PC'niz ne zaman uyuyacak; ne zaman çalışacak?

PC'niz ne zaman uykuya geçecek; ne zaman çalışacak? Bu bedava araç ile PC'ye hükmedebilirsiniz...

PC'nizin güç kullanımında kontrol sizde!

Dizüstü bilgisayarların yaygınlaşması ile birlikte, daha önce masa üstü bilgisayarlarda da bulunan enerji koruma programlarının önemi bir kat daha arttı. Windows ve dizüstü bilgisayar üreticileri enerji konusunda kendi araçları ile kullanıcıya yardımcı olmaya çalışıyorlar fakat hemen hemen hiç biri SetPower adlı ufak ve ücretsiz yazılım kadar detaylı seçeneğe sahip değil.

SetPower'ın en büyük özelliği farklı durumlarda farklı enerji koruma programlarını, kendi istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak vermesi. En basit olarak PC'nizin ne kadar süre beklemeden sonra uyku moduna geçeceğini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz ama bunu haftanın istediğiniz gününe göre değiştirebiliyorsunuz. Örneğin hafta sonları daha aktif olarak bilgisayar kullanıyorsanız, hafta için 5 dakika olan uykuya geçme süresini mesela 10 dakikaya çıkartabilirsiniz ve bunu aynı plan içerisinde tanımlayabilirsiniz.

SetPower ayrıca özel sihirbazları ile PC'nizi aktif kullanacağınız saatler arasındaki özel düzenlemeleri de yapmanıza olanak veriyor. SetPowert; Windows XP, Vista ve 7 ile uyumlu çalışabiliyor. Bir yandan bilgisayarınızın ömrünü arttıracak, diğer yandan elektrik faturalarınıza faydası olacak olan bu ufak ve ücretsiz yazılımı şu adresten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Windows'un içinde var olan bu özellik için neden ekstra bir uygulama yükleyeyim ki ! GEREKSİZ =/

Bunu yapamayıp teknoloji sitesinde gezen adamı döverler.

hep aynı şeyler. fuzuli.....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play