PC devine skandal suçlama!

PC devine "bozuk PC'leri bilerek sattılar" suçlaması ve PC devinin resmi yanıtı... Hepsi burada...

  • Gökay Özbudak
Dell hataları biliyormuş!
Makinelere çok karmaşık matematik problemleri yüklemekle suçladılar...

Güncelleme: Dell, resmi blogunda yaptığı açıklama ile, yaşanan sorunun birlikte çalıştıkları bir ürün tedarikçisinden kaynaklandığını söyledi. İddiada bahsi geçtiği gibi, çalışanlara konu hakkında konuşmayı yasaklamadıklarını söyleyen PC devi, sorundan etkilenen müşterilerinin sorunlarını en iyi biçimde çözdüklerinin altını çizdi...


New York Times'dan Ashlee Vance'in ortaya çıkardığı gizli dökümanlar, Dell ile ilgili büyük bir gerçeği su yüzüne vurdu. Dell çalışanları, Nichicon'daki kapasitör problemlerinden haberdarlardı. İçlerinde Nichicon kapasitör bulunduran 11.8 milyon OptiPlex sistem müşterilere 2003 ve 2005 yılları arasında satılmıştı.

New York Times'ın iddiasına göre bu makinelerin %97'si üç yıl içinde bozuldu ve Dell bu hatayı daha da ileri götürerek, bir bakıma günü kurtarmaya çalışarak, makinelerdeki hatalı anakartları yine hatalı anakartlarla değiştirdi. New York Times'a göre, çalışanlara müşterilere bu olaylardan kesinlikle bahsetmemeleri söylendi.

Teksas Üniversitesi'nden şikayet gelince ise Dell, Üniversite'yi makinelere çok zor matematik problemleri doldurmakla suçlamıştı. Bu olaylardan sonra Dell büyük bir tüketici mahkemesinin karşısında kendini savunmaya hazırlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

yuhhhbeee... Dell' den beklemezdik yaaa... bu ne yaaa...

artık anakart yada ekran kartı falan alınca hemen ölçü aletleriyle falan kontrolmü yapacağız birde... kime güveneceğiz Allah aşkına yaaa... yada, yeni aldığımız anakartı bir test modülüne mi sokacağız artık daha neler...!!!

artık dell' de aynı apple jobtiriği gibidir benim için ve bu olayı da öğrendikten sonra daha hiç bir yorumumda ve çevremde, dell markasını övmeyeceğim...!!!

eskiden bazı arkadaşlarıma tavsiye ediyordum, ama artık şimdi etmeyeceğim, hatta uzak durmalarını söyleyeceğim...

bir yıldız daha kara delik oldu...

saygılarımla...

Zor problem koydun diye bilgisayar bozulur mu? Bizimkiler gibi virüs girmiştir de yolla. Bu Dell de çok safmış. :)

dell in işi zor

basamakları teker teker çıkıp bir anda inmek bu olsa gerek

ben önceden beri biliyorum, dellin sadece adı var. 3 dell makine kullandım, hep problem. ingiliz firmasıdır ve hiç bir özelliği yoktur. piyasadaki donanımı toplat, üstüne bi dell etiketi al sana dell

Dell'in bir de Türkiye desteğini deneyin arkadaşlar. 4 e-posta atmama rağmen tek bir cevap dahi yazmadılar. Ücretsiz numarasını aradım, öyle bir numara yok. Dell ABD'ye e-posta yolladım, "biz onlarla iletişime geçeriz" dediler, hâlâ tık yok. Bu kadar kalitesiz bir destek yok. Hatta destek yok...

"ben önceden beri biliyorum, dellin sadece adı var. 3 dell makine kullandım, hep problem. ingiliz firmasıdır ve hiç bir özelliği yoktur. piyasadaki donanımı toplat, üstüne bi dell etiketi al sana dell"

madem problemli niye 3 tane dell makine aldın arkadaşım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play