture-in-picture özelliğine bakıyoruz... Diyelim ki tam ekran video seyrediyorsunuz. Videonun görüntüsünden çok sesi sizi ilgilendiriyorsa (örneğin Podcast seyrediyor olabilirsiniz) sağ alttaki düğmeye basarak videoyu küçültebiliyor ve örneğin internette sörf yapmaya başlayabiliyorsunuz. Ama bu özellik sadece telefonun belleğindeki yani offline videolar için geçerli, YouTube veya benzeri sitelerden stream edilen video içeriğinde çalışmıyor.

Uzun lafın kısası, S3'ün "yepyeni" özelliklerinin çoğu biraz aceleye getirilmiş. Sesli kontrol fena değil ama Türkçe'de ne olacağı meçhul, Picture-in-picture sadece offline videolarda çalışıyor, otomatik ekran kapama pek reklamlardaki gibi değil. Görünüşe bakılırsa rakiplerin önüne geçmek için geliştirme ekibinin aklına gelen her fikir telefona sokuşturulmuş. Bu fikirler biraz daha olgun hale geldikten sonra uygulamaya sokulsaydı S3'ün diğer Android telefonlar arasında zirveye oturması işten bile olmazdı.

Ekran, kamera, tuşlar ve pil

4,8 inç Super-AMOLED ekran, 1.280 x 720 Pixel. Rakamlar etkileyici ama ekran parlaklığı biraz zayıf. Yine de kontrast, renk alanı ve ışıma ölçümleri optimal sonuç verdi. Ancak teknik testleri bir kenara bırakırsak, kullananların hepsi görüntüden son derece memnun. Kameranın günışığı ve karanlıkta yaptığı çekimler muhteşem. Renkler güçlü, netlik harika. Ancak yapay ışık için aynı şeyi söylememiz mümkün değil. Hatta elde ettiğimiz sonuçlar S2'nin bile altında. Zayıf ışıkta flaş kullanmazsanız çamur gibi resimlerle karşılaşabiliyorsunuz ama genelde idare eder diyelim. Full HD video kamera ile günışığında yapılan çekimler oldukça başarılı. Bir başka övgüye değer nokta da S3'ün müzikçaları. Pakete dahil olan son derece yüksek kaliteli kulakiçi kulaklıklar ve preset ayarlar sayesinde muhteşem bir müzik performansı elde ediyorsunuz.

Android 4'ü sanal tuşlarla değil, Samsung'larda artık alıştığımız şekilde Home, Menü ve Geri Dön tuşları ile kontrol ediyorsunuz. S3'te "Recent Apps-Son uygulamalar" tuşuna yer verilmemiş. Son kullanılan uygulamalara, Android 4 güncellemesi yapılmış S2'lerdeki gibi Home tuşuna uzun basarak ulaşıyorsunuz. Android 4 ile gelen bir yenilik, uygulama ve widget menülerindeki genel görünüm seçeneği. Her ikisinde de çift dokunuş ile zoom yaparak bütün ekranların genel görünümüne ulaşmak mümkün. Hızlı erişim menüleri geliştirilirken galiba HTC'den "esinlenilmiş". Ama bunların dışında TouchWiz 4 ile karşılaştırıldığında pek yenilik yok. Yeni klasör oluşturmak için menü tuşunu kullanıyorsunuz. İki uygulama simgesini birbirinin üstüne çekip bırakamıyorsunuz. Diğer telefonlardan alıştığımız Hub hizmeti S3'te de mevcut. Game Hub ve Video Hub'da çeşitli oyun ve film seçenekleri bulunuyor. Music Hub ise parçalarınızı çevrimiçi olarak kaydetmenizi sağlıyor ve streaming hizmetine erişim sunuyor. Ancak bu hizmet paralı. Yeni TouchWiz'in kullanımı çok kolay ve eski sürümlerin bütün avantajlarına sahip. Ama bizce Android 4'lü telefonlar içinde en rahat kullanım yine HTC'nin Sense arayüzünde.

S3'ün pili, 7 saat konuşma süresi sağlıyor. Bu süre, ekranın tam parlaklıkla kullanılması halinde 6 saate iniyor. Bu, küçük ekranlı bir telefonun kullanım süresine denk ve böyle büyük bir ekran için gereken enerji gözönüne alındığında gayet tatminkâr. Konuşma kalitesi ise durumdan duruma fark ediyor. Cep telefonunda ses çok net ancak karşı taraf sabit hat kullanıyorsa sesi kesik kesik duyabiliyor. S2'ye oranla en büyük ilerleme hoparlörle konuşma. Halen istenilen seviyeye ulaşmamış olsa da ses kalitesinin çok daha iyi olduğu söylenebilir.

Sonuç

Samsung en yeni telefonuyla yine bir adım öne geçmeyi başarmış. S3 çok büyük yenilikler sunmasa da, her yönüyle "düzgün" bir telefon. Gelen yeni özellikler de, daha önce değindiğimiz gibi biraz ham. Ama yine de bir akıllı telefondan bekleyeceğiniz her şeyi S3'te bulabilirsiniz. Güçlü ekran, etkileyici performans ve uzun pil ömrü, S3'ü akıllı telefon listemizin başına yerleştiriyor. Bildiğiniz gibi Samsung şu anda dağıtım sorunlarıyla boğuşuyor, ancak en geç Haziran ortasında yaklaşık 2.000 TL'ye satışa sunulacak.

Alternatif
S3'ün alternatifi Tayvan'dan geliyor. S3'ün ekranı sizin için fazla büyükse HTC One S'i öneriyoruz. S3 gelene kadar listemizin tepesinde yer alan bu telefon rahat kullanımı, kusursuz işçiliği, mükemmel performansı ve kaliteli ekranı ile etkileyici bir portre çiziyor. Makul fiyatı ile de S3'e göre oldukça ucuz. Ancak Galaxy S3 büyüklüğündeki hiçbir Android 4'lü telefon, S3'ün performans ve pil ömrüne sahip değil.

Tüm detaylarıyla Galaxy S3, Benchmark sonuçları ve fazlası için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 70 Yorum

galaxy s3 e neler eklenebirdi 1080p, 3d video ve fotograf sanal klavye olabilirdi.

Telefon superde tasarim ofsayt. Tasarim konusunda nokia yi tek gecerim. Ama onlardada isletim sistemi dandik. Lumia 900e android yukleseler ne guzel olurdu.

Türkiye'de hiç kimsenin telefonunu eline alıp "open chip online" diyeceğini düşünmüyoruz laf aramızda...
-----------------------------------------------------------------------------------
Zaten Ingilizce'de bir web sitesini acmak icin 'open' fiili kullanilmaz. Dogru komut 'go to chip online' veya 'view chip online' olur. Open daha cok fiziksel seyri acmak icin kullanilir bir sisenin kapagi gibi...

Ancak Galaxy S3 büyüklüğündeki hiçbir Android 4'lü telefon, S3'ün performans ve pil ömrüne sahip değil.

Baska Kelimeye Gerek Varmi.Adamlar Her Ne Kadar Tasarimini Begenmesemde Yapmis Yine En Hizlisini Saglamini Iyisini.

Daha dün elinize geçmiş bir telefon ve gece 01:10 da yayına hazırlanmış S3 testi.. Ellerinize sağlık. Chip online farkı :)

2000 tl samsung a ver 6 ay sonra ne fiyata düşecegi belli degil :-) bi samsung asla bu para etmez ...iphone 3gs ye hala güncelleme destegi veriyo farkındamısınız :-)

Bence de aceleye getirilmiş.En büyük hatası bu.Bir de tasarım s2 nin yanına bile yaklaşamaz.

bütün telefon modellerini aşagı yukarı kullanmış olan biri olarak bence tasarımda apple ın üstüne yok aslında samsung da bu konuda iddalı fakat s3 te resmen batırmış...bakalım apple iphone serisinde nasıl bir tasarımla devam edecek :))

şaheser? samsunk? teh allam ya :=)

Özellikleri Apple'a Her Zaman Olduğu Gibi Gene Sollar İncelik Muhteşem! Özellikleride... Ama Tasarım Özellikleri Kadar Güzel Değil :(

Okuduğum kadarıyla bana göre alınmayacak bir telefon, nedenini sorarsanız; bende Xperia Arc S var ve burada bahsedilen S-voice ve picture in picture özelliklerini zaten kullanıyorum, hatta P-in-P olayında youtebe linki dahil izleyebiliyorsunuz. Kamerası bendekine göre düşük seviyede kalıyor. Şu ana kadar xperia serisi gibi gece düşük ışıkta kaliteli çekim yapan tel görmedim. Ayrıca Bravia engine + parlaklık olaraka Xperia Arc S çok daha avantajlı aradaki tek önemli nokta 4 çekirdek işlemci.

bnce nexus güncelleme bakımından s3e bin basar saf android ne olsa

Dünyanın en iyi telefonu...

ahaha başka bir konuda yorumcu yazmış, olay budur :))

""..... mükemmel karakterde ama tek kaşlı burnunun ucunda ultra mega beni olan dişleri çapraşık vucudu orantısız kara kuru çirkinlik abidesi biriyle kim evlenirse s3'ü de aynı mantık satın alır. size mutluluklar, bizler ip5'i bekleyeceğiz.... ""

ÖZELLİKLER İYİ FAKAT :TASARIMI GÖRÜNCE İNSANIN TELEFONA BAKASI GELMİYOR İTİCİ KLASİK BİRTASARIMA SAHİP TELEFON SAMSUNGUN PARÇA KALİTESİ BERBATTI ÜZERİNE ŞİMDİ DE TASARIM ACIĞI EKLENDİ
ŞUANDA EN İYİ TASARIMA SAHİP TELEFON SONY XPERİA S VE TABİYKİ BENİM TELEFONUM S2 :)

çok güzel telefon ama lg'nin true hd ips ekranlı,2gb ram'li,13mp kameralı,1.5ghz 4 çekirdekli krait işlemcili ve adreno 320 ekran kartına sahip canavarı LS970 Eclipse piyasaya sürülürse samsungun acilen bir galaxy s4 planı yapması gerekebilir!

"..... mükemmel karakterde ama tek kaşlı burnunun ucunda ultra mega beni olan dişleri çapraşık vucudu orantısız kara kuru çirkinlik abidesi biriyle kim evlenirse s3'ü de aynı mantık satın alır. size mutluluklar, bizler ip5'i bekleyeceğiz.... ""

ha ha haa :) süper ya :)

içi süper ötesi donanımda olabilir ama bana nokia 701 ya da C6 yı hatırlattığı müddetçe tek kuruş verip te almam bu telefonu. kenarlarındaki kavis yerine sert köşe ve seramik kapak metal alaşımı bir gövdeye sahip olmuş olsaydı tadından yenmezdi.

"..... mükemmel karakterde ama tek kaşlı burnunun ucunda ultra mega beni olan dişleri çapraşık vucudu orantısız kara kuru çirkinlik abidesi biriyle kim evlenirse s3'ü de aynı mantık satın alır. size mutluluklar, bizler ip5'i bekleyeceğiz.... ""

ha ha haa :) süper ya :)
..........................................................................................
Beyaz Gelinlikli Fun Boylar Siz Daha Cok Beklersiniz 5 Leri 100 Leri.

herkes bişey yazmış telefonu aldım elime inceledim elde tutuş mükemmel dış kaplama harika kamera süper hız desen uçuyor en ufak kasma yok bütün özellikleri açıp kullandım 20 dakikada şarjı %8 düştü sadece sadece resme bakıp yorum yazmayın elinize alın bakın sonra görürsünüz iphone buna asla yaklaşamaz.

Yahu bu insanlar neyin kafasını yaşıyor acaba ? Ben Galaxy S2 sahibiyim ama çatır çatır Galaxy S3'ü alacağım. Telefonu elinize aldınız mı ? O inceliği ve konforu hissettiniz mi ? Türkiye'de çoğu kişi telefonu gösteriş olarak kullanıyor. Bu tarz telefonlar hardcore kullanıcı kesimine hitap eder. Fakat Android gerek kullanım tarzı, gerekse kişiselleştirebilirliği bakımından üstün olduğu için ve Android'e destek veren telefon üreticileri sağlam ürünler ortaya çıkardığı için bu telefonlar seviliyor.

Çoğu kişi maddi durumu olmadığından veya kişilik olarak kıskanç bir yapıya sahip olduğundan telefonu yerin dibine sokmak istiyor. Ama bunu hiç bir hardcore kullanıcısı kabul etmez, güler geçer.

Galaxy S3 işlemcisi, ekran kalitesi, ses kalitesi, Android 4.0.4'e uyumu ve diğer teknolojileriyle şu an piyasanın en iyisi. Bu üstünlüğü tasarımına laf ederek örtemeyeceksiniz. Ki... telefonun tasarım açısından kötü diyebileceğiniz noktası en fazla arka kısımdaki kamera, hoparlör konumudur. Yan ve ön yüzeyden görünüş açısından dahi laf edebilme hakkınız yok.

Ayrıca iPhone 3gs güncelleme alıyor diyen arkadaş:
Vosvos kaplumbağaya Nissan 350Z motoru taksana bir. O tekerlekler, o şase ne oluyor ?
________________

iPhone 3gs, iPhone 4, Nokia N8 ve son olarak Samsung Galaxy S2 kullanıcısı bir vatandaş...

galaxy s3 e neler eklenebirdi 1080p, 3d video ve fotograf sanal klavye olabilirdi.

1080p zaten var 3dyi ise htc ve lg denedi ne yazık ki tutmadı çünkü aşırı kalitesiz, fotoğraf sanal klavyeden ne kastettiğinizi anlamadım. tasarımını beğenmeyebilirsiniz ama bence iphoneden daha güzel zevkler ve renkler tartışılmaz ancak performans olarak iphoneden daha iyi bu da tartışılmaz. kadın benzetmesi yapan arkadaşa da cevabım var her ne kadar benzetmenizin saçma olduğunu düşünsem de çünkü gayet güzel bir tasarıma sahip s3 kendisi iğrenç bir kişiliği olan ikiyüzlü ama çok güzel birisiyle evlensin ama emin olsun ki o başka bir erkekle onu aldatıcak..

Bir ben mi beğendim şu telefonun tasarımını yahu? Neden bana gerçekten güzel geliyor? o.O

samsung galaxy s2 den s3e geçicek kişilere diyorum, geçmeyin. gidin o parayı hayır kurumlarına verin çok zenginseniz. bi telefona bu kadar para mı verilir her sene.

Galaxy S kullanıcısıyım. Geçen yıl S2 çıktığında sabrettim almadım. Arada bariz iyileştirmeler olmasına rağmen Galaxy S im beni bir yıl daha götürür diye düşünerek almaktan vazgeçtim. Aslında haklıydımda... Neyse şimdi S3 çıktı. Hem Galaxy S e hemde SII ye büyük fark atıyor özellikleri bakımından. Demem o ki SII sahipleri de biraz paraya kıyıp bu canavarı almalı. Kesinlikle hem teknolojisiyle hemde inanılmaz güzel tasarımıyla SIII alınası bir cihaz. İnşallah bir aksilik çıkmazsa yarın beyazından bir tane alacağım. Bugüne kadar akıllı telefonlarda beyaz rengi hiç sevemeyen ben ilk kez beyaz renkli bir akıllı telefona vuruldum. Resmen beyaz Galaxy SIII al beni diyor. İnternette resimlerini ve videolarını izleyerek telefonun tasarımını eleştirenlere el insaf diyorum. Bi zahmet SIII ü yakından inceleyin zerafetini ve inceliğini elinize alıp baktığınızda çok iyi görecek ve tasarı için berbat, olmamış gibi ifadeler kullananlar eminim pişman olacak...

"..... mükemmel karakterde ama tek kaşlı burnunun ucunda ultra mega beni olan dişleri çapraşık vucudu orantısız kara kuru çirkinlik abidesi biriyle kim evlenirse s3'ü de aynı mantık satın alır. size mutluluklar, bizler ip5'i bekleyeceğiz.... ""

sende heryere aynı yorumu yazıyosun ya iphone kullandığın belli :)

Telefonumu 5 sene önce almıştım. Benim bu telefonu almak hakkım galiba. 5 yıl da bunu kullanırım. Ürünü yurt dışında inceledim. Yanımda teknoloji manyağı ve iPhone delisi bir arkadaşım vardı. Bu telefonu 1 saat inceledikten sonra aldı. iPhonu' nu dönüşte eşine hediye etti :)

Özelliklerine diyeceğimiz yok yalnız tasarımı hiç güzel değil, s2 bile bundan daha iyi.

suan piyasa fiyatı kac tl alan warmı su 1 2 gun ıcınde ?

"....ben galaxy s2 sahibiyim ama çatır çatır galaxy s3'ü alacağım.... bu tarz telefonlar hardcore kullanıcı kesimine hitap eder..."

-----------------------------------------------------------------

hyundai x35.. süper arabadır, kaslı kalıplı full+full donanımda deri döşemeli cam tavanlı özellikle siyah ve beyaz metalik renkte adamı hasta eder ki 2.0 dizel motorsa tadından yenmez aşık eder binince aklını alır.. ammaaaa audi q5 in yanında fısssss diye sönen bir balona döner. bak dikkat ettiysen q5 için herhangi bir donanım özellik falan belirtmedim..

işte tüm mesele bu..

s3 için bir tane kişi çıkıp diyemez -ki diyende yok- işlemcisi ekranı şusu busu kötü rezalet falan, konumuz bu değil. ha eksiği var mıdır kesinlikle -zaten bu makalede de açık açık yazılmış- ama şu donanımla bile piyasaya nal toplatır, optimus 4x miş onex miş dağıtır. tamam? buraya kadar sorun var mı yok. fakat sizin anlamadığınız nokta ya da ip4s ya da ip5 lafını duyunca krize girmenize paralize olmanıza sebep olan şey "toplam kalite ve genel başarımdır". işte kavganın koptuğu ve samsungun nal topladığı -s2 de aslında büyük oranda başardığı ama anlaşılamayan sebeplerle s3 de batırdığı- nokta tam olarak burası. ha bugun ip3-4-5 belki s2-3 kadar yüksek donanımlı uber işlemcili mega ram'li olmayabilir ama eline almana gerek kalmadan sanatsal bir tasarıma mükemmel ötesi bir işçiliğe müthiş bir ekrana ve su gibi akan bir işletim sistemine sahip olduğunu birinci saniyede anlarsın. ha eksikleri var mı sapına kadar ve kesinlikle haklısın, oturur sabaha kadar bunu konuşabiliriz ama konumuz bu da değil.

herneyse, ne demek istediğimi bal gibi anladın, bugun bu kriterleri ip yerine getiriyordur yarın lg olur htc olur hedehödö markası olur belki samsung olur, aynı aferini onlar içinde söyleriz. ama şu şartlarda s3 uç noktalarda, farksız, rakipsiz, eldeki telefondan vazgeçip koşa koşa alınacak, hastası olunacak, feriştahı çıksa vazgeçilmeyecek sahiplenilecek bir cihaz olduğu fena halde tartışmalı. hele ensesinde htc lg ve sony varken. bu kadar beğenilmemesinin asıl sebeplerinden birinin aylarca çerçevesiz full ekran, seramik kapak-metal kasa 2 gb ram vs vs. diyerek şişirilmiş haber ve alakasız tasarım dedikodularıyla beklentileri çok yükseltilen ve bu telefonu bekleyen s3 meraklılarının hayal kırıklığına uğraması olayına da es geçmemek lazım. neyse işte.

özetle bu bir tercih meselesi ama "çatır çatır hardcore" cudan x-art'ı anlamasını çok beklemiyorum :)

yorumcu yazmış;
--------------

Çoğu kişi maddi durumu olmadığından veya kişilik olarak kıskanç bir yapıya sahip olduğundan telefonu yerin dibine sokmak istiyor. Ama bunu hiç bir hardcore kullanıcısı kabul etmez, güler geçer.

iPhone 3gs, iPhone 4, Nokia N8 ve son olarak Samsung Galaxy S2 kullanıcısı bir vatandaş.

-----------------------------------------------------------

Allah kimseyi görgüsüz, ne oldumcu yapmasın. Amin.

new iphone ekran çözünürlük 1280*1920 400ppi yada 450ppi yeni çıkacak kesinlikle harika.samsung almam dandik

ne kadar saçma yorum yapanlar var.iphone 1920*1280 ekren mı çıkaracakmış.adama sorarlar applenin ekran uretecek teknolojisi mi var ki bunu yapabilecek.ekrenlarını lg samsung ve toshiba uretirken bunu nasıl yapacak acaba

ben samsungtan nefret ederim, ama apple yi öven arkadaş ne kadarda hayalperest .hayallerle yaşamamak gerek.elma anca diğer panel üreten firmalar izin verirse o çözünürlüğe ulaşır.elma nere samsung nere bunuda bi kenara koymak lazım.kendim optimus 3d kullanıyorum bu arada.herkese selam

2000 lira veriyorsun plastik oyuncak kasalı telefon alıyorsun ve matah bişey yaptığını sanarak mutlu oluyorsun. 1-2 yıl sonra da android 6.0 a yükseltmiyor bizi samsung diye ağlıyorsun. hayatınız sanal olmuş sizin :)

s3 plastik kapaklı diye eleştiren arkadaşlara sesleniyorum:
hiç htc nin telefonlarına dikkat ettinizmi??onlarda metalik kasa var ama metalik kasalar boyayı iyi tutmuyor bu yüzden de bir süre sonra telefonun kenarlarında boya kavlamaya ve dökülmeye başlayıp çirkin bir görüntü oluşturuyor..samsung un plastik kasa kullanmasının sebebi bu işte..üstelik sizin bu plastik dediğiniz madde çok sağlam bir polikarbonat..lütfen eleştirmeye başlamadan önce biraz daha araştırın derim..

bende de galaxy s2 var.. benimkini satıp galaxy s3 almayı düşünüyordum ama özelliklerini öğrenince vazgeçtim..samsung s3 de çok bariz farklar koymamış..arada donanımsal olarak çok fark yok..daha çok yazılımsal farklar var..bende ki çift çekirdekli işlemci her işime yetiyor..4 çekirdek ise sadece göz boyama bence..galaxy s3 deki gpu ile bendeki gpu ise tamammen aynı(mali400)..ram 1 gb ikisinde de..kamera gücüde aynı..en büyük fark pil de olmuş bence..chip yorumunda da olduğu gibi samsung galaxy s3 de devrimsel bir yenilik koymamış kesinlikle..ben telefonuımdan son derece memnunum..o kadar fark ödeyip s3 almaya değmez..

TURKIYEDE İLK Ve TEK kısacası sadece türkiye garantili değildir ve işletim sistemi farklıdır yani tüm java destekli program ve uygulamaları indirebilirisniz zaten yüzlerce uygulama ve oyun yüklü gönderiyoruz avrupadan simfree ister izmit merkezdeki işyerimizden isterseniz kapıda ödeme ile sahip olabilirisniz

iphone 4s 8GB GERÇEK DAHİLİ HAFIZA 32 GB A KADAR DESTEKLEYEBİLİRİSNİZ

URUN SINIFININ EN KALITELİSİDİR DİĞER ALT MODELLERİ 200 İLA 300 TLYE BULUNMAKTADIR 400 TL DEN
330 TL FIYAT INDIRIMI YAPTIKKI HERKEZ KULLANSIN DİYE SUREKLI GETIRILEN BI MODEL OLMADIGI İÇİN SINIRLI SAYIDA MEVCUTTUR
DOKUNMATIGI ÇOK HASSASTIR.
TEK HATLI VE ARKA KAPAGI AÇILMAZ mikro simkart
WİFİ
MSN
EMAİLLERİNİZE BAKABİLİR
FACEBOOK
İNTERNETTE SÖRF YAPABİLİRSİNİZ
İNANIN AYIRT EDEMİYECEKSİNİZ
KAYITLI VE TURKCELL AVEA VADAFONE HATLARINIZI
KULANABİLİRSİNİZ..............sel iletişim 05427140561 ..

1 ADet 4GS
1AD ŞARJ ALETİ
1AD KULAKLIK
1 AD USB DATA KABLOSU VE DERİ KILIF

"Elbette testlerimizde ağzımızı yüzümüzü büzüp doğal İngilizce konuşmaya çalıştık," :))))
koptum bu cümleye yavv süpersiniz :))))))))

bu telefonlara 2 gb ram koyarsa sonrakilere ne koyacak adamlar, koysalar ne fark edecek onlar açısından bakıp öyle eleştirin biraz

@04 Haz 2012 00:40 İphone un ilk piyasaya çıkması telefon piyasası ölüyken gerçekleşti. Nokia,Samsung, Sony Ericson hepsi bir sonraki telefonlarını sadece şeklini değiştirip sürüyorlardı. İphone da onlarla aynı özellik getirdi. İphone un bir şey getirdiği yok. Sadece dokunmatik ekran getirdi. Farklı tasarım getirdi. Piyasayı iyi tahlil etti. Yani demek istediğim telefonun piyasasını ileriyi ayırt edemezsin. 2 gb'dan sonra 3 Gb koymasına gerek yok. Nokia 41 Mgpixel telefon üretti ama en fazla 10 mpixel kamera var diğer telefonlarda. Kimse de 41 mgpixel kadar üretmiyor.

ama androidin sevmediğim tarafı store da apple a göre daha az uygulama var

iphoneun eksiği büyk bir ekran ve flash,java ama flashı desteklemediği için saldırılara karşı korumalı

Ben bu iphone zamanında herkesin elinden düşürmediği sanal hayvanlara benzetiyorum, alırdık, beslerdik, büyütürdük ve ölürlerdi. ha sonra ne oldu? elimize bile almadık ve çöpe gittiler. çünkü "sıkıcıydılar". 5 senedir aynı ara yüze sahip bir işletim sistemi, popup ekranın ancak 2 sene sonra gelmesi vs. hiç bu yazılımsal garipliğe girmeyeceğim bile. Ancak bu telefonun fiziksel yapısına laf edenler tam bir önyargı içindeler, Telefon iphonedan 30 kat daha ergonomik, ele oturuyor ve en önemlisi ağır değil. Ağır olmadığından da düşme testlerinde daha az zarar aldığı ortada. Belki de son söylenmesi gereken şey

evet app store'a gore az uygulama varda sen sanki store daki 400bin uygulamayı inderbilcegini mi dusunuyorsun

5 para etmez çagrı var gibi gösteriyor fakat arama kayıtları dahil hepsini sildim hala duruyor işletim sistemi iosun eline su dökemez ayagını dahi yıkıyamaz iphone 4 eşime verdiğim için pişmanımmmmmmmm

yorumlara bakiyorum da sanki birisi iphone basinda patron birisi samsung un :D ben aldim bugun bi iphone 4s birde samsung galaksi s3 s3 cok buyuk iphone tercih ettim bilmiyok otekini daha kullanmadim bizim biladerde D

dikkat edinde arıza yapmasın eğerki samsung'un müşteri zihniyetini ve çektirdikleri azabı bir bilseniz aman aman düşman başına

bu telefonun ele oturması için maele eli gibi eliniz olması lazım. çok büyük telefon..

Samsung bu işi artık çözdü ve bu gidişle iphone yavaş yavaş köşeye sıkıstı.

Eski bir I-phone kullanıcısı olarak en ufak birşey için i-tunes kullanma hamallığından beni kurtardığın için çok teşekkür ederim samsung galaxy s3. I-phone sadece pazarlanması konusunda başarılı, samsung galaxy s3, I-phone 4S'ten birçok konuda üstün.

maşallah yorum yapan herkes elektronik mühendısı sankı ıphone 4s galaxy s3 bunlar üretti.ıkısıde aynı özelliklere sahıp cıhazlar.bızım ulkemızde o kadar gerizekalı ınsan varkı cebınde 5 lırası yok ama ıphone 4s kullanıyı sorsan ne ozellıgı var bılmezler

Baba bu ne Apple düşmanlığıt anlamadım gitti adam ömründe Apple cihazı kullanlanmış ama bok atmaktanda geri kalmıyor,ben kullandık diyen adamda arkadaşından 10 dakkalığına alıl kullanıyor kafada zaten ön yargı tavan yapmış,tabi beğenmicek.Artı adam gidipde galaxylere 2 milyar domaldıktan sonra bu kötü diyecek hali yok ya,şahsen bende demezdim.Gidin bir hafta iPhone kullanın sonra tartışalım,hee Galaxyleride kullandım ama çok değil o yüzden birşey demiyorum.Son olarak Appstore deki oyunlar ucretliymis sanki Android baba hayrına bedava dağıtıyor,O dediğiniz uygulamalar oyunlar 1 dolar oluyor eğer adam gibi takip edersiniz ucretsize veya pahalı oyunları 1 dolara alabilirisiniz.Zaten tlefona o kadar para veren adam 1 dolarlık oyunu alamıyorsa ben diyecek birsey bulamam.Hade eyvallah.

görüceniz iphone da iphone 5 te hiçbir yenilik yapmadan piyasaya sörücek bir ekranı büyütürler okadar onuda bizim millet bak bak nasıl yapmiş yaw alak demesse ... s3 güzel ama eksısı var oda halletilir

Bilende yazmış bimeyende yazmış. Beyler burda boş boş konuşmanın alemi yok işin uzmanları teste tabi tutuyor onların yorumlarını okuyun. Tek bir sözüm olacak i-phone çok kaliteli bir cihaz ama performans açısından samsung s3'ü geçemez. Piyasada 4 çekirdekli sadece 2 tane model telefon var biriside s3 i-phone değil. Uzmanlara kulak verelik saygılar

arkadaşlar merhaba; samsung galaxy s3 de konuşma esnasında ses kaydetme özelliği varmıdır? acil yardımcı olabilir misiniz?

4 yıldır iphone kullanıyorum. son olarak 4s 16 gb vardı ve bugun samsung galaxy s3 inceledim. hemde 2 saate yakın. gerçekten iphone yetişemez. gittim ve galaxy s3 aldım. app indirmek kolay milyonlarca program var. ekran kalitesi vs. müthiş. iphone 5 çıkana kadar en iyisi s3.

atarlı giderli konuşmalarına bakacak olursa akıllı telefon danışmanı sanarlar lavuğu.

agzı olan konuşuyo parası olan alıyo be kardeşim

s3 gereğinden fazla hassas. Yere düşürürseniz,çantanızın içinde veya cebinizde bile hasar görebilir. Nemden ve aşırı sıcaklardan da çabuk etkileniyor. s3ün tamiride onarımıda yüksek maliyetli.

SAMSUNG GALAXI S 3 TEN FACEBOOK A RESİM YUKLEYEMİYORUM YARDIMCI OLABILEN BIRI VARSA MEMNUN OLURUM.

s3 facebook uygulamasından fotograf yukleyemıyorum...Yüklenemıyor hatası dıyor..Programla ılgılı bır hata mı karsılaşan var mı?

s3 ten facebooka foto yüklenebiliyor arkadaşlar all share üzerinden

BENDE 1 HAFTA SONRA GALAXY S 3 LACAĞIM BİRDE İPHONE 4 S VAR KARŞILAŞTIRACAĞIM

@06 Ağu 2012 15:38 peki denetledin mi hangisi daha iyi? bende araştırıyorum ama farklı farklı sonuçlar buluyorum. bir de senden duymak istedim. çünkü etrafımda her iki telefonuda denemiş kimse yok. eğer bana yardımcı olursan çok sevinirim :D

GALAXSY S3 CAM KSIMI OLDUKCA SERT DARBELERE DAYANIKLI ANA KRAN ALISIMLI BIR YAPIYA SAHIP IPHONE 4S KARSILASTINDA GALAXSY S3 MUKEMMEL OTESI 4 CVEKIRDEK 1.4 İŞLEMCI ANDROIT DESTEK YUZ TANIMA OZELLIYLE SIZDEN BASKASI CIHAZINIZ KULLANIRSA RESMINI CEKIP BAKTIG YERLERI SIZE BILDIRMESI DAH SAYILCAK COK OZELLIK VAR BEN SADECE GALAXS S3 DIYORUM :))

samsung galaxy s3 türkçe algılayabiliyo mu? bilenlerin cevaplarını bekliyorum. vede cok büyük diyolar. kullanımı zor diyolar. gercektende cok büyük olması zor mu?

Sorum şu: Samsung s3'ün exynos 4 işlemci kullandığından bahsetmişsiniz. Exynos 4'ün bir işlemci olduğuna emin misiniz?

CHIP Online Notu: Exynos 4 Quad işlemcisidir.

arkadaşlar videoları izliyorum s3ler aşırı ızlı web tarayıcılarda benimki ise yavaş kalıyo hatta baya bekletio ...bunun internet ayarı yada yapmam gereken birşeyler varmıydı ....Lütfen yardım

@09 Oca 2013 23:08 aynı sorunu ben de yaşıyorum üstelik bağlantı hızım H olmasına rağmen.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir