Pahalı Yazılımlara 10 Ücretsiz Alternatif!

Photoshop, Microsoft Office ve hatta Windows size çok pahalı geliyorsa, işte en iyi 10 ücretsiz alternatif!

4. VirtualBox (Ücretsiz)

4. VirtualBox (Ücretsiz)

Sanal makineler sayesinde farklı işletim sistemlerini ve yazılımları bilgisayarınızı çökertmeden deneyebiliyorunuz. Belki en iyisi değil, ancak işleveri ve ücretsiz oluşu göz önüne alındığında VirtualBox, fazlasıyla güçlü bir sanal makine yazılımı.

İndirin: VirtualBox

3. DaVinci Resolve (Ücretsiz)

Hem iyi, hem de ücretsiz bir video düzenleme aracı arıyorsanız, kapsamlı bir alternatif olan DaVinci Resolve, size ihtiyacınız olan araçları sunuyor.

İndirin: DaVinci Resolve

2. Linux (Ücretsiz)

Linux böyle bir sıralamada elbette yer almayı hak ediyor. Windows veya macOS'u daha basit bir işletim sistem bulmak veya lisanslara ücret ödememek için bırakıp Linux'a geçmek istiyorsanız, Ubuntu ve Linux Mint başlangıç için en iyi seçenekleriniz olacak.

Hemen derinlere dalmak istiyorsanız, Arch Linux'u deneyeblirsiniz ancak bu dağıtımda yenilerin kafasının biraz karışabileceğini söyleyelim.

1. Google Drive (Ücretsiz, web tabanlı)

Google Drive, Gmail ile birlikte web tarayıcısı olan her PC için oldukça güçlü bir araç paketi. Docs, Sheets, Slides ve bu araçları güçlendiren eklentilerle tek kuruş ödemeksizin güçlü bir verimlilik paketine sahip olabilirsiniz.

Google Drive

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Şu Office offline'ı 100 liraya satsa acından ölecek Microsoft.

ubuntu ve windowsta gimp kullanıyorum

Avira yerine comodo kullanıyoeum o da çok etkili

Alternatif demek bile zor bunlara.

Hepsi malesef ki çöp bunların

@24 Ocak 2017 10:51 MS Office senin çöp dediğin yazılımdan türemiştir dostum. Biraz araştır. Ayrıca MS office ile libe office arasında arayüz dışında hiçbir fark yoktur!

Gidip resmi satıcılardan alanlara diyecek birşeyim yok parası çok olan alsın kardeşim g2a'dan gidin windows lisansı alın yarı fiyat hatta daha ucuza n11 gitti gidiyordan bakın office 365 lisansına 4te biri fiyatına......

Siz boşverin ücretli programları. Libre office'e bir şans verin, görün ki, MS office'ten aşağı kalır yanı yok. Keza diğer ücretsiz muadilleri de öyle. Ya da daha iyisi Linux dahıtımlarından birine geçip (L. Mint v.b. Ubuntu) tüm bu programlar, Linux dahıtımı altında mutlu mesut kullanın, paranız cebinizde kalsın.

Pardus'tan söz etmeniz daha iyi olurdu sanki

total360 security Avira motorunu yükleyin hiçbişey kaçırmıyor ve pc de temizlenebiliyor daha hızlı çalşıyor

LibreOffice yerine WPS Office kullanabilirsiniz. Exceli daha fonksiyonel ve Word ü daha uyumlu.

Sen de yorum yazBu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir