Pentagon'un zombi raporu!

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un zombilere karşı yazılı bir savunma planı olduğunu biliyor musunuz?

  • Ömercan Çelikler
Pentagon, zombi saldırısı için hazır!

Zombi istilasına karşı önlem almanın sadece filmlerde yaşandığını mı sanıyorsunuz? Pentagon'un CONOP 8888 adını verdiği zombilerle mücadele belgesi internete sızdırıldı ve bu resmi belge, oyun senaryolarına oldukça benziyor.

"Sızdırılan doküman eğitim amaçlı orduda kullanılıyor, dokümanların amacı öğrencilere ordudaki basit terimleri ve kurgusal eğitim senaryosunu öğretmek" diyor Donanma Kaptanı Pamela Kunze. Amerika Birleşik Devletleri Stratejik Komutanlığı'ndan bir sözcü ise, CNN'e yaptığı açıklamada, "Bu belge Amerika Birleşik Devletleri Stratejik Komutanlığı'nın bir planı değil" diyerek her şeyin bir eğitim senaryosu olduğunu, gerçekte zombilere karşı bir önlem almadıklarını kanıtlamaya çalışıyor..

CONOP 8888 adlı belgede Vejetaryen Zombiler, Tavuk Zombiler, Uzaylı Zombiler, Bulaştırıcı Zombiler, Radyasyona Duyarsız Zombiler, Kötü Büyücü Zombiler ve Silahlı Zombiler gibi çeşit çeşit zombi türünden bahsediliyor. Belgeye bakacak olursak Tavuk Zombiler hakkında şu bilgi şaşırtıcı. "Tavuk Zombiler, doğruluğu kanıtlanmış tek tür olarak karşımıza çıkıyor. Tavuk Zombilerin genellikle California'da bulunduğu biliniyor."

Planda, zombilerle mücadelede en önemli noktanın kafalarına doğru nişan almak olduğundan ve kurşun zombilerin beyinlerine isabet ederse etkisiz hale geleceklerinden bahsedilmiş. Plana göre öngörülen en kötü senaryo ise, zombilerin insanların tümünü etkileyip dünyayı zombilerin yurdu haline getirmeleri.

Ciddi de olsa, eğitim amaçlı da olsa, dünya üzerinde birilerinin zombilere karşı önlem almaya çalıştığını görmek şaşırtıcı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

allah akıl fikir versin :D

Trés comique!

Cok film izliyorsunuz

Çünkü dünyayı saracak zombi virüsü abd nin elinde...

hahahahhaha :D

Aman gerçeğe çıkmasın. Biliyosunuz ki onlarla uğraşmak zor. Zaten olçasıda imkansız. İnsan bedeni böyle bir şeyi kaldırmaz.

zaytung haberi gibi ha ha haa :)

olmayacak hacıyı deve üstünde duduklerler

isini bilmeyen cavus, döner bi tarafini avuclar.

Böyle bir savunma planının varlığı, sözü edilrn etkiyi yapabilecek bir biyo silah üzerinde çalışıldığının ve hatta denemeler yapılabildiğinin habercisi bence...

call of duty black ops da vardı :D

Zombileri varmis gibi gösterip mazlum ülkelere salacaklar sonra demokrasi ayağıyla oralarin da icine edecekler. Nah buraya yaziyorum.

kuduz hastalığı şekil olarak zombilere benziyor.. hastalık sonucu sinir sisteminin bozulması felç meydana getirir... ısırmaz ama etrafa saldırır... bulaşma yolu, kan, tırmalama,mukus,tükürük....ölüm nedeni tükürüğü yutamadığı için boğulma olur.. bu yüzden suyu reddeder.. ardından sinir sistemi çökmesi sonucu bacaklardan başlayıp eklem kasılmaları ardından şiddetli felç geçirip ölür... bu süre en fazla 2 hafta sürebiliyor

3-4 ay önce Afrikada bir kadının içine bir bakteri bulaşmıştı. Dünyada ilk kez görülen bu bakteri kadını tamamen yemiş. Sürekli parçalanıyordu yani kadın. Buraya kadar bir drama ama olay bundan sonra başlıyor. Amerika ışık hızıyla gelip kadını helikopterle alıp götürdü. Genetik çalışmalarla ileride insan oğlunun neler türeteceği belli olmaz.

Ophiocordyceps unilateralis sadece karıncaları etkileyen bir mantar türü.karıncaların beynini etkileyerek onları yönetiyor.bir nevi onları zombiye çeviriyor.

Demekki imkansız bir olay değil. Adamlar şaka olaun diye eitim vermiyor ya öğrencilere

en iyi vejeteryan zombiler

Bence bu bir psikolojik bir savaş taktiği yani akıl oyunları gibi bir şey. AIDS , domuz gribi , kuş gribi gibi hastalıklar GDO gibi genleri ile oynanıp ortaya çıkan suni hastalıklar. Kuduz hastalığı ile zombi gibi bir şey mümkün gibi fakat insan vücudu filmlerde ki seneryoları kaldırmaz.

@05 Haziran 2014 00:21 LQP-79 ve Ebola

kuduz virüsü ölümcüldür. eğer ölümcül olmasaydı bizi zombi yapardı. dolayısıyla çok da uzak bir ihtimal görünmüyor. günümüzde insanlar bir çok kimyasal ile deney yapmakta. antibiyotiklerin insan savunma sistemini değiştirdiğini biliyoruz. raslantısal olarak kullanılan bir ilacın kuduzun ölümcül etkilerini gidermesi ve etkiyi beyinde sınırlaması durumunda zombiler oluşabilir.

Ölümcül deney filmi geldi aklıma :)

Biz hala Van Gölü'nde canavar arayalım..

Sen de yorum yaz