Panasonic dev OLED TV'lerle geliyor!

Büyük boyutlara ulaşmakta zorlanan ve emekleme aşamasını geçemeyen OLED TV'de Panasonic devrimi...

Panasonic dev OLED TV'lerle geliyor!
Panasonic OLED TV'de söz sahibi olmaya kararlı.

Eğer OLED televizyonların geleceği hakkında ümidinizi yavaş yavaş kaybetmeye başlıyorsanız, Panasonic'ten alınan en son haberler sizi biraz olsun rahatlatabilir. Resmi olmayan bir habere göre Panasonic üç yıl içinde 40 inç'lik bir OLED TV üretecek. Böylece büyük boyutlara ulaşmakta zorlanan OLED teknolojisi de önündeki duvarı yıkmış olacak. Hatırlanacağı gibi şirket, daha önce de Toshiba ile işbirliğine giderek küçük boyutlu OLED ekranlar için çalışma kararı almıştı.

Haberde Japon elektronik devinin 165 milyon Poundu aşan masraflarla Kyoto yarıiletken araştırma ve geliştirme laboratuarını bir OLED TV fabrikasına dönüştüreceği belirtiliyor.

Nikkei gazetesinde şirketin dev OLED TV'lerden önce önümüzdeki bahar aylarında 20 inçlik bir prototip geliştireceğinden bahsediliyor. Bundan sonra da Himeji yakınlarında ikinci bir OLED fabrikası kurulacak.

Panasonic OLED TV'ler konusunda araştırma yapmaya devam ettiklerini açıklarken, yeni televizyon modelleri konusunda kesin bilgi vermekten kaçınıyor. Hatırlayacak olursak, Sony bir yıldan az bir zaman önce dünyanın ilk OLED televizyonu olan 11 inçlik XEL-1'i duyurmuştu. Ayrıca Sony, 27 inç'lik bir OLED TV modeline şimdiden sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

eee ne demıstım bır anda evreka bak geliştirmeye başladık diye çıkacaklar piyasaya demıstım bu demekkı gelişime göre lcd ve plazmalarda fiat indirimi gelebilir tabıkı onların geliştirme ve maliyetine göre olur bu düşüş

OLED mükemmel bişey yaaa..
Asıl incelik budur!

laser tv de geliyordu...

güle güle sony...

salla ya buraya gelene kadar 5 yıl geçer

sony cikardi bile...

enayiler parayı verir ona

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir