PC devinin zor kararı!

PC dünyasının dev markası, aldığı radikal kararla eski dostumuzun ölümünü hızlandıracak!

PC devinin zor kararı!

Tabletlere teslim olan netbook pazarı yavaş yavaş küçülüyor ve son söylentilere bakılırsa önemli üreticilerden birisi daha ABD pazarından çekiliyor. Liliputing.com sitesinin haberine göre Toshiba , ABD'de piyasaya yeni netbook sürmeme kararı aldı.

Ocak ayında düzenlenen CES 2012'de Toshiba yeni netbook modeli NB510'u tanıtmıştı, ancak bu model sadece uluslararası pazarlarda satışa sunulacak. Şirket, ABD pazarında daha hafif, ancak daha pahalı olan Ultrabook'ları satacak.

Dell, Lenovo, Samsung ve Sony gibi üreticiler ya bir süredir yeni modeller piyasaya sürmemiş, ya da açık açık artık netbook üretmeyeceklerini bildirmişlerdi. Asus, Acer ve HP halen netbook satışlarını sürdürüyor, ancak satış rakamları da giderek düşüyor.

Görünen o ki, üç yıl önce başlayan netbook çılgınlığı, başladığı hızla bitecek ve üreticiler ağırlığı Ultrabook ve tablet pazarına verecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

notebooklar dışında zaten hepsi geçici hevesler.netbooklarıda şahsen tabletlere tercih ederim.tonla parayı onlara verenlerinde mantıgını anlamıyorum.hadi belli bir kesim icin belki azda olsa bir gereklilik olabilir diye dusunsem bile cogu insan gereksizce sırf hava icin onları alıyolar.ben hayatta bi tablete para vermem.netbook alırım daha iyi.

En iyisi de yapıyor bana kalırsa açıkçası tabletler çıktı çıkalı netbook kullanımına çok da gerek kalmadı.

Netbook aslında iyi ama 650-700 lira hiç kimse bir Netbook'a vermek istemez, çünkü etmez.

netbook daha iyi ubuntu kurar canavar gibi kullanirim hemde daha ucuza gelir tabletler gereginden pahali.

Netbookları bitiren tabii ki verimsiz ve zayıf olmalarıydı yoksa kullanımı pratik ve her an koca laptopu bi yerlere taşımak yerine bunu tercih ederdi insanlar.
Ben şunu anlamıyorum niye güçlü netbook yapılmadı veya yapılamadı, şimdi ultrabooklar bile süper güçlü ve hızlı üretiliyor öyle ise hafiflik ile alakası yok şahsen bir tane netbook um olsun otobüste tatilde yanımda taşır kullanırım mantığı daha iyi, tabletler sürekli parmakizi içinde kalmış camlara dönüştü, netbooklar karizmayı çok güçsüzler imajı ile sarstılar...

slm diz üstü bilgisaray taksitli ve senetli

Bence netbokklar her yönden tableten iiyidir bir kere hafıza olarak en iyi netbook 32 gb ken bugün 500 gb netbooklar var ayrıca netbokklarda kullanılan n2600 işlemci çift çekirdekli 2 veri yoluyla 4 çekirdek özelliği gösteriyor 3 usb girişi hiç bir tablette yokken yada mini usbler varken notbooklarda büyük hdmı girişi projeksiyon jak girişi 6 cell pil ile 8-9 saat internet keyfi klavye ve ve benzeri özellikler tableti gölgede bırakır android te öyle abartıldığı gibi değil teleffonumda var bir yıldan beri usandım öyle abidik gubidik uygulamalrı yükle iyileri zaten ücretli kurr win7 ni babalar gibi al netbookunu istediğin programı kur 2 gb 1333 veri yolu hızında ramla bak keyfine bugün tabletlerde en baba ram 1 gb işlemci1.5 çift çekirdek tabi bu özellikler 1000 tl nin üstüne çıkarsan artar ama 1000 tlden fazla etmez o cihazlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play