Panasonic'ten ilk 3D kamera!

Hayır elbette daha önce 3D kameralar yapıldı ve filmler çekildi. Ancak bu kamera oldukça farklı...

  • Ali Güngör

İspanyolca yayın yapan Clipsnet.net üzerinden sızan bilgiler doğruysa, Panasonic'in hazırladığı ilk son kullanıcıya yönelik 3D kamera ile ilgili bilgiler gün yüzüne sızmış demektir.

Tüketicilerin ulaşabileceği fiyatlara; pahalı da olsa satılması beklenen bu kameranın model adı gelen bilgilere göre SDT750. 3D kayıt yapabilen kamera, iki farklı objektifi sayesinde görüntüleri insanların gördüğüne benzer bir şekilde kaydedebiliyor.

3D eklentisi çıkartılırsa normal kamera olarak da çekim yapabilen bu ürünün özellikleri oldukça zengin. 5.1 kanal surround ses, SDXC kart uyumluluğu, Panasonic OIS (Optical Image Stabilizer), hızlı çekim, manüel ayar ve eklentiler yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

diğerlerinden bi farkı yok

bunlar insan yada milyonlarca hayvan türünün gözlerinin yakınına bile yaklaşamazlar. İki objektif ile çekim yapmak haricinde gerçek anlamda 3D ile hiçbir alakaları yok. Yaptıkları insan gözünün her biri için ayrı ve sorunlu bir şekilde görüntü yakalamak... Oda düzgün bir perspektif derinlikten bile yoksun... Aracı bir cihaz olması yüzünden 3D ile aslında bilimsel anlamda uzaktan yakından alakası YOK!

Yorum yazan şahsiyetler, ürünü incelediniz mi yazıyorsunuz, mediamarkta demosu var, kamerayı orada inceleyin, mükemmel olmuş, insanları yanıltmayın..

3D çekim yak ayrı beceri ister normal 2D ile bile düğün kasmeramanı mantığı ile çekim yapan yıllarca kamera sahibi olanlar kamerakullanmasını biliyor anlamnıa gelmez hoş 20 yıl almanyada yaşayıpta almanca bilmeyenlere çok rastladım 3D kamera nasıl olacakmış ki o çok bilmişler bana yazsın elbetteki gözdeki yanılsma olacak sinama salonlarındaki izlenen filmlerde göz yanılması üzerine insan gözü bir objeyi algılar o beyinde 1/0,16 saniye kalır bu da bizim film kareeleri boşluklarını algılamamaızı sağlar hareketi bu şe4kilde algılarız film kareleriniz saniyede 35 kare geçmesi neticesinde 3D de bu mantık üzerine çalışır insan gözünün yanılsamasını kullanır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play