PC devlerinden Windows 7 sürprizi...

Windows 7 için yolun sonu geldi diye düşünenler... Dev PC üreticilerinin kararı sizi şaşırtabilir!

  • Ertuğrul Süngü
PC devlerinden Windows 7 sürprizi...

Her yeni işletim sistemi piyasaya çıktığında, bir öncekine veda etmek gerekir. Bu belki kullanıcılar için tam olarak geçerli olmasa da, PC üreticileri için yüzde yüz geçerli...

Bu klasikleşmiş durum bu yıl bozulacak gibi gözüküyor çünkü PC devi Dell'den gelen açıklamaya göre, 26 Ekimde piyasaya çıkacak olan Windows 8 işletim sisteminin ardından, halen Windows 7 kurulu Dell bilgisayarlar alabileceğiz. Dell'den Alison Gardner konu hakkında şunları söylüyor; "Birçok iş ortağımızı halen Windows XP'den, Windows 7'ye taşıyoruz."

Büyük ve geniş çaplı işler konu olduğu zaman hali hazırda bulunan işletim sistemine de ihtiyaç olduğuna değinen Gardner, yeni Latitude, OptiPlex ve Precision bilgisayar modellerinde Windows 7'nin de kurulu olacağına değindi. Özellikle büyük firmaların topluca yapmaya çalışacakları işletim sistemi değişiminin büyük zorluklar getirdiğinin üzerine basan Gardner, dokunmatik ekrana sahip bir sistem ağı kullanmayacak şirketler için, an itibariyle kullandıkları işletim sisteminin yeterli olduğunu söyledi.

Markanın oyun odaklı serisi olan "Alienware" sistemleri için de Windows 8 ile beraber Windows 7'nin de oyun severlere sunulacağı dile getiren Gardner, Alienware müşterilerinin neye ihtiyaçları olacaklarını onlardan daha iyi kimsenin bilemeyeceğini ve kendilerini de iki farklı işletim sistemi seçimi sunduklarını belirtti.

Bu arada Dell'in ardından, Lenovo ve HP'nin de Windows 7'li sistemler satmaya devam edeceklerini duyurduklarını da ekleyelim...

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bu windows 8 bu kadar kötü mü ya

Kötü olduğu için değil daha çok dokunmatik girişli sistemlere hitap ettiği için...

HP hala bilgisayar mı üretiyor? SÜREKLİ ısınan laptoplar serisi.........

@20 Eki 2012 20:02 sen daha iyisini yapabilirsen yap cahil...

@20 Eki 2012 20:02 evet o yüzden ABD de listenin en başında. Ayrıca ne marka olursa olsun masaütü bilgisayarlarının kasalarını da bir karşılaştırın derim. Her markanın düşük kalitede üretilmiş modelleri olur çünkü herkes zengin değildir. HP servis olarak ta DELL den sonra en iyi servis kalitesine sahip markadır. Şirketler yıllarca HP kasa kullandı çünkü en sorunsuzu onlardı ;)

@20 Eki 2012 20:02 Kesinlikle 4 tane Hp'i dizüstü aldim. Suanki halen kullanilmakta olan DM4 evime giren son HP ürünü olacak.

windows 8 facia olacak. en stabil windows 7 şu an

İnsanlara istediği işletim sistemi seçme hakkı tanınsın. Microsoft dayatması bitsin.

Artık yavaş yavaş Linux'e geçmenin vakti geldi. Ayrıca Ubuntu ve Xubuntu'nun 12.10 sürümü de çıktı, hayırlı olsun.

@eersoy93 linux yetkili satıcısı sen misin ?

mantıklı karar 98 den xp ye geçmek istememiştim.en kolay win7 ye geçtim ama hala bir disk bölümünde xp var açıkça 8 e yer yok sevmedim.seveceğimi de sanmıyorum

eninde sonunda geçilecek. hepsi windows xp çıktığındaki gibi önyargı. kullananlar alışıyor zaten.

Tamam Windows 7 bugüne kadar çıkmış en iyi işletim sistemiydi fakat Windows 8 de onun aynısı neredeyse sadece biraz daha hızlı ve başlat menüsü yenilenmiş hali.

herkes antikaya önem verir ancak antikayla yaşanmaz.

@gcb1903 ayın en saçma yorumu olarak bunu seçiyoruz :)

Burada Apple'in bir iyi yönünden bahsedelim. Yeni sürümler düzenli her sene çıkıyor ve ücretsiz sunuluyor. Bu Apple tabletlerin dikkate alınması gereken özelliklerinden biri. Masa üstü sürümlerde düşük bir fiyata sunuluyor. Apple işletim sisteminin Windows kadar kopya kullananı yoktur bence. Ben sadece ilk bilgisayar aldığımda orijinal Windows kullanıyorum.

Ben de W7 destekçisiydim. Geçenlerde w8 enterprise kurdum pc ye. w7 ye göre resmen uçuk bir şekilde hız farkı var. Çok hızlı bir işletim sistemi gerçekten. Fakat 2-3 tane oyun kurayım dedim, kurmaz olaydım. Hiçbiri doğru düzgün çalışmıyor. Ekran kartımın sürücüsünü bulamıyordum. Sxe antihile programı çalışmıyordu.... Bu oyun olayı dışında gördüğüm en güzel işletim sistemi gerçekten. Şu anda tekrar windows 7 yaptım. Şu W8 pro sürümü var. Onun da Türkçe versiyonunu denemeyi düşünüyorum. Oyunlarımı çalıştırması durumunda yapacak tek birşey kalıyor; o da W7 ve Xp ye elveda demek olacak... (İnternette gezinirken diğer işletim sistemlerine göre dağlar kadar fark var.)

@21 Eki 2012 19:03 Henüz beta versiyonları olduğundan oyunların düzgün çalışması beklenilemez tam sürüm çıktığında kararını ver bence.

@22 Eki 2012 12:01 Tam sürüm MSDN'de çıkalı 2 ay oluyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play