Perch: Eski telefonunuzdan güvenlik kamerası!

Perch isimli uygulama, bir köşeye attığınız eski akıllı telefonunuza yeni bir yetenek kazandırıyor!

  • Onur Seven
Perch: Eski telefonunuzdan güvenlik kamerası!

İzleme sistemleri satın almak pahalı bir çözüm olabilir. Ama eski, bir köşeye attığınız telefonunuzun iyi bir kamerası varsa bunu sıkıntı etmenize gerek yok. Perch isimli uygulama bu cihazınızın kamerasını farklı amaçlar için kullanmanızı sağlayabilir.

Perch, evinizin bölümlerini izlemek için eski telefonunuzu veya tabletinizi güvenlik kamerası olarak kullanabilmenizi sağlıyor. Belirli bir alanda hareket olduğunda akıllı telefonunuza uyarı da gönderebiliyor. Eğer bir ev otomasyon sisteminiz varsa uygulamayı kullanarak uzaktan ışıkları kapatıp açabilir, ev aletlerini kontrol edebilirsiniz.

Google Play Store: Perch - Simple Home Monitoring

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Atılacak telefon, hem eski olacak hemde akıllı olacak.. kendine gel CHIP! hangi dünyanın kafasını yaşıyorsun, burası TÜRKKİYE

@Metinolmetin asıl sen kendine gel burası hindistan değil... 6 ayda telefon değiştirenler varken...

Bu uygulamayı eski telefona nasıl yükleyeceğimizi de düşünseler çok güzel olurmuş.

Eski telefon ? Ha şu tuğla diye dalga geçtikleri motorolalar var , hani ilk taşınabilir olanlardan. Onlara bu uygulamaları nasıl yükleyebiliriz peki ? :) (Ülkemizde ve dünyanın genelinde bir telefon düzgün çalışıyorsa kullanılmaya devam ediliyordur zaten.Şöyle yada böyle-yavaş yada değil fark etmez...Yani kameralı ve bu uygulamanın yüklenebileceği bir telefon için zaten "köşeye atılma" söz konusu değildir)Sadece ucuz yollu bir şekilde IP kamera sistemi isteyenler için dense daha iyi olurdu.

Ha bir de bunun güvenlik sorunları olacak.Evet güvenlik için başka bir açıdan yine güvenlik sorunu yaratmak.Nasıl mı ? O telefonu - tableti sürekli şarjda bırakmanız gerekecek. Aktif kullandığımız cep telefonu-tablet gibi cihazlar şarjdayken pilin ısınmasından dolayı başında "ne olur ne olmaz, bir anormallik olursa çıkarırım" diye beklerken , sürekli olarak bu aletleri şarjda bırakmak BÜYÜK bir güvenlik sorunu yaratcaktır. Fikir güzel fakat tek yönlü düşünülürse :{)

böyle bi teli güvenlik kamerasi olarak kullanacak kişinin evinde zaten vardır

Sen de yorum yaz