Panasonic, TV pazarından elini çekiyor mu?

Ürettiği Plazma, LCD ve LED TV'lerle çok yakından tanıdığımız TV devi için yolun sonu göründü mü?

  • Zeynel A. Öztürk
Panasonic, TV pazarından elini çekiyor mu?

Salı günü çeşitli kaynaklarda ortaya çıkan raporlara göre Panasonic, televizyon piyasasından çekilmeyi düşünüyor olabilir.

Evler için elektronik eşyalardan kameralara geniş bir ürün yelpazesi bulunan Panasonic, Reuters'ın haberine göre önümüzdeki sene LCD ve plazma TV panellerinin üretimini durduracak. Japon borsa endeksi Nikkei'yi kaynak gösteren Reuters, şirketin plazma TV satışlarının yıldan-yıla 2.5 milyon birim düşeceğini, LCD satışlarının ise minimal düzeyde artış göstereceğini söylüyor.

TV'lerden istediği kârı elde edemeyen Panasonic, raporlara göre başka bir piyasaya yönlenerek bu açığını kapatacak. Mobil cihaz ekranlarına yönleneceği söylenen şirket, iPad gibi milyonlarca satan bir cihazın bulunduğu bu piyasadan önemli gelirler elde etmeyi umuyor olabilir. Panasonic'in bir süre önce Apple'a yüksek çözünürlüklü LCD ekranlar gönderdiği, Apple'ın ise bu ekranlardan "memnun kaldığı" söylenenler arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

panasonic tv kullananmı kaldı yahu...

panasonic televizyon mu üretiyomuş hiç haberim yoktu..

sizin dünyadan haberiniz yok panasonic ilk plazma tv üreticilerinden dünya piyasasında minyonlarca tv si vardır. Teknosada çalıştığım yıllardan hatırlıyorum lcd ler yaygınlaşmadan önce cok panasonic plazma sattık müşterilere

arkadaş sen biraz geri kalmışsın... şu aralar panasonic neo plazmalar üstün bir kalite ile yeniden sunuldu. panasonic kalitesini bilen bilir, senin gibi bilmeyene akşama kadar anlatsan boş.

panasonic televizyon mu üretiyomuş hiç haberim yoktu

Panasonic'in televizyon ürettiğini bilmiyordum

panasonic'i bilmeyen cahil arkadaşlarımızda varmış magaradan çıktıgınız için teşekkür ederiz

aaa panasonic yaşıyor mu hala???? graham bell de yaşıyordur o zaman

panasonic piyasadaki en iyi tv üreticilerinden biridir en azından teknoloji üreten bir firmadır birçok marka üretilmiş teknoloji üzerinden giderken panasonic kendileri teknoloji üretir.

Panasonic plazma üreten bir firma fakat LCD panellerini LG'den alıyor. Artık şunu kafanıza sokun arkadaşlar 5 sene içerisinde LG ve Samsung dışında TV markası bu piyasada olmaz. Gerçi satışlara bakıldığında zaten şuandada bu 2 firma dışında satışı olan başka marka yok;)

@05 Kas 2012 03:24 Arkadaşım araştırmadan yorum yazma, panasonic kendine özgü IPS LED panel üreticisidir, istersen bir araştır IPS panel hangi televizyonlarda var + Plazma panel kalitesi tek geçilir, eğer bu piayasadan çekilecekse bu kore ve taiwan ın uzuc maliyetleri ile rekabet edememesi olabilir.

ülkemizde kötü iyi gösterildiği için ve okuyan araştırmacı bir millet olmadığımız için böyle lg ve samsunga zıplarlar panasoniğin kötü olduğu bir dal yok hele plazmaları ledlere on basar vede dünyanın en iyi ve kaliteli plazmalarını üretir panasonik türkiyede pek tanınmıyor ve türkiyedeki pazarlama stratejisi zayıf.

daha dün ıps panelli pana et5 baktım. 3d olayında vasatı aşamadığından fiyat olarakta lg ve samsung fiyatlarından yüksekte kaldığından çekilmek istemesi gayet mantıklı

lg ve samsung varken panasonic alanin aklina sasarim

Panasonic plazma teknolojisinin mucididir. Piyasada yaygın olarak (enerji sarfiyatı çok, kalın) gibi safsatalar çıksa da yeni nesil plazmalarla bu da giderildi. Evimde tüplü Panasonic tv var, renk ve ses kalitesi mükemmel. Bir süre sonra da Panasonic plazma almayı düşünüyorum. Lcd alacaklara da plazma tavsiye ediyorum ve alanlar memnun.

panasonic bir daha almam 3 ayda lcd bozuldu ne markaymis helaal olsun ilk defa bir panasonic deneyelim dedik oda bozuldu ama garantiden yararlanip yaptirdim.tavsiye etmem bumu japon kalitesi olmadi

Arkadaşlar 6 yıldır tv satıyorum evimde çeşitli olarak 32 ve 37 led var ama hiç biri neo plazmaların yerini tutmuyor hem gerçekçiliği hem titreme olamaması.32 ve 37 neo plazma olsaydı alırdım

Hem Panasonic plazma hem de Philips Lcd kullanıyorum.Plazma ve Panasonic kalitesi tartışılmaz.En gerçekçi görüntü Panasonic Plazma Tv'de bir de şunu eklemeliyim.Evinde küçük çocuğu olanlara Led LCD tavsiye etmem. En ufak dokunuşta ekran zarar görüyor.

panasonic reklam yapmaz. test sitelerinede bize çok puan verin diye yalakalıkta yapmaz,para da vermez.bilen bilir bilinçli tüketici markasıdır.

ben panasonik 127 ekran plazma aldım ama östönde 3 boyut gözlöğönö vermediler bimeksten möşteri temsilcisiyle göröşmek istiyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play