Çok konuşulan akıllı saat Pebble testte!

Bir Kickstarter kampanyası ile başlayan macera, sonunda test merkezimize kadar ulaştı. İşte Pebble!

Pebble'ın en önemli özelliği: Uyarılar

Pebble'ın en önemli özelliği: Uyarılar

Pebble'ın uyarıları oldukça faydalı, zaten Pebble'ı Pebble yapan en önemli özelliği de bu. Telefonunuzdaki uygulamalar, neredeyse aynı anda saatinize gönderiliyor ve onlardan kolunuzdaki hafif bir titremeyle haberdar oluyorsunuz. 1.3 güncellemesi, telefonu iOS 7 ve iOS 7'nin Uyarı Merkezi ile tam anlamıyla uyumlu hale getirmiş bulunuyor.

Kısa mesajları, tweet'leri, Facebook uyarılarını, Google Maps uyarılarını ve Snapchat uyarılarını saatinizde görmeniz mümkün. Bunlardan hangilerini göreceğinizi seçebiliyorsunuz. Bu sayede uyarıların bitip tükenmek bilmediği bu dönemde, telefonunuzu sık sık cebinizden çıkarıp bakmanıza gerek kalmıyor. Saatiniz titremiyorsa, önemli bir uyarınız yok demektir.

Telefonunuzdan kurtulmak üzere onu kolunuza takmanız ironik olabilir, ancak en azından 5 dakikada bir telefonunuzu elinize almaktan kurtuluyorsunuz.

Pebble'ı bir süre kullanıp, entegre işlevleri denedikten sonra yapabileceğiniz diğer şeylere bakmak isteyeceksiniz. Saat kendini işte tam burada gösteriyor. Pebble'ı destekleyen dev bir geliştirici topluluğu var. Biraz araştırdığınızda Pebble için haritalardan uzak kamera denetlemeye ve oyunlara her tür uygulama bulmanız mümkün. Google Play ve App Store'da da Pebble için birkaç uygulama var.

Yeni bir uygulama bulduğunuzda tüm yapmanız gereken ise onu telefonunuza indirmek ve açarak telefonunuza yüklemek. Bu iş ise sizi etkileyecek kadar kolay.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

türkçe dil desteği var mı? yoksa değmez zira artık ülkemizin diline yabancıların önem verme zorunluluğu bulunuyor.

Türkçe yok galiba yada yine fake inceleme yapıyorsunuz

vizelerde kopya çekmemize yardımcı olabilecekse alırız tabi

Yurtdışı fiyatı SADECE 150 dolarmış. Parayı bedavaya veriyorlar galiba size. Altı üstü saat. Yeterince de tipsiz.

@20 Ara 2013 18:17 Adamlar beş sayfa yazı döşemiş altı üstü saat diyor arkadaş.

""Ancak Pebble üzerinden telefon görüşmesi yapmanız mümkün değil. Bu bize bir eksiden çok artı gibi göründü, çünkü koluna doğru konuşmak çoğu kullanıcının yapmak istemeyeceği bir şey. Dışarıda Bluetooth kulaklığıyla konuşurken yürüyenler bile seneler sonra hala çoğumuza garip görünüyor - bizce saate konuşmanın da bundan pek farkı yok."" Yoo. Niye garip olsun ki. Belki ben Michael Knight gibi kol saati ile konuşmak istiyorum :)

Buraya göre Türkçe karakter desteği gelmiş son güncellemede; http:// pebblebits . com

Ilk ciktigindan beri kullaniyorum, cok faydali bir saat. Alti adet daha klasik saatim var artik hicbirini takmiyorum. Zipkinla dalis yaparken 10 mt ye kadar daldim su gecirmiyor. Mailler, smsler, bildirimler, telefon cagrilarini saatimde titresimle birlikte gorup okuyabilitorum, sarjida 1 hafta gidiyor. Ekran elektronik murekkep oldugu icin guneste bile surekli gorunur durumda. Gece icin isigida var. saatin turkce karakter destegi yok. Ama turk bir yazilimcinin gelistirdigi ucretsiz saat arayuzu saati rakam yerine yazi seklindede kullanabiliyorsunuz(ornek: onalti oniki). Gayet basit ve sade tasarim.

13 40 mı 14 30 mu :)))

bu saatler de kim pil ile ilgili yeni bir sey getirirse o kazanir, hareket mi ,gunes enerjisimi bilmem ama kullaniciya usb kablosu gezdirmeyen kazanir

Kıyaslarken dünya piyasasında en çok satan akıllı saat olduğunu, suya dayanıklı ilk akıllı saat olduğunu, şarj süresinin muadillerine göre 5 kat daha uzun süre dayandığını, hem apple hemde android cihazlara uyumlu olduğunu neden detaylı yazmadan geçiştirdiniz acaba? Başka firmalar aman bundan bahsetme demiş olabilir mi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir