Palm Pre içinde neler oluyor?

İşte Palm Pre'ye çok özel bir bakış. Bakın Pre'nin içerisinde neler var ve telefonun maliyeti ne?

  • Yaşar Tuna Zorlu

9 Haziran'da Pre'den sorunlu başlangıç adlı haberimizde Palm Pre ile ilgili sorunları sizlerle paylaşmıştık.

Bu haberimizde ise Palm Pre'nin parça ve fiyat incelemesini sizlerle paylaşıyoruz.

1150 mAh kapasitesi ile iPhone ile aynı bataryaya sahip Pre'nin şarj süresi arka plan işlem süreci kapasitesi sayesinde daha kısa. 2 adet anteni ve 3 boyutlu tasarımı ile iyi derecede sinyal kalitesi sunuyor.

Klavyesi (tuş takımı) 32 gram yani toplam ağırlığın %25'i kadar. Ekrana ulaşıldığında ise dokunmatik ekran ile LCD'nin bütünleşik sunulduğunu görüyoruz. Bu durumda eğer bir hasar oluşursa iki parçanın da değiştirilmesi gerekiyor.

Su zarar algılayıcısı OMAP3 platformunu koruyor. Mantıksal çevrim birimleri (işlemci, ram ...) kıyaslandığında iPhone'dan daha az yer kaplayan Palm Pre'nin boyutları da bunu desteklemekte. Boyutları 5,8 cm - 9,9 cm ve 1,7 cm yani 97 cm³'lük bir hacme sahip.

Parça fiyatları ayrı ayrı ele alındığında ise toplam değeri 170 dolara denk geliyor yani neredeyse iPhone ile aynı fiyatta. Tabi ki bu toplama tasarım, üretim bedelleri ve kâr payı dahil değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

iphone tek ciddi rakip bence mükemmel bir cihaz

Sizde hiç Allah korkusu yokmu? 170 dolarlık ufacık aleti bize 500 - 600 dolara satıyorsunuz. Allah gözünüzü doyursun. Bu kadar aç gözlü olduğunuz için küresel kriz bahanesi uydurup insanları daha çok sömürmeye çalışıyorsunuz.

boyutlari kucuk filan da, ekrani kucuk o yuzden kucuk boyutlari. Yoksa iphone daha ince

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir