Panasonic, "sağlam" telefonlarını tanıttı

Panasonic'in tanıttığı iki yeni akıllı telefonu, dünyanın en sağlam telefonları olabilir!

  • Ercan Uğurlu
Panasonic, "sağlam" telefonlarını tanıttı

Panasonic, Mobil Dünya Kongresi kapsamında iki yeni akıllı telefonunu duyurdu. Bu telefonlar, özellikle sağlamlaştırılmış tabletlerine benzer tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Toughpad FZ-F1 ve FZ-N1 olarak isimlendirilen bu iki model, Panasonic tarafından "el tableti" olarak anılıyor, ancak boyutları itibariyle akıllı telefon kategorisinde yer alıyorlar.

Panasonic'in tanıttığı Toughpad FZ-F1, Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çalışıyor. Toughpad FZ-N1 ise Windows 10 işletim sistemini barındırıyor.  Her iki telefon da 4.7 inç ekran ve 720p çözünürlükle geliyor. Fiziksel boyutlarıyla ise nispeten iPhone 6'yı andırıyorlar.

2GB RAM ve 16 GB dahili hafızanın bulunduğu telefonlarda, 2.3 GHz frekanslı ve 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemciler kullanılıyor. Tasarımlarıyla itibariyle, Panasonic'in "dayanıklı" sınıfı ürünleri arasında yer alan Toughpad FZ-F1 ve Toughpad FZ-N1, IP65 ile IP67 standartlarına sahipler. Telefonlarda ayrıca yer alan barkod okuyucular da dikkat çekiyor. Bu özellikleriyle kuşkusuz son kullanıcıdan ziyade, şirketlere hitap ediyorlar.

Panasonic'in MWC16'da tanıttığı Toughpad FZ-F1, 1.499 dolar fiyat etiketiyle mart ayında satışa sunulacak. Ancak bu ilk model hücresel veri özelliği taşımayacak. Hücresel veri desteği sağlayan model ise sonbahar aylarında gelecek. Windows 10'lu olan Toughpad FZ-N1 ise, Wi-Fi ve hücresel veri destekli modelleriyle 1.599 dolar fiyat etiketiyle yine sonbahar aylarında satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yarabbi sen insanlara akıl fikir ver. Teknoloji hatalığı almış başını gidiyor.

Neden Windows? Android'in rahatlığı battı galiba... Kimse çöp kutucukları almıyor çünkü uygulama yok..

@23 Şubat 2016 15:37 virüsler, kasma, donma, ucuz görüntü batmıştır doğrusunu bulmuşlar işte

bu da ayfona benziyor öyle mi. hıyar görseniz ayfondan esinlenmiş diyeceksiniz

Bu ne ya. Panasonic tüplü televizyon yapacakmış fikir değiştirmiş son anda herhalde.

@23 Şubat 2016 16:45 sizin için yapmıyor zaten. bu tür telefonlar genelde askeri amaçlı kullanım için yapılır. yada şantiye gibi riskli yerlerde kullanmak için. bilmeden konuşmak boş keseden sallamak ne kadar da çok hoşunuza gidiyor.

Android kullandktan sonra windows kullanmaya başladım ve kesin bundan sonra hep Windows insanları uygulama yok diye korkutuyorlar hepsi yalan işe yarayan herşey var ve sistem uçak gibi...

İğrenç bir görüntü sanki çep telefonu daha yeni icat edilmiş gibi...

Telefonun tasarımı LG G5 ten çok daha iyi valla :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost