PC devinden, Apple'a hodri meydan!

PC devi, laptop'lara yön veren markanın artık Apple değil, kendileri olduğu konusunda iddialı!.

  • Levent Öztürk
PC devinden, Apple'a hodri meydan!

Geçtiğimiz yıllar içerisinde Apple'ın dizüstü bilgisayarları, "incelik" yarışının başlaması açısından oldukça önemliydi. Ve şimdi HP, bu konuda Apple'a hodri meydan diyor. Geçtiğimiz günlerde yeni laptop'u Spectre'yi "dünyanın en incesi" olarak tanıtan HP'nin üst düzey yöneticisi Ron Coughlin, "yıllar boyunca Apple, yenilikçi ve yeniliğin arkasındaki itici güç idi. Ancak artık bu görevi HP olarak biz üstleniyoruz" diyor.

Her ne kadar bunun oldukça cesur bir iddia olduğu söylenebilse de, HP'nin kurum odaklı Elitebook Folio'yu Ocak ayında Consumer Electronics Show'da tanıtması ile beraber daha cesur hissettiği söylenebilir. Bu dizüstü bilgisayar, 1.3cm'den daha ince ve HP'nin, yeni dizüstü bilgisayar ile daha da inceleşmeye çalıştığı söylenebilir. Hem Elitebook Folio, hem de yeni Spectre, Apple'ın MacBook'undan daha ince. 

HP'nin rekabetçi konuşmaları, klasik dizüstü tasarımı konusunda da rekabetin bir işaretçisi olabilir. Lenovo'dan Microsoft'a ve Apple'dan Google'a herkesin hibrit tasarımlar üzerine odaklandığı bir süreçte Dell, klasik Windows dizüstü bilgisayarlar alanında XPS 13 serisi ile lider konumuna yükselmişti. Pek çok kişi, sadece dizüstü bilgisayar olarak çalışan bir dizüstü bilgisayarın basitliğini tercih etmekte ve bu yüzden de Apple, geçtiğimiz yıl yeni MacBook'u tanıtmıştı. HP de yeni laptop'ları ile insanları kendi tarafına çekmeye çalışmakta.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

şaka gibi ya önce hp sattığı bilgisayarlardaki sorunları çözsün daha sonra piyasaya yön verir, her defasında hp alıyorum hepsinde sorun var bu sefer kesinlikle apple alacağım bıktırdı artık

@10 Nisan 2016 16:57 Bence sorun sende Hp alma Asus al kafan gönlün rahat etsin

@10 Nisan 2016 16:57 Koleksiyon mu yaptınız?Pek inandırıcı gelmedi.

@10 Nisan 2016 16:57 haklisin benide magdur etti bu hp bir daha almayi birak yanindan geçmem.

Bu işler lafla olmuyor bekleyip görmek lazım

yav laf salatası yapmasın şöyle dandik dundik şirketler. şu resimdeki tasarıma baksan macbook sanarsın. kendileri yön veriyormuş daha neler... içine koydukları işlemci de işlemci olsa m7 işlemci

@10 Nisan 2016 20:15 resimdeki macbook zaten

Hp bilgisayar yerine ışığını üretsin.

@10 Nisan 2016 20:17 Isıtıcı üretsin yazacaktım telefon böyle düzeltti.(Samsung t9)

2016'da çıkacak olan Macbook Pro'lar sabit 1299 yerine 999 dolar gibi bir fiyattan çıkarsa HP, DELL gibi firmalar perişan olur.

@10 Nisan 2016 20:44 Tam tersi 1499$ yapar iki katta fazla satar. XPS varken akli olan almaz tabii.

Bu habere sadece gülerim sen ilk once laptoplarda isinma sorununu çöz senin yaptigin laptopu çekiçle kirdim attim.benim için sen bitmiş bir markasin.

Hahaha daha incesini yapınca piyasaya yön mu vermiş olunuyor bu firmalar olayı cok yanlış anlamış o yüzden sektörde telefonda da laptop da da apple lider

osx yoksa gerisi hikaye

@11 Nisan 2016 09:05 Görünüş dışında çok kötü bence. Kolay kullanımı var fakat windows artık daha kullanılabilir. Yani bilgisayarı tanımayan biri windows u rahatlıkla kullanır fakat os x kullanımı zor hatta apple os x için eğitim bile veriyor.

Hp ev ısıtma sistemlerinde öncü bir marka. Kışın kombiyi yakmadan laptoptan oyun oynayarak ısınabilirsiniz. 2012 yılında aldığım macbook pro 15" daha hiç format görmemesine ve temizlenmemesine karşılık canavar gibi. Karalama kampanyasıyla kimsenin biryere geleceği yok. Siz adam gibi yapın biz zaten notunuzu yükseltiriz. Bkz. Asus

Markayi gördüğünuzde kacmaya bakin.uzak durulmasi gereken marka bir kazik atti ki bana 800 euroyu çöpe attim.1980 yillarinin teknolojisini kullandiklari icin hp yi kutlarim .böyle devam etsinler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost