PC devi: "Windows 7'yi istiyorlar!"

Ne Android, ne de iOS... Teknoloji devine göre en çok istenen işletim sistemi Windows 7!

  • Gökay Özbudak
Windows alışkanlık olmuş!
Kullanıcıları onu istiyor...

Akıllı telefonlardaki işletim sistemi savaşı artık tabletlere de sıçradı. iOS ve Android birbirleriyle yarışırken, bu yarışa katılmak isteyen Windows Phone 7'de sınırlarını zorlamaya çalışıyor. Kullanıcılarına en iyisini sunmak isteyen Asus'un piyasaya çıkarttığı birkaç yeni Android tablete rağmen, Asus kullanıcılarının istekleri başka.

Asus, Android veya iOS'un daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunduğunu söylerken, kullanıcılarının Windows Phone 7 istediğini söylüyor. Nedeni ise aslında hiç karmaşık değil, oldukça basit; alışkanlık.

"Android istemiyorlar, Apple istemiyorlar basitçe Windows istiyorlar çünkü ona alışmışlar." Asus bu isteğe karşılık verip Windows Phone 7 tabletiyle karşımıza çıkacak mı, bekleyip göreceğiz?

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

ben olsam bende isterdim

görmek istiyoruz kendilerini efem

WINDOWS 7 mi yoksa Windows Phone 7 mi?

3unude kullandım ama ne android ne de iOS kullanırken zorlandım ama Windows emin olunki diğer iki işletim sisteminden cok daha karmaşık ve kullanımı zor en basiti iOS sonra android ardından windows o yüzden aldıklarında zaten pişman olacaklardır

doğru mu olur tartışılır. bi yönden haklılar.bilgisayar gibi olmasını istiyolar.android veya ios sanki sadece akıllı telefonların ekranı büyütülmüş hali gibi geliyo.birkaç farklı arayüz hariç.bana bilgisayarda dolaşma hissi vermiyo.yapılırsa güzel bişeyler olacağına inanıyorum:))

bence haklı alıştık bir kere windows'a, kolay bırakamayız.

Tek neden Windows'a alışık olmak ise Windows Phone 7'de bu devir kapandı. Ama Windows 8'in de WP7'ye benzeyeceği söyleniyor, o durumda iyi olabilir. Ama WP7'nin şu anki Windows'la pek içli dışlısı yok, eski WM6 vs. ile iyiydi ama, .net uygulamaları yeterince basitse ikisinde de çalışabiliyordu.

doğal bir şey

tabikide aldığı parayı hakeden bir işletim sistemi forever microsoft .d

oba çok hoş olur bence windowsphone7 tablet.

yakında asıl istenen işletim sisteminin android olduğunu anlayacaklardır...

Kendi nedeni ne olursa olsun çok haklı Asus bence. Bilgisayara alışkınım herkes gibi ve her cep telefonu satın aldığımda farklı bir dünya elime alıp 2-3 ay onu öğrenmeye çalışacağıma tanıdık ve alışık olduğum işletim sistemini telefona uyarlanması koşuluyla her zaman tercih edeceğim.

Zaten bir araştırmaya göre 2015 yılında Android ve Windows Phone 7 işletim sistemleri liderliğe geçecekmiş. (tahmin tabiki geleceği bilemeyiz..)

Bence Windows Phone 7 değilde 8 ile güzel bir sıçrama yapacak diye düşünüyorum. Telefon işlemcileri çok gelişti, masaüstü Windows da çalıştırdığımız herşeyi cep telefonlarında da çalıştırabilir hale geleceğiz.

İsterler tabi windows 7 şu anda piyasadaki en iyi işletim sitemi.

3unude kullandım ama ne android ne de iOS kullanırken zorlandım ama Windows emin olunki diğer iki işletim sisteminden cok daha karmaşık ve kullanımı zor en basiti iOS sonra android ardından windows o yüzden aldıklarında zaten pişman olacaklardır

Yaşasın... Artık Cep telefonlarımıza da virus programları kuracağız (: (: (:

windowsu windows yapan firmalardır. neden en çok windows kullanıyoruz? çünkü pc lere yüklü geliyor.seçme şansımız yok. ücretsiz rakipleri ise çok kullanışsız. ama iş akıllı cebe gelince ücretsiz rakibi çok kullanışlı. ama aynı windows ücretsiz olsun. androidi es geçer. bu da bir gerçek. maliyeti düşünen firmalar cepte android kullanacaktır elbet.tamamen duygusal..$$$$$$$

asus'a bunu söletmek için kaç para bayıldı acaba (:

Haberi nasıl okuyosunuz adamlar Windows phone 7 demişler millette normal pc Windows zannetmiş Windows mobile su anda android iOS vb diğer mobile sistemlerin gerisinde

asus çok haklı pek çok insan pc de yapabildiklerini telefonda yapabilmek istiyor bende onlardan biriyim ama telefonun işletim sistemi buna yetmiyor wp 7 ise bunu karşlılıyor

Windows phone 7 yi bilmem ama ben tabletler için Windows 7 kullanan tabletleri bekliyorum. Windows üzerinde kullandığım programları tablette de kullanabilmek için.

PC devi: "Windows 7'yi istiyorlar!"
windows phone 7 olmasın o?

apple karşısında kimse duramaz!!

"Ziyaretçi yazmış:
asus'a bunu söletmek için kaç para bayıldı acaba (:"

Hiç asus un pda vs sini kullandın mı. Gelen işletim sistemlerini inceledin mi?

Saçmalamayın artık...

windows 8 in arm versiyonu tablet pazarını başlatacak

SİZ HANGİSİNİ ALIRDINIZ?
aynı marka ve donanıma sahip 3 adet netbook düşünün. İOS yüklü olan 600 tl, WİNDOWS yüklü olan 550 tl, CHROME OS yüklü olan ise 500 tl olsun. siz hangisini alırdınız? konumuz cep ama örneği genişletmek için yazıyorum. aynı örnek ceplerde de geçerli tabii. benim cevabım en uygun fiyatlı CHROME OS'tan yana olurdu. ya sizin tercihiniz?

Evet asus'un windows mobile'lı pda ları harikaydı, ama tablete windows phone 7 ne alaka? windows 7 olsa bari

windows phone 7 ile windows 7'nin hiç bir alakası yok ki. tamamen farklı bir shell kullanıyor hem tasarım olarak hemde yapı olarak. görülüyor ki asusu yakın zamanda büyük bir hayal kırıklığı bekliyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play