Pasaporta Telefon Kaydında Yeni Dönem

Yurt dışından getirilen bir telefonu herhangi birinin pasaportuna kaydettirerek kullanma devri, resmi olarak sona erdi!

Pasaporta Telefon Kaydında Yeni Dönem

Yurt dışından telefon getirip ya da getirtip başkasının pasaportuna kaydettirmek, uzun zamandır kullanılan bir yöntem. Bu sayede yurt dışından gelen telefonları Türkiye içerisinde kullanmak mümkün olabiliyordu. Ama görünüşe göre bu durum artık o kadar kolay olmayacak.

Kanunda yapılan değişiklikle birlikte artık, yurt dışından getirilen bir telefon bir pasaporta kaydettirildiğinde, sadece o pasaportun sahibi olan kişiye ait hatlarla kullanılabilecek. Bu değişiklik, telefonun IMEI numarasının, sadece pasaporta kayıtlı olduğu kişi tarafından kullanılabileceği anlamına geliyor.

Kısacası artık yurt dışından bir telefon getirip (ya da getirtip) başka birinin pasaportuna kaydetme devri sona ermiş durumda. Bu yüzden ya yurt dışından gelen telefonu kendi pasaportunuza kaydettirmeniz gerekecek, ya da telefonunuzu yurt içinden almak zorunda kalacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

hakikaten ne kadar saçma kararlar alıyoruz ülkede bu yasakları hangi bilgisiz birisi çıkarıyor anlamıyorum.tlf eşim kullanamıycakmı yani yakında arabalarıda öyle yaparlarsa şaşırmam.

işim olmaz çakarım imei 50 tl bakarım rahatıma.devlet kendisi kaybeder.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play