PC'niz için en iyi 4K oyunlar!

Güçlü bir PC'niz varsa, bu 7 oyunu 4K çözünürlüğünde oynamayı mutlaka deneyin!

PC'niz için en iyi 4K oyunlar!

4K devrimi, PC'leri etkisi altına almaya başladı. 1080p'den dört kat daha fazla piksel içeren 3.840 x 2.160 (yani "4K") çözünürlüklü yeni monitörler, oyunların içerisine dalıp gitmenize olanak tanıyor. Elbette bu grafik şöleni için sadece 4K monitör yeterli değil - fps'yi yüksek seviyede tutabilmek için iyi bir (veya birkaç) grafik kartı ve güçlü bir PC'ye sahip olmanız da şart.

1. The Witcher 3: The Wild Hunt

Witcher 3'ü konsolda oynayanlar, son güncellemenin grafikleri geriye götürüp götürmediğini tartışırken PC sahipleri, oyunun tadını 4K çözünürlüğünde çıkarabiliyorlar. The Witcher 3'ün yüksek detaylı ortamı, 4K'te tek kelimeyle müthiş görünüyor.

2. Dirt: Showdown

Dirt Showdown, hala en iyi arcade yarış oyunlarından bir tanesi ve 4K çözünürlüğünde daha da heyecan verici bir deneyim sunuyor.

3. Call of Duty: Advanced Warfare

Advanced Warfare, selefinin bulanık dokularının bizlerde bıraktığı olumsuz izlenimi ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Üç senedir geliştirilen oyun, bu konuda başarılı. Warfare'in keskin görselleri, karakter modelleri ve yüksek detaylara sahip silahları, 4K'da harika görünüyor.

4. Dishonored

Çıktığında "En iyi grafikler" ve "En iyi sanat stili" ödüllerini alan oyun, 2012'nin iyi görünen oyunlarındandı. Pikselleri artırdığınızda ise oyunun grafikleri, bambaşka bir boyuta taşınıyor.

5. Dying Light

Dying Light, 4K çözünürlüğünde zombi sürülerinin nefesini hissetmenizi sağlayacak. Üzerine kan sıçrayan silahlardan NFC'lerin yüz ifadelerine, detay seviyesi inanılmaz.

6. BioShock Infinite

2013'te çıkan oyun, 4K monitörler için tasarlanmamıştı. Ancak detaylı dokuları, ışık efektleri ve neoklasik stili mimarisi, oyunun Ultra HD'de müthiş görünmesini sağlıyor.

7. Metro: Last Light Redux

Metro: Last Light'ın Redux sürümünün grafiklerinde bazı ayarlamalar (biraz daha çok sis ve ışıklandırma efekti) yapılmış olsa da, her iki oyun da 4K'da çok iyi sonuçlar veriyor. Grafik gücünüz yeterliyse, silah ve parçacık efektleri, çarpışmalarınızı daha da heyecanlı kılacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

4k özellikle PC'ler için çok gereksiz.. 24" monitör için 2k fazla bile.. fullhd neyinize yetmiyor.. 4k ancak 60" ve üzerinde gerekli..

@06 Temmuz 2015 00:39 kardeş herkes 2 metre öteden bakmıyor senin gibi ekrana 60" ne acaba, ben 23" 1080p kullanıyorum o yetmiyor göz hizasında, 28" 4k kullandım bir kez o çok iyidi

@06 Temmuz 2015 00:39 gel benim gtx 980 sli ve 5960x sistemde oyna, oynadıktan sonra etkilenmediğinin üzerine yemin et, çift 4k monitör ve sistemi hediye edecem.

@06 Temmuz 2015 00:39 Kesinlikle...

@06 Temmuz 2015 00:39 24 inc monitörle 4k oyun hayal eden masum köylü

4k için hem 4k monitor hem de son kalite bir ekran artı gerekli fakat kullanıcıların çoğu 2000? civarında bilgisayar kullanırken 4k'ya bulaşmak deveye hendek atlatmaktan zordur.

3d gibi 4k saçmalığı da yakında tarih olur merak etmeyin.....

@06 Temmuz 2015 03:47 Tüplü televizyona devam diyorsun yani.

Oyunlarda konsollar yuzunden artan bu karikatur renkleriyle 4k oynasam ne fark eder, ne zaman realistik renk ve ışık olir o zaman masrafa deger.

Bu ergen yorumları intihar sebebim olabilir

GTA V Nerde????????????

dirt showdown degıl dırt rally olması lazım harıka bır oyun dırt rally

siz birde Forza Horizon 3 deneyin

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir