PC devi iPad'i yerin dibine soktu!

Dev PC üreticisi iPad hakkında söylemediğini bırakmadı... İşte Apple'ı kızdıracak o sözler!

  • Melik Arslan
Dell: iPad çok pahalı ve karışık
Dell, Apple'ın fiyat ve pazarlama yönlerini eleştirdi

Tablet bilgisayarlar arasındaki rekabet, gün geçtikçe artmaya devam ediyor... Rekabeti kızıştıran firma ise bu sefer Dell oldu. Dell'in Küresel Pazarlama Müdürü Andy Lark, iPad'in aşırı pahalı ve çok karışık bir yapısı olduğunu söyledi.

Kendisiyle yapılan bir röportajda iPad'i ağır eleştiren Lark, sözlerine şu şekilde devam etti:
"Apple, bir ürün çıkardı ve ürünü için bir market açtı fakat marketin yapısı kapalı. Ben de bu yüzden daha geniş seçenekler sunan ve daha uygun fiyatlı olan ürünlerin tercih edileceğini düşünüyorum.

Eğer bir adada yaşıyorsanız ve çok fazla paranız varsa, Apple sizin için harikadır. Fakat eğer çeşitlilik ve daha fazla özgürlük istiyorsanız, bu basit alet gerçekten karışık bir hâl alıyor."

Hem Windows'lu hem Android'li bir tablet!

Röportaj esnasında Dell'in Streak tablet bilgisayarında çift işletim sistemi seçeneği sunacağına da değinen Lark, insanlara seçim hakkı vermenin önemli bir husus olduğunu düşünüyor.

Piyasaya sürecek olduğu Streak tabletinde Dell, Windows 7 ve Android Honeycomb işletim sistemlerini bir arada sunacak ve kullanıcı istediği işletim sistemini kullanabilecek. Dell, geçtiğimiz günlerde kurumsal kullanıcılara yönelik olan 10 inçlik Windows 7'li tabletini de duyurmuştu.

iPad'in bir de fiyatı hakkında konuşan Lark, klavyeli, fareli ve kılıfı olan bir iPad için yaklaşık 1600 dolar ödendiğini, bunun da iPad'in iki katı kadar bir ücret olduğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ahahaha arkadaş kendi çıkardığı netbook dan bozma tabletlerinin fiyatının farkında değil sanırım... apple zaten software satıyo donanım hepsinde var

windows 7 lisansına 350 doları verince parça malliyetine ne kadar fiyat biçeceksiniz acaba ?

500.000+ uygulama seçeneğiyle de zaten başka bir platforma gerek yok bence.

klavyeli mouse lı bi iPad demiş de ipad alan klavyeyi ne yapsın ? zaten tablet bilgisayarın özelliklerinden birisi tam ekran dokunmatik olması.

klavyeli bişey beğeniyosa macbook air öneririm ben o adama.
hem 1600 dolardan ucuz. hem de hd video bile düzenleyebilecek işlemcisi var

pahalı, diğer teknolojilere pek sıcak bakmıyor sanki (mac satışları etkilenmesin diye usb desteği yok) deniyor. çok kontrolü elinde bulundurmak istiyor (program kurulumu için itunes bağlantısı gibi)

tabi oyle iyi bir tablet cikaramadilar hemen laf atarlar yoksa ipad 2 alan 1 milyon kisi salakmi????

Bazı şeyler moda veya onda va rben de almalıyım nedeniyle alınıyor, özellikle de biraz parası olan ve harcamak için kaşınanlar için. Çevremde Mac kullanan pek çok profesyonel İpad1'i almadı, İpad2 çok daha iyi olacak diye. Sonra İpad2 çıktı ve hepsi hayal kırıklığına uğradı, hala beklemedeler. Apple, İpadle bir rüzgar yakaladı ve bu iyi gidiyor. Bu rüzgarı gören diğer üreticiler de çok iyi ürünlerle piyasaya girdi. Ancak her defasında hata yapıp ipadi rakip göstererek ipadin reklamını yaparak, rüzgarın devamlılığını sağlamaktalar. Her 1 milyon satan şey iyi değildir. Mesela HUG çizmeler. İlk çıktığında yalnızca zenginlerin ayağında görüldüler, sonra orta seviyede moda meraklısı kadınların ayağında. En son bu rüzgarı gören çakmacı üreticiler ile gecekonduya indi. En son moda yazılarında çizmenin aslında tasarım ve kullanım için hiç de iyi olmadığına dair yüzlerce yazı yazıldı.

ipad 1 den daha iyisi şu anda piyasada yokken adamlar 2 yi çıkarttı daha ne yapsınlar.

üstelik iphone kullanıyorum ve özgürüm

tabi oyle iyi bir tablet cikaramadilar hemen laf atarlar yoksa ipad 2 alan 1 milyon kisi salakmi????
................................
Değerinin en az iki katına satıldığı için; EVET.

Doğru söylemiş. Apple asıl aksesuarlardan kazanıyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play