Phase One'dan 100MP orta format kamera

Tanıtılan bu yeni 100MP fotoğraf makinesi ile, detaylı fotoğraflar çekmek için hile gerekmiyor!

  • Onur Seven
Phase One'dan 100MP orta format kamera

60 megapikselin üstünde orta format fotoğraf çekmek genellikle bir kerede birden fazla fotoğraf çekmek gibi bazı hileler gerektiriyordu. Ancak Phase One'ın yeni XF 100MP kamera sistemi ile bu tür aldatmacalara gerek kalmayacak.

Adından da anlaşılabileceği gibi donanım tek seferde daha yüksek miktarda detay yakalayabilecek tam teşekküllü 100 megapiksel CMOS sensör (Sony ile birlikte geliştirilen) kullanıyor. Ayrıca çıktı için hala film tercih ediyorsanız sizi memnun etmesi daha da muhtemel görünüyor.

Fotoğraf makinesi zengin 16-bit renk çıkışı sağlayan ilk CMOS sensöre sahip olma özelliği taşıyor. ISO 50 - 12.800 aralığını kullanabilen cihazla "temiz" fotoğraflar çekebilmek için mükemmel ışıklandırma altında çekim yapmak zorunda değilsiniz.

Detay ve ayrıntıdan ödün vermek istemeyen fotoğrafçıları hedefleyen XF 100MP sadece (!) 48.990 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

48.990 dolar = 147.063 TL . . . Eski paraya göre 1 fotoğraf makinesine 150 Milyar verecek vatandaş çıkar mı buradan çıkar.! Kalitesine laf edemem fakat kaliteye göre fiyatı eleştirme hakkımız var.

100 Megapiksel çekecekse yüksek yazma hızına sahip kalıcı belleklere, büyük boyutta bir önbelleğe, güçlü bir ana işlemciye işlemciye, oldukça (altını çizerim) güçlü grafik işlemciye sahip olması ve oldukça büyük bir sensöre sahip olması gerekiyor. Bence Yüksek Megapikselden ziyade en iyi kamerayı yapmayı amaç ediniyorsan renklerin gerçeğe yakınlığıyla ilgilenmelisin.

Sen de yorum yaz