Periscope'un yıldızı olmanın 10 yolu!

Periscope'ta yaptığınız yayınları neredeyse kimse görmüyorsa, bu 10 ipucuna kulak verin!

  • Zeynel A. Öztürk
Periscope'un yıldızı olmanın 10 yolu!

Periscope gibi canlı yayın uygulamaları, yalnızca tek dokunuşla, kolayca yayına başlamanızı sağlıyor. Bu yüzden genellikle her şeyin çok basit olduğunu düşünüyoruz, ancak fark edilmek istiyorsanız birçok şeye dikkat etmeniz gerekiyor. "Olduğu gibi", zahmetsizce yapıldığını sandığımız yayınların nasıl hem bu şekilde görünüp, hem de izlenmeyi başardığını merak ediyorsanız, aşağıdaki ipuçlarımıza göz atın.

Tıklanacak başlıklar yazın: Periscope, yayına başlamadan önce sizden bir açıklama istiyor. Bu açıklama gezinenlere izlemeye başlamadan önce gösterildiğinden oldukça önemli. Buraya yazacaklarınızın açıklayıcı olduğu kadar ilgi çekici olmasına dikkat edin. Blog'larda, web sitelerinde kullanılan başlıkları aklınızdan geçirin.

Hashtag ekleyin: Tüm sosyal ağlarda önem taşıyan hashtag'ler, Periscope'ta da bulunabilmeniz için büyük öneme sahip. Nerede olduğunuzu, konuştuğunuz ve uzmanlaştığınız konuyu vs. etiketleyin. Takip ettiğiniz kişilerin ne gibi hashtag'ler kullandığına da göz atın.

Biyografinizde, isminizde ve scope başlığında emoji kullanın: Emojilerden nefret etseniz de renkli isimler ve başlıklar, öne çıkmanızı ve daha kolay fark edilmenizi sağlayabilir. Bu avantajı kaçırmak istemeyebilirsiniz.

İsminizi dikkatle seçin: Gerçek isminizi tabi ki kullanabilirsiniz. Ancak bazen web sitenizin URL'sini isim olarak kullanmak, herkesin sitenizi öğrenmesini sağlayabilir.

6 periscope ipucu daha!

Aynı anda diğer akış uygulamalarını kullanın: Periscope'ta müthiş işler çıkarıyorsanız, ikinci bir telefonla Instagram, Vine veya YouTube'a da yayın yapmayı düşünebilirsiniz.

İpuçlarına göz atın: Işıklandırma ve gürültüyle ilgili sorunları çözmeye yönelik ipuçlarına göz atın. Konuşma becerilerinizi gözden geçirmeniz, açık renkli şeyler giymeniz, renkli bir arka plana sahip olmanız, izleyicilerinizin çoğalmasını sağlayabilir.

İzleyicilerinizden paylaşmalarını isteyin: Çoğu kullanıcı paylaşmayı unutabiliyor, bu yüzden onlardan scope'unuzu paylaşmalarını isteyin. Herkes istediğinizi yerine getirmeyecek olsa da, en azından kimsenin "unutmadığından" emin olacaksınız.

Özel bilgiler verin: Yalnızca sizin bildiğiniz şeyler söyleyin: Bulunduğunuz sektörün açıklayabileceğiniz sırları var mı? Müzik grubunuz konser öncesi sahne arkasında ne yapıyor? Ne kadar ilginç, duygusal ve samimi şeyler söylerseniz, o kadar iyi.

Kamera geçişi yapın: Periscope, yayın sırasında ön-arka kamera arasında geçiş yapmanıza izin veriyor. Ekrana çift dokunmanız yeterli.

Videonuzu saklayın: Scope'unuz tamamlandığında, ekrana videoyu telefonunuza kaydetmenizi sağlayan bir seçenek geliyor. Bu şekilde gelen yorumları ve kalpleri saklayamasanız da videoyu YouTube'a yükleyerek saklamak isteyebilirsiniz. Bir başka seçenek, Periscope ve Meerkat yayınlarını otomatik olarak saklayan Katch.me'yi kullanmak. Bu hizmetten faydalanmak için Twitter hesabınızla oturum açıp, neleri saklamak ve paylaşmak istediğinizi seçmeniz yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Şimdi sıra geldi bir TV veya Radyo kanalı kurup Periscope'tan yayın yapmaya! Bunun için de canlı ve banttan olmak üzere yayın akışını kesintisiz olarak insanlara aktaracak, kameraları ve mikrofonları bağlayıp kontrol edebileceğimiz bir Periscope Yayın Yazılımına ihtiyaç var. Kişisel İnternet TV/Radyo Kanalı Projesini 2008'de ortaya atmıştım. Bu projenin hayata geçmesi ile herkes kendi TV ve/veya Radyo Kanalını kurabilecektir. Reklamlar sizi bekliyor, gençler! Zengin yıldızlar olabilirsiniz...

@cleverman periscope ın amacı dışında birşey. Senin dediğin youtube da yapılabilir. Ya da younow da.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost