Para için bu kadarı da yapılır mı?

İnternette para kazanmanın onlarca yolu var ama bu kadının para için yaptığı şey "biraz fazla!"

Para için bu kadarı da yapılır mı?

Amerika'nın Los Angeles kentinde yaşayan 26 yaşındaki anne adayı Natasha Hill, Eylül ayında dünyaya gelecek çocuğuna isim verme "ayrıcalığını" internete devretti. Belly Ballot isimli bebek ismi sitesiyle anlaşan anne adayı, site yöneticilerinin hazırladığı listeden internet kullanıcıları tarafından seçilecek ismi bebeğine verecek ve bunun karşılığında 5.000 dolar alacak. Site yöneticisi Lacey Moler'in liderliğinde bir ekip tarafından hazırlanan ve oylamaya sunulan listedeki isimlerin biraz acımasız olduğunu belirtmekte fayda var: Venal (rüşvet alan), Troubled (belalı), Tasteless (zevksiz), Piano Robber (piyano hırsızı) gibi isimler son derece dikkat çekici.

Birikmiş kredi kartı borçlarını kapatmak ve çocuğu için ileride kullanabileceği bir üniversite fonu başlatmak isteyen anne adayı, verilecek isimden çok da korkmadığını çünkü her zaman gerçek ismi yerine bir takma isim kullanabileceklerini söylüyor: "Ayrıca ismini benim değil de başkalarının koyduğunu öğrenince içi rahatlayacaktır".

Anne adayının düşünceleri böyle olsa da, bir çocuğa, ömür boyu çekeceği "isim eziyeti" yükünü yüklemek bizce pek doğru değil. Yine de bunun kararını verecek olan, tabii ki anne adayının kendisi...

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

"Ayrıca ismini benim değil de başkalarının koyduğunu öğrenince içi rahatlayacaktır." bu izni annesinin verdiğini öğrenince bayağı bi rahat olur heralde...

iyi fikirmis

Yazık ya nasıl bir anlayış bu?!

Orası Amerika, burası Türkiye bakalım yorumlar nasıl olacak? Saygı ve sevgilerimle..

yok artık anne !!!!!

Para için herkez yapar.

Mantıklı bir davranış Sonuçta isimden çok para konuşuluyor dünyada para isimden Daha önemli gerçi alacağı para çok büyük miktar değil.

1 sene sonra mahkeme kararıyla çocuğun adını değiştirir kimsenin ruhu duymaz.

para için ne yapılır sorusuna yeni bir cevap.

Ben kapağını okuyunca başka bir yolla sanmıştım :D

Gereksizlerin anlamsızlık kavramı

İşte hep övülen amerika nın gerçek yüzü

5000$ için değmez.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir