PC'ler için Android 7.0 Nougat yapısı hazır!

Yeni ortaya çıkan bir Android yapısı, Android 7.0 Nougat'ı bilgisayarında demek isteyenlerin ilgisini çekecek!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat PC'ler için Android 7.0 Nougat yapısı hazır! Yeni ortaya çıkan bir Android yapısı, Android Nougat'ı bilgisayarında demek isteyenlerin ilgisini çekecek!

Android işletim sistemini Intel işlemcili cihazlar üzerinde eskisi kadar sık görmüyoruz, ancak Android'i PC'lerde çalıştırmaya yarayan Remix OS ile Ocak'ta tanışmıştık.

Bilmeyenler için Remix OS'un Android'e çoklu pencere desteği, görev çubuğu, fare optimizasyonları gibi eklemeler yaparak onu PC'lerde çalışmaya daha elverişli hale getirdiğini söyleyelim. Ancak Android'in PC'ye özel yapısı bu işlevleri sunsaydı, Remix OS'a gerek kalmayabilirdi.

Yeni ortaya çıkan bir Android 7.0 geliştirici yapısı, bu konuda ümit veriyor. Android Open Source Project (AOSP) kodunu temel alan yazılım, henüz geliştirilme aşamasında ancak Android Nougat'ın ekran bölme, çoklu pencere modu gibi anahtar özelliklerini içeriyor. Normalde kaynak kodlarından imaj derlemeniz gerekse de, Geek Till It Hertz bu işi sizin için yapmış ve hazır bir imaj dosyası sunuyor. Ancak Nougat'ın henüz PC'de çalıştırılmaya tam anlamıyla hazır olmadığını, üstelik dosya yöneticisi gibi bazı özelliklerin henüz çalışmadığını söyleyelim.

Yine de Nougat'ın PC'de nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Remix OS'un temeli zaten Android-X86 ile yaptığı ortaklığa dayanıyor.

Fuchsia OS'u bekliyoruz....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play