PC devi, tabletlerini "öldürdü"

PC devi, artık Windows'lu 2'si 1 arada PC'lere odaklanacağını açıkladı; tabletlerini resmi olarak "öldürdü"

  • Ercan Uğurlu
Dell, tabletlerini öldürüyor
neowin

Dell,  Android tabletleri hakkında önemli bir karar aldığını açıkladı. Resmi kanallar üzerinden yapılan açıklamaya göre, Dell artık Android işletim sistemiyle çalışan tabletlerini devam ettirmeyecek. Bunun yerine tüm enerji ve yatırımını 2'si 1 arada PC'lere aktaracak.

Bu kararı hakkında detaylı bir açıklama da yapan Dell yetkilileri, aldıkları kararın saf tablet piyasasının eskisi kadar rağbet görmemesiyle ilişkili olduğunu açıkladı. 2'si 1 arada PC'lerin tercih edilebilirlik sebeplerini 4 farklı kategoride toplayan Dell, bunlar içinde verimlilik, esnek kullanım, fiyat/performans ve güvenlik ile yönetim desteği başlıklarını ele alarak, bu 4 kategori genelinde bu tip cihazların tabletlere kıyasla daha fazla tercih edildiğini açıkladı.

2'si 1 arada PC'ler, farklı kullanım şekillerine girebildiği için özellikle tabletlere göre tercih edilirken, yer yer geleneksel dizüstü bilgisayarlara da tercih ediliyor. Bu sebeple 2'si 1 arada cihazlarla kullanıcılara hizmet vereceklerini açıklayan Dell yetkilileri, işletim sistemi noktasında da kuşkusuz Windows'a odaklanacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Zaten Android tabletler çok gereksizdir. Mantıklı bir karar..

@02 Temmuz 2016 17:27 sen ipad al bende hometech t701 var TurkcellTv+ için yeterli.

sanki Dell tablet alan varda...

Adlında doğru bir karar. Android tam anlamıyla tablet deneyimi sunamıyor. Tablet piyasasında en iyi ürün apple iPad.

Öngörülen tarafa doğru trend kayıyor. Bunu gören var göremeyen var. Bilmem anlatabildim mi?

şimdilik insanlar ikisi bir aradanın en iyi seçenek olduğunu zannediyor ama ikisi bir arada bilgisayarlar ne bilgisayar ne de tablet işlevi görüyor

İhtiyaçlarınızı karşılayan güzel bir dizüstü pc ve android cep tel aldıktan sonra tablet pc'yi kim ne yapsın ki? Bir meraktı furya idi geldi geçti.

Dell tablet alan mı varmış...

Adamlar zaten sana bana göre değil ,satış rakamlarına göre ve piyasa analizlerine göre bu kararı alıyor.dell tablet mi alan var sanki demek, kolaycılık olmuş basit tabirle !!!

Dell markali android tableti hic piyasada gormedim. Satmayan seyi neden uretsinler ki? Mantikli bir karar


Sen de yorum yaz

Turhost