Patent davasında Samsung'a büyük şok!

ABD temyiz mahkemesi patent savaşında Samsung'un Apple aleyhine olan itirazını reddetti.

Patent davasında Samsung'a büyük şok!

Apple'ın 2012 yılındaki patent ihlali zaferi için itirazda bulunan Samsung'un bu girişimi sonuçsuz kaldı.  San Jose Mercury News kaynaklı habere göre ABD Federal Temyiz Mahkemesi, Koreli elektronik devinin davanın yeniden gözden geçirilme talebini reddetti.

Süreç 2012 yılında Samsung'un bazı telefon tasarımlarında Apple'ın patentlerini ihlal etmesiyle başlamıştı. Yargı bu konuyla ilgili Samsung'u bir milyar dolar tazminat ödemeye mahkum etmişti ancak bu rakam daha sonra 548 milyon dolara indirilmişti.

Temyiz aşamasında Samsung'u şaşırtıcı bir şekilde Google, HP ve Facebook dahil olmak üzere birçok dev desteklemişti. Son kararın ardından Samsung için kalan tek seçenek konuyu Amerika Birleşik Devletleri Yüce Mahkemesi'ne (Supreme Court of the United States) taşımak olacak.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

öyle çalıp çalıp yükselmekle olmaz bu işler samsungcum. bedelini ödeyeceksin hırsızlıklarının.

@17 Ağustos 2015 17:30 çalan samsung değil yalnız çalan apple

@17 Ağustos 2015 17:30 Savundugun sirketin bas urunu iPhone'nin adi bile calinti. Boyle bilip bilmeden konusanlar olmasa dunya cok daha rahat bir yer olacak.

Iphone üretimindeki desteğini kessin bakalım ne oluyor. Karagöz / Hacivat oyunu resmen. Liderler biziz, gerisi figüran algısı oluşturma çabası

@17 Ağustos 2015 17:54 Ben olsam şimdiye keserdim. Amerika kıtasına da Samsung satmayı verirdim.

Amerikalılarmı çalmıyor.. hırsız usa...

1- Samsung Apple ile olan üretim anlaşmasını bitirdiğinde Apple başka firmalar ile üretim çabasına girmişti. Fakat çok başarılı olmadığı görülünce tekrar Samsung ile anlaşmaya oturdu. 2- Kimin kimden çaldığı belli değil zaten ve de burada bu konuda fanlık yapmaya da gerek yok. 3- ABD, kendi ülkesindeki bir firmayı koruma amaçlı olarak mı yapıyor sorusu geliyor aklıma. 4- Bundan daha iyi bir reklam yöntemi var mı ? 5- Sonuç olarak yeni bir telefon almak istediğimizde hala pahalıya alıyoruz.

@18 Ağustos 2015 09:05 firmanın CEO&Founder' ı Steve(Jobs)' un söyledikleri 1-Büyük ekran telefon yapmayın(İphone 6, 6 Plus) 2-Samsung'a bulaşmayın(Patent davası sonucunda qualcomm anlaşması fesh edildi. Cyclone isminde şirkete çiplerini ürettirdi. 3-Alternatif/mini yapmayın(iPad mini serisi ve iPhone 5c ve gelmesi beklenen(6c olabilir) yeni alternatifler) Apple para kazanabilmek için Jobs' un bu kurallarının dışına çıktı eğer ki Jobs şirketin başında olsaydı hevesle iPhone alırdık.

@18 Ağustos 2015 09:05 Zaten hep koruma amaçlı ki; ben de bu yüzden, "ben Samsung'un yerinde olsam yeniden anlaşmaz ve Apple için üretim yapmazdım" diyorum. Bu ülkeye Apple giremez dediklerinde, yeri yerinden oynatmasını biliyorlar ama. Mesela Çin'in yerinde olsam Apple sokmazdım ülkeye...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir