PC devinden yeni cepler yolda!

Teknoloji devi, 2 yıl önce çekildiği cep telefonu piyasasına geri dönmeye hazırlanıyor!

PC devinden yeni cepler yolda!

PC endüstrisinin en büyük isimlerinden Hewlett-Packard (HP), akıllı telefon piyasasına geri dönmeye hazırlanıyor. Şirketin Asya Pasifik Bölgesi PC ve Tablet Departmanı Kıdemli Yöneticisi Yam Su Yin tarafından The Indian Express gazetesine yapılan açıklamada HP'nin bir dizi mobil cihaz üzerinde çalıştığı ve bunlar arasında akıllı telefon modelleri de olduğu ifadesi yer aldı.

Sözkonusu ürünlerin ne zaman piyasada olacağına dair detay vermeyen Yin, "Geç girdiğiniz bir piyasada varlığınızı hissettirmek için fark yaratmak zorundasınız. HP markalı bir akıllı telefon kullanıcılarına farklı bir deneyim sunacak.." şeklinde konuşarak, şirketin inovasyon konusunda sınırları zorlayacağının sinyalini verdi.

2010 yılında avuçiçi bilgisayar üreticisi Palm'i satın almasıyla mobil cihazlar konusunda atağa geçeceği düşünülen HP, bu satın almadan sadece 1 yıl sonra sürpriz bir kararla akıllı telefon piyasasından çıkmış, Palm'e ait WebOS işletim sisteminin geliştirilmesini de durdurmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

HP mi? Allah korusun.

bakalım nasıl birşeyle gelecek :) önemli olan fiyatların düşmesi :D

Arkadaşlar; Panasonic ne oldu?

@cleverman Panasonic mayısta P51 diye bir model tanıttı. 5 inc, 1280x720, 1 GB RAM, 8 MP kamera. Sonbaharda piyasaya çıkacak. Eluga Power'dan en büyük farkı quad core CPU gibi duruyor.

Tasarım olarak güzel olur, ses kalitesi de iyi olur. Ucuz olur ama telefonunuz yanar. Bir yerlerinde sürekli hata çıkar. Çok fazla dokunursanız rengi atar. fanlarından ses çıkar, zorlarsanız hoparlör patlar. Neyse yıllardır HP kullanıyorum ama çok sorunlu. (teknik servisleri çok iyi.) Umarım sağlam bir telefon çıkarırlar.

pc aldık pişman olduk bizden uzak olsun HP

Olan Palm'e oldu. Ne güzel qwerty klavyeli cihazları vardı. Şimdi qwerty klavyeli cihaz almak istesek birkaç dandik donanımlı Android cihaza yada Blackberry'e mecburuz..

yazık ettiler PALM e de WEBOS a da

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost