Pepe the Frog, Artık Apple'ın Kara Listesinde!

Apple'ın App Store'da istemediği uygulamalara bir yenisi daha eklendi...

  • H. Hüseyin Öztürk
Pepe the Frog, Artık Apple'ın Kara Listesinde!

Görüşüne bakılırsa Pepe the Frog artık Apple App Store'da istenmiyor. Friday by Motherboard'daki bir habere göre internet fenomeni, alternatif-sağ denen beyaz milliyetçi hareketin sembolü haline geldi ve Apple kurbağanın resimlerini "uygunsuz içerik" örnekleri olarak düşünüyor.

Apple, açıklama taleplerine hemen cevap vermedi.

MrSnrhms ismindeki bir Reddit kullanıcısı, Salı günü Apple'ın Uygulama İnceleme Kurul'unun bir üyesinin cevabından ekran görüntüsü paylaştı, cevapta uygulamanın Apple'ın ilkelerini ihlal ettiği söyleniyordu. Uygulama, Pepe Scream adında bir oyun ve Flappy Bird oyununa benziyor.

Pepe, 2015'de beyaz milliyetçiliğinin sembolü haline gelmişti. Geçen sonbaharda ise, İftira ve İnkârla Mücadele Birliği tarafından bir nefret sembolü olarak gösterildi. Mart ayında Pepe'nin yaratıcısı Matt Furie, karakteri bir çizgi romanda "öldürdü".

Şu an itibariyle, Pepe Scream Google'ın Play Store mağazasında bulunuyor. Arama devi uygulama hakkındaki sorulara henüz yanıt vermedi. Ancak App Store'da olmadığı bir gerçek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Aslını hiç araştırmamıştım ama bu karakterin fotoğrafını genelde rahatsız edici troller kullanıyordu. Ondan dolayı da olabilir ama bunlardan bağımsız olarak karakterin tipemesi de pek sevimli gelmiyordu. Demek ki içime doğmuş. :)

Sen de yorum yaz