Patent savaşına tam gaz devam!

Samsung ve Apple "kavga bitsin" diye bir araya gelmeye çalışsa da, arka planda işler farklı...

Patent savaşına tam gaz devam!
Galaxy Nexus...

Hüseyin Cem Köylü

Apple ve Samsung, bir yandan bitmek tükenmek bilmeyen patent kavgalarını sona erdirmek için bir araya gelmeye çalışırken, diğer yandan birbirlerine dava açmaya devam ediyorlar. Apple'ın açtığı ikinci patent ihlali davasına cevaben Samsung da hafta içinde Apple'a yeni bir patent ihlali davası açtı.

Apple'ın Galaxy Nexus'u hedef aldığı davaya, Samsung da iPhone, iPad, Apple TV ve Mac'lerin toplamda kendilerine ait 8 patenti ihlal ettiği iddiasıyla cevap verdi. Bu patentlerin iki tanesi, daha önce Avrupa Komisyonu'nun Samsung için kötüye kullanım kararı verdiği patentler, temel 3G kablosuz standartlarıyla ilgili.

Bu 8 patentten üçü de 2011 yılında satın alındı, belki de Apple'a karşı kullanılmak için... Tüm patentler, Apple'ın iPad ve iPhone'unu hedef alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bu ikiside parayı üründen değil patent davalarından kazanıyor

Çocuk gibiler ya :)

Samsung'a bir proje daha.

Aslında bu bir proje değil ve bu özelliği zaten PC'lerde, akıllı ceplerde, tabletlerde ve bazı akıllı tvlerde zaten kullanıyoruz ama ben bu özelliğin daha da geliştirilmesini istiyorum. Televizyonların asli görevini yerine layıkıyla yerine getirmesini istiyorum.

İnternet üzerinden TVler ile görüntülü sohbet. Kanepede otururken sevdiğim bir akrabamın veya arkadaşımın televizyonuna bağlanacağım ve onunla televizyonum aracılığıyla çok iyi görüntü ve ses kalitesi ile sohbet edebileceğim. İstersek bir grup oluşturup grup halinde sohbet edebileceğiz.

External mikrofon ile kamera ile uğraşmayacağız. Televizyon yeterli donanıma sahip olacak. Televizyonun aynı zamanda Wireless Ethernet Kartı olacak. Kablosuz olarak modeme bağlanacak.

Bizim yapmamız gereken tek şey kumanda ile hangi adrese bağlanacağımızı seçmek olacak.

Ayrıca Samsung, Sony vs bu iş için Skype gibi bir servis bile kurabilir.

Yani artık şu işi layıkıyla yapan televizyonlar üretilmesi gerekiyor.

Şu anda Samsung Smart TV'lerdeki durumun da ne olduğunu bilmiyorum. Muhtemelen Skype uygulaması vardır ama bizim ihtiyacımız olan şey pratiklik ve yüksek görüntü ve ses kalitesi.

Bir arkadaşım benimle görüşmek istediğinde ben televizyon seyrederken onun çağrısını hemen görebilmeliyim. Listemdeki insanlar televizyonlarını açtıklarında hemen haberim olmalı. Kumandadaki kısayol tuşlarına basarak direk arkadaşlarıma bağlanabilmeliyim. Kumandadaki bir tuşa basarak insanlar yakınlarına görüşme çağrısı atabilmeliler. Bu özellik beni yormamalı, çok pratik olmalı. Tıpkı kanal değiştirmek gibi. Ayrıca aynı anda hem televizyon seyredip hem de arkadaşlarımla görüntülü görüşme yapabilmeliyim.

Başarılar diliyorum...

Kendilerine ne kadar çok zararlar verdiler, bu işten diğer markalar karlı çıkacak.

samsung kendini hala Apple ın rakibi sanıyor :) tam aç tavuk darı ambarı hesabı :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir