PC devi Acer kabusun ortasında!

Yakın geçmişin en büyük PC devlerinden biriydi ama şimdi geldiği nokta, kabus gibi...

PC devi Acer kabusun ortasında!
Başkan Jim Wong iddialı

Teknoloji sektöründe isim yapmak aslında düşünülenden daha kolaydır fakat elde edilen şan ve şöhret, bir anda yok olabilir. Bu duruma verilecek en iyi örneklerden birisiyse, geçtiğimiz günlerde Nisan satışlarını açıklayan Acer markasının başına gelmiş durumda...

Reuters'de yayınlanan bir rapora göre, Acer bugüne kadar gözlemlenen en büyük düşüşü yaşıyor. Bu düşüş o kadar büyük ki Nisan ayının satış rakamları, geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre yüzde 18.8 oranında düşmüş durumda. Nisan içerisinde markanın yaptığı satışlara dolar üzerinden baktığımızdaysa karşımıza 876.6 milyon gibi bir rakam çıkıyor ki yılın ilk çeyreği ile karşılaştırdığımız da bile ziyadesiyle düşük bir miktar. Acer'da ilk düşüş yılın ilk çeyreği itibari ile piyasaya çıkarılan ürün miktarında olmuştu. Firmanın hafta başında açıkladığı düşüş çizelgesindeyse, yılın ilk çeyreğinde ardı ardına gelen hızlı düşüşler ile toplam yüzde 11'lik kayıp beyan edildi. PC endüstrisi ise yüzde 13.9'dan daha fazlasını kabul etmezken, Acer'ın içerisine düştüğü durum şimdilik çizelgenin dışarısında kalıyor.

Pek tabi bu düşüş firmanın yatırımcıları üzerinde büyük etki yarattı. Acer'ın başkanı Jim Wong ise yola çıkan yeni notebook ve tabletler ile Mayıs ayı bitmeden pazar paylarının yüzde beş oranında yükseleceğinin garantisini vermiş durumda. Bununla da yetinmeyen Wong, ay bitmeden çift haneli rakamlarda büyüme göstereceklerini iddia etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ürünleri kalitesi ve garantisi söz konusu olunca çok normal

o kadar kalitesiz ki bu hale gelmesi normal

acerin ne suçu var Windows 8 tutmadı. :) bu kafayla iş yapan adamların çokda ilerlemesi beklenemezdi zaten.

Acer teknik sevisini bilen bilir. Çok sorunludur.(İsteyen internette araştırma yapabilir Bir sürü olay var) Şimdi ise şirketin durumu içler acısı Zırt pırt acer başkanının çıkıp Microsofa sövmesi ilgiyi başka yere çekme çabasıdır. Satamamasının sebebinide başkalarına atıp kurtulmaya çalışıyorlar. Satan satıyor.

evet eninde sonunda; son kullanıcılara cihazı sattık iş bitti anca gidersin şeklindeki satış sonrası anlayışların sonuçlarıdır bu, bir zaman sonra samsung da bu hale gelecektir ürünlerine lafım yok ama müşteri hizmetleri kesinlikle , samimiyetimle söylüyorum belkide türkiyedeki en berbat müşteri hizmetSİZLİĞİ desteği veriyor darısı onlarında başına

@13 May 2013 16:43 bilgisayar için konuşmuyorsundur umarım. garantiden 2gün sonra bilgisayarı aldığımızı bilirim.

90ların sonunda kağnı gibi bilgisayara binlerce dolar isterlerdi. O zaman ceplerinizi iyi doldurdunuz. Orion, KRN hepsi batta sende batarsın umarım ACER.

En az 8 laptopunu aldım Acer'in eşe dosta.. Ben Afrika'nın batı sahra çölünde, ve o kara sıcakta kullandım birsey olmadı.. Ben memnunum arkadaş..

Çok acer tamir ettim. Klavyeleri çabuk dökülüyor, tuşları sağlam değil. Pilleri çabuk bozuluyor. Laptopların kasasını kullanıcı ve servis dostu üretmediği için, fan, ızgara temizlemek için bütün bilgisayarı parçalamak gerekiyor. bunun dışında, model numaralandırması, güncelleme ve yükleme servisleri kaotik. 1-2 dolarlık modülleri tasarruf için kasaya koymayarak müşterilerini nasıl sinir ettiğini bilirim, 4200 devir disklerle yıllarca kendini rezil etti. ve onlarca yıldır binlerce uzman personel çalıştıran bu firma nasıl oluyor da bunları tespit edemiyor, bunu iyi yorumlamak lazım. kendi şirketi olan adaşım ALi nin durumuna düşecek. bunu yıllardır söylüyorum ve bu tespitlerim düzeltilmediği için yüzlerce kişi acere bakmadı bile.

Kalitesiz urun yaparsan sonucuna katlanirsin bir alan bir daha almaz yakinda bu hpde batar onu diyeyim cunku oda kalitesiz urunler yapiyor

tavfiye etmem pilin ömrü çok kısa

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir