Performans testlerinde en iyisi olarak çıktı!

Kaspersky, yıllık siber tehditlere karşı korumada pazarın en iyi ürünü olarak adlandırıldı.

Performans testlerinde en iyisi olarak çıktı!

Son 12 ayda yapılan tüm Dennis Technology Labs antivirüs testlerinin sonuçlarını içeren raporda farklı zararlı yazılım önleme ürünlerinin kullanıcı sistemlerini koruma ve sistem performansını sürdürme açısından sergiledikleri performanslar karşılaştırıldı. Kaspersky Internet Security, ürünün hem tehditleri hem de yasal yazılımları nasıl ele aldığına bakılarak hesaplanan Toplam Doğruluk puanında %100 alan ilk çözüm olarak koruma doğruluğunda ilk sırada yer alan ürün oldu. Sonuçlar, günümüzün sürekli değişen siber tehdit ortamında Kaspersky Internet Security gibi özelleştirilmiş bir güvenlik çözümünün İnternet kullanıcılarını en yeni siber tehditlere karşı korumak için kritik olduğunu onaylıyor. Diğer satıcıların çözümleri daha az puan aldı. Microsoft Security Essentials %66 Toplam Doğruluk puanı ve Malwarebytes Anti-Malware'in ücretsiz koruması %67 puanda kaldılar.

Raporda ayrıca farklı güvenlik ürünlerinin kullanıcı sistemleri üzerindeki etkileri de karşılaştırıldı.  Kaspersky Internet Security çözümü bir dizi görevi yerine getirirken sistemleri sadece %7 oranında etkiledi. Diğer satıcı ürünlerinin etkisi çok daha fazla oldu. BitDefender Internet Security kullanıcı sistemlerini %17 kadar yüksek bir oranda etkilerken, Microsoft Security Essentials'ın sistemleri üzerindeki etkisinin daha az olduğu görüldü (%4) ancak daha düşük seviyede koruma sağladı. Kullanıcılarına en doğru korumayı sağlarken sistem performans seviyesine minimum etki eden Kaspersky Internet Security çözümünün en iyi kombinasyonu sağladığı görüldü.

Kaspersky Lab Zararlı Yazılım Araştırma Direktörü Timur Biyachuev şunları söylüyor:

"Dijital yaşamın hızı ve daha gelişmiş bağlantılı cihazların kullanımı, hızla gelişen siber tehdit ortamıyla adım adım dengelenmektedir. Kullanıcıların büyümekte olan çevrimiçi tehdit çeşitliliğine karşı korunduğunu hissetmesi gerekir ve biz de bunu, İnterneti daha güvenli bir yer haline getirmek için misyonumuz olarak benimsedik. Dahili İS araçlarının en yeni siber tehditlere dayanacak kadar güçlü olmadığının farkında olduğumuzdan, özelleştirilmiş bir ürünün, Kaspersky Internet Security çözümünün oluşturulmasına teknik uzmanlığımızı ve dünyaca ünlü tehdit zekamızı yatırdık. Bu çözüm kullanıcılara, Dennis Technology Labs'ın sıkı değerlendirmeleriyle kanıtlanan ve takdir edilen bir şeyi, sistem kaynaklarını kurutmadan en iyi korumayı sağlıyor."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Yani yazdıkları virüslere en iyi karşı koyan yine kendileri olmuş desenize

@01 Kasım 2015 08:55 Yerinde bir tespit! Avrupa'da yaygın kullanılan bir söz var, ''sonuçlarını kendin manipüle ettiğin hiç bir istatistiğe güvenme''. Piyasada Virüs, Malware, Adware, Truva, solucan vs. artık yok denecek kadar az, piyasada tutunmak, gerekli ve zorunlu kılınmak adına, AV şirketleri virüsü kendisi üretiyor sonrada panzehirini (Antivirüs) pazarlıyorlar. Sırtımızdan sentezler yapıp para kırıyorlar, kobay mıyız biz yahu?!

@01 Kasım 2015 12:38 o dediğini ancak ESET yapar...

@GORT ESET kullandığımı farz ederek kontra yapmışsınız fakat isabet olmamış. Kaspersky, ESET veya XYZ hiçbiri babamın şirketi değil, eğriye eğri doğruya doğru diyeceğiz. Hiç birine güvenmiyorum, geri planda veri toplayıp, üstelik en gizli bilgilerimizi kullanım şartlarını ihlal edip başka türlü değerlendirdiklerine dair içimde kötü bir his var.İnternet ortamına elemine edilmesi zor yeni jenerasyon virüsleri bunların yayması muhtemeldir, biyolojik silah üreten ABD firmaları da bu taktiği uygular

@GORT ESET'de yapar Kaspersky'de yapar, isimler üzerinde durmak yersiz! Kaspersky denilen ünlü Matematikçi, piyasada kızgın rekabet var onlardan nasıl sıyrılacak elbette Manipülasyonla! Kanıt mı istiyorsun; Chip.com.tr'de kendi sayfasında aynı adla ara ''Virüsünde sahtesini yaptılar'' Kaspersky'nin ne hünerleri varmış öğren sonra savunursun.

Neyseki Linux kullanıyorum. Bu oyunlara gelmeyiz aga!

@01 Kasım 2015 09:38 Begendigim model Windows lisansli olarak uretildigi icin , daha dogrusu ucuz olan OpenDOS versiyonu Turkiye'ye getirilmedigi icin mecburen bir lisansim var. Dual boot olarak kullaniyorum MinT ile birlikte. Farkettim ki uzun suredir Windows'u acmamisim bile. Sirketin muhasebe programi Web uzerinde, ofis yazilimi Google Docs, oynadigim oyunlari Wine ile kullanabiliyorum. Eclipse ile Java calisiyorum, Linux'ta onda da sorun yok. Artik Windows'a ihtiyacim kalmamis saka maka.

Şüphesiz en iyi antivirüs firması.

Bu sektörde en iyi reklam tanıtım, inandırıcılığı olan bilmem ne testinde en iyi seçilmek. Kaspersky otorite olarak kabul edilen av-comparatives.org, virusbulletin vs. gibi testlerinde de sürekli ilk sıralarda görünüyor. Bu imaja binaen fazla mal göz çıkarmaz diyerek Dennis Technology Labs gibi yerden mantar gibi biten bir diğer kuruluş testlerinde de birinci gelmek reklamla prestiji artıracaktır. Windows Defender aslında kafidir ancak daha güvenli olmak isteyip parası olana iyi tercih sayılır

2008 yılında paraya kıyıp lisanslı kullandım, kullanmaz olaydım. Windows dosyalarını Virüs olarak gördü, support eften püften cevaplar verdi, format attım kurdum yine aynı, kurulum CD'sinden değil kendi sayfasından setup indirdim hepsi nafile! Bir daha asla en basit freeware Avast, Avira, AVG bile bundan üstündür. Windows Defender kullanıyorum, test sonuçlarının aksine hiç olumsuzluk yaşamadım arada bir Emsisoft Emergency Kit taraması yapıyorum sonuç mükemmel, kasma yok lisans yok, daha ne olsun

@01 Kasım 2015 12:24 Kapaskyle olmaz zaten o iş moruk.Geçen çay dolduruyorum içerden bi ses geldi niahh diye bi baktım iki tane at yakalamış.At gibi kişniyor moruk. (C.f Sönmez 2008 civarı :)

@01 Kasım 2015 15:02 Abuk subuk ne idüğü belirsiz yorumunuz gerçekten Absürd! Yazdığınızı espritüel buluyor olabilirsiniz, düşüncenizi ifade etme hakkınıza saygı duyarım fakat kullandığınız üslubu gözden geçirin. Platformda tanımadığınız bir katılımcıya ''moruk' diye hitap etme hakkınız yoktur. Lütfen saygıda kusur etmeyelim, etik kurallarını ihlal etmeyelim.

@01 Kasım 2015 15:02 Bu ne düzeysizlik, bu ne seviyesizlik! Ne demek ''moruk''? Burası kahvehane mi, kullanılan argo deyimler, bu platforma hiç yakışmıyor. Editörlerden ve Yorumları okuyup kontrol eden Redaksiyondan, Basın yayın Ahlak ve etik kuralları ve üslup konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. Her türlü düşünceyi ifade etme özgürlüğüne sonuna kadar evet, kasti aşan saygısızlığa Hayır!

@01 Kasım 2015 15:02 Aslanım, kaplanım, moruk, kanki vs. terimler her ne kadar yoz terimler ve toplumda hoş karşılanmasa da, özel yaşam ve sosyal çevrenizde akranlarınıza samimiyet görüntüsü adı altında kullanmakta bir sakınca yoktur. Gençsiniz dilinize pelesenk olmuş olabilir buraya kadar hoş görülebilir. Tanımadığınız bir yorumcaya ise moruk demek saygısızlıktır. Kendinize yapılmasını arzu etmeyeceğiniz muameleyi bir başkasına yapmamayı salık veririm. Esefle kınıyorum.

Parayı basanın özünde kendi ürünü ile aynı performansı göstermesine rağmen rakiplerini aşağılarda gösteren bilmemne Labs test sonuçları son kullanıcıyı ırgalamaz. Son tahlilde her kullanıcı kendi Bilgisayarının bileşenleri, konfigürasyonu, gücüne ve beklentilerine göre paralı parasız bir AV tercihi yapacaktır. Piyasada pek de kötü Antivirüs yazılımı kalmadı! Birinci gelenden hep uzak durdum orta sıralar gayet muntazam ve yeterli.

en iyi diye bişey yoktur virüs programlarında daha önce hiç yazılmamış bir virüs pc girebilir bunuda antivirüs önceden yoksa kayıtlarında tespit edemez

Windows 10 ile hala tam uyumlu değil. Bir kaç güncelleme sonra ancak kullanılabilinir.

Bilgisayardan gerçekten anlayan biri için Windows Defender bile gereksiz !

Özel şirket yada devlet kurumları için önemli olsa da ev kullancıları için antivirüs programları gereksiz bence. Windows defender oldukça iyi ve yeterli.

yahu bu test guvenlik programlarına nasıl güveniyim ben kendim kullanıyorum bilgisayarın performasını aşırı derecede dusuruyor kalkıyor burda performansta en iyi notu alıyorlar şimdi misal kaspersky ESET den daha mı performanslı hadi nannn bas parayı al birinciliği türkiyenin kendi güvenliki programını geliştirmesi lazım onun dışında kalanların hepsi kendi ulkelerine istihbarat topluyorlar.

Sen de yorum yaz