PGI Tecrübesini Türkiye'de Yeni Sektörlere Taşıyor

PGI, sektörün tecrübeli isimlerini transfer ederek başladığı 2019 yılında yeni sektörlerde büyümeyi hedefliyor.

PGI tecrübesini Türkiye'de yeni sektörlere taşıyor

Uçtan uca teknoloji çözümleriyle şirketlerin dijital dönüşüm ve süreç otomasyonuna destek olan İtalya merkezli Planet Group International (PGI), 2017 yılında giriş yaptığı Türkiye pazarında sektörün deneyimli isimleriyle ekibini güçlendirerek, yeni sektörlere adım atmaya hazırlanıyor. Başta IBM ve OpenText olmak üzere, Snowbound ve Lutech gibi farklı teknoloji üreticileriyle de pek çok küresel iş birliğine imza atan PGI Türkiye, finans, sigortacılık ve Telekom sektörlerinin ardından 2019 yılında üretim ve enerji sektörlerinde de dijital dönüşüm projelerinin güvenilir çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

Dünya genelinde 10 ülkede 150 çalışanıyla bilişim sektörünün farklı dikeylerinde hizmet veren PGI'ın küresel gücü sayesinde Türkiye'nin ekonomik ve coğrafi açıdan zorlu geçirdiği 2018'i güçlü atılımlarla tamamladıklarını açıklayan PGI Türkiye Kurucu Ortağı ve CEO'su Alper Kaynarkan; ilk iki yılda temelini oluşturdukları hizmet çeşitliliğinin 2019'da daha da artacağını ifade etti ve ekledi: "Trakya Teknopark'ta bulunan ofisimizde yazılım alanındaki Ar-Ge faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Global partneri olduğumuz firmaların çözümlerini, buradaki Türk mühendislerle, Türkiye'deki şirketlerin ihtiyaçlarına özel olarak geliştiriyoruz."

Türkiye'de iş dünyasında artarak devam eden dijital dönüşüm trendine 2019 yılında öncülük edeceklerini ifade eden Kaynarkan, "Bu amaçla süreç otomasyonu ve dijital dönüşüm alanında Türkiye'nin en yetkin isimlerini yakın dönemde bünyemize kattık. PGI Türkiye, güçlenen ekibi ve yeni hedeflediği sektörler ile 2019 yılında sıçrama yapacak." diye konuştu.

Dijital dönüşümün tecrübeli isimleri PGI Türkiye'de

Son dönemde PGI Türkiye kadrosuna katılan isimler ise şu şekilde sıralanıyor:

Murat Özdemir: 2012 yılında KoçSistem'le başlayan kariyerini IBM ve Ereteam ile devam ettiren Özdemir, Nisan 2018'den bu yana PGI Türkiye'de Satış Müdürü olarak görev alıyor. Yazılım, bulut ve dijital dönüşüm çözümleri konularında zengin bir deneyime sahip olan Özdemir; telekomünikasyon, finans, sağlık, perakende ve ulaşım gibi farklı sektörlere yönelik çok sayıda projeye imza attı. Özdemir, PGI Türkiye öncesinde son olarak IBM'de bankacılık, sigorta ve telekom sektörlerine yönelik yapay zeka, bulut ve yine dijital dönüşüm odaklı projeler yürütüyordu. Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Özdemir'in Galatasaray Spor Kulübü üyeliği de bulunuyor.

Halil Atmaca: Bilgisayar bilimleri ve bilgi teknolojileri alanında 18 yıllık eğitim ve iş tecrübesine sahip olan Atmaca, çeşitli kuruluşlardaki pek çok projede yazılım geliştirme uzmanı, teknik danışman, çözüm mimarı, proje yöneticisi ve ekip lideri olarak görev üstlendi. PGI Çözüm ve Hizmetler Ülke Lideri olarak görevine başlamadan önce IBM'de Teknik Satış Uzmanı, KoçSistem'de Ekip Lideri görevlerinde bulundu. Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezun olan Atmaca, iyi derecede İngilizce biliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz