Paranızı nasıl koruyacaksınız?

'Bir Dolarlık Ders' ile E-cüzdanınızı çevrimiçi dolandırıcılığa karşı koruyun.

Paranızı nasıl koruyacaksınız?

Kaspersky Lab, kullanıcılara günlük çevrimiçi bankacılık işlemlerinde kılavuzluk eden ve paralarını her seferinde nasıl koruyacaklarını gösteren, OneDollarLesson (Bir dolarlık ders) adında yeni bir etkileşimli proje başlattı. Çevrimiçi finansal dolandırıcılık büyüyen bir tehdit. B2B International ve Kaspersky Lab tarafından ortaklaşa yürütülen bir ankette katılımcıların %43'ü 12 aylık bir dönemde, özellikle finansal bilgilerini hedef alan bir saldırıyla karşılaştıklarını belirtti. Bundan daha üzücü olan, çevrimiçi bankacılık dolandırıcılığı nedeniyle parasını kaybedenlerin %44'ü paralarını kurtaramadı.

Kullanıcılar çevrimiçi finansal işlemler sırasında ne kadar korumasız olduklarını hafife alabiliyor. Çevrimiçi ödeme işlemlerinin ayrıntılarını kavramak zor olduğundan, işlem sırasında farklı tehditlerle karşılaşılabiliyor. İster bir dolar veya binlerce dolar olsun, yapılan işlem genellikle aynı ve kullanıcılar, dizüstü, tablet veya akıllı telefonlarını kullanırken nelerin yanlış gidebileceği konusunda bilinçli olmalı.

Etkileşimli web projesi Bir Dolarlık Ders üç eğitim modülü içeriyor. Her modülde bir dolarlık bir ödemede paranın, hedefteki banka sunucusuna doğru giderken sonsuz çevrimiçi uzaydaki sanal yolculuğu ve bu yolculuk sırasında kimlik avcılığı, Trojanlar ve ortadaki adam saldırıları ve diğer saldırılarla yüzleşmesi anlatılıyor. Tehditlerin yanı sıra bir doların hedefine güvenle ulaşmasını sağlayan "kahramanlar" canlı bir şekilde betimlenmiş.

Her bölümde ilgili tehdidin kısa bir tanımı, trenler ve etkileri hakkında en yeni verilerle birlikte veriliyor. Veriler, Kaspersky Lab'ın kendi uzman araştırmacıları gibi önemli kaynaklardan alındı.

Kaspersky Lab Pazarlama Kurulu Başkanı Alexander Erofeev şunları söyledi: "Çevrimiçi bankacılık ve ödemeler artık, fatura ödemek, bağış yapmak ve çevrimiçi alışveriş yapmak için para aktaran milyonlarca insanla birlikte sıradanlaşmıştır. İnsanlar paralarının karşılaşabileceği tehditler konusunda bilinçsiz olabilir ve bu, çevrimiçi işlemler sırasında dikkatsiz davranmalarına neden olabilir. İnsanlara tehditleri daha iyi anlamaları ve çevrimiçi ortamda paralarını daha iyi yönetmeleri için yardımcı olacak etkileşimli dersler hazırladık. Erkenden uyarılanların erkenden önlem alacağına inanıyoruz."

Dersler, dolandırıcıların para ve banka kimlik bilgilerini çalmak için kullandığı farklı numaralar ve yöntemlerle ilgili içerik ve cazip grafiklerle hayal gücüne dayalı olarak tasarlanmış. Üç modülü de tamamlayan herkes üç aylık ücretsiz Kaspersky Total Security — coklu cihaz deneme sürümüyle ödüllendirilecek. Buna çevrimiçi finansal işlemlerde fazladan koruma sağlayan Safe Money teknolojisi de dahildir. Örneğin, bir çevrimiçi ödemeye izin vermeden önce Safe Money, sitenin orijinini kontrol eder ve bulut üzerinden sertifikasını onaylayarak bilgisayar üzerindeki işlem sürecine hiç bir zararlı yazılım etkinliğinin müdahale edemeyeceğinden emin olur.

Çevrimiçi bankacılık tehditleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Kaspersky Total Security — coklu cihaz çözümünün tamamlayıcı deneme sürümünü elde etmek için bağlantıyı takip edin. Facebook sayfamızdan projemizle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Resim de pek manalı olmuş. BENQ diz üstü üzerinde disk doğrulama işlemi :)

Kaspersky çok büyük bir firma ve harika işlerin altına imza atıyor ama IT uzmanlarının ve kullanıcıların şunu bilmesi gerekiyor: Güvenlik ne Kaspersky ile, ne Comodo ile, ne Norton ile, ne McAfee ile ne de diğerleri ile "Full scan" yapmakla bitmiyor. Sisteminize virüs veya casus yazılım yerleşiyorsa, zaten o iş bitmiştir. Güvenlik çeşitli güvenlik halkalarından oluşan bir zincir ile sağlanır. Bir router firewall bile güvenlikte önemli bir halkadır. Güvenliğinizi sadece salt güvenlik yazılımı kullanımına emanet etmeyiniz! Online tehditleri çok iyi tanıyınız, güvenlik politikanızı oluşturunuz ve zinciri tamamlayınız. >>>>>>>>>>>>>>>>>> Kabaca benim tavsiyem: Free ToolWiz Freezer + Çok iyi konfigüre edilmiş Comodo IS(Firewall - Uygulama Kontrol Ünitesi - Oto Sandbox - HIPS - Virus Scope - Dosya Koruma - Dosya Değerlendirme - AntiVirus) + Comodo Browsers + Comodo Secure DNS + Çok iyi konfigüre edilmiş Windows + Çok iyi konfigüre edilmiş Router'dır. Bu halkalar ile güvenliğinizden %100 emin olabilirsiniz. Üstelik de hiçbir ücret ödemeden! >>>>>>>>>>>>>>>>>> Comodo IS'i tavsiye etmemin en büyük nedeni ise, Comodo'nun tehditleri risk almadan sisteme girmeden önce durdurma ve sisteme yerleşmiş tehditleri de risk almadan engelleme konularındaki üstün başarısıdır. Comodo'yu tavsiye etmemin nedeni AntiVirus değildir. >>>>>>>>>>>>>>>>>> Yalnız Comodo'yu tanımanız ve de güvenlik konusundaki temel bilgilere sahip olmanız gerekir. Zaten güvenlik konusundaki temel bilgilere sahip değilseniz, bir router'ı bile konfigüre edemezsiniz. >>>>>>>>>>>>>>>>>> Comodo'nun bu tip kullanıcılar için de Comodo'dan maximum şekilde istifade etmelerini sağlayacak ama kullanım konforlarını etkilemeyecek bir "High Level Configurations Mode For Beginners" seçeneğini sunması gerekmektedir... <Cleverman>

@cleverman Unuttuğun bir konu var Cleaverman o da hiç bir zaman tek bir yazılıma güvenme ! Comodo firmasındaki tek bir hatalı ve ya hatalı olması başkaları tarafından kodları bozularak sağlanan güncelleme ile tüm sisteminiz savunmasız kalabilir. Onun yerine güvelik duvarı ve anti virüs yazılımınızı ayrı firmalardan sağlamak çok daha yerinde olacakatır.

@cleverman Ek olarak Comodo'nun internet tarayıcıları şu sıralar güncellenmemekte ! Bir sürüm geriden gelinmesi belki anlaşılabilir ama daha fazlası firmanın bu işi biraz boşladığını göz önüne serer.

Valla Norton var söylediklerinizin hepsini yapıyor. Güvenlik duvarı , tarayıcı koruması, güvenlik açığı koruması, parola koruması, ağ koruması, virüslü sayfaları kırmızı ile gösterme, güvenli sayfaları yeşil ile gösterme, ticari sayfaları ve alış veriş sayfaları da kimlik doğrulama,program sicili yani program ne zaman çıkmış ve güvenilir derecesi, dolandırıcılık koruması, sezgisel koruma, E-posta gereksiz ve zararları eleme ve tabiki antivirüs.. Bunun için Norton diyorum. Bedava antivirüs de bunun yarısı bile yok. Bana göre bedava olanlar sanki para ile sattığı ürünler için diğer kullanıcıları kobay olarak kullanıyor. Bulaştıktan sonra buluyor. Vatandaşda aha buldu diyor. Önemli olan buluşmadan girişte durdurması dir. Vesselâm

Bir antivirüs de güvenlik duvarı yoksa beş para etmez. Kapıdan girene arama yapmadan buyrun geç demeye benzer.bildigim kadarıyla bedava antivirüslerin çoğunda yok. Zaten oda varsa paralı oluyor. Bu çok önemli. Comodo bedava da var bildiğim kadarıyla

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost