Android'de Parmak İzi Sensörünü Kullanmanın 6 Yolu!

Android'li telefonunuzdaki parmak izi sensörüyle uygulamaları kilitlemek ve fazlasını yapmak bu uygulamalarla mümkün!

Focus Gallery ve Diğerleri

Focus Gallery ve Diğerleri

4. Focus Gallery

Yapmak istediğiniz uygulamaları kilitlemek değil, sadece fotoğraflarınızı korumak veya saklamak ise aradığınız, Focus Gallery. Bir galeri uygulaması olan Focus Gallery, hızlı, sade ve yeteri kadar işlevsel. Uygulama ücretsiz olsa da, parmak iziyle koruma işlevi için 2,99 dolarlık bir uygulama içi satın alma yapma yapmanız gerekiyor. Bunun ardından Vault işlevini kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Vault'a eklenen medyalar, gizleniyor ve koruma altına alınıyor.

Google Play'den indirin: Focus Gallery

Keep Safe'in yalnızca fotoğrafları saklamaya yarayan ücretsiz bir uygulaması da var ancak daha basit ve Focus gibi bir galeri görünümü sunmuyor.

5. LastPass

LastPass, herkesin kullanabileceği bir parola yöneticisi. Çoklu platform desteği bulunan yazılım, Android'de parolaları başarıyla doldurabiliyor. LastPass'ta sizi ana parolayı veya PIN kodunu girmekten kurtaran parmak izi sensörü desteği de bulunuyor.

Google Play'den indirin: LastPass

LastPass en popüler parola yöneticisi olsa da, türünün parmak izi desteği sunan tek örneği değil. Parmak izi sensörü, aşağıdaki parola yöneticilerinde de göz atabilirsiniz:

6. Journey

Günlükler oldukça kişisel birer eşya olduklarından, bunu Android'e taşımak istiyorsanız Journey gibi gizliliğe önem veren bir uygulama kullanmanızda fayda var. Journey sadece hoş görünmeyle ve faydalı işlevler sunmakla kalmıyor, üstün gizlilik işlevleri de sunuyor. Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra passcode'u etkinleştirin. Daha sonra parmak izini etkinleştirin. Artık günlükleriniz, meraklı gözlerden gizli, güvende olacak.

Google Play'den indirin: Journey

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Hepsi ve fazlası Huawei mate 8'imde var

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Focus Gallery ve Diğerleri
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir