Phil Schiller'dan Galaxy S4'e taş!

Apple'ın bu önemli ismi, Galaxy S4'ün tanıtılmasına saatler kala ona büyük bir taş "salladı"!

Phil Schiller: "S4, 1 yıllık yazılımla gelecek"
Phil Schiller

Apple pazarlama bölümü ikinci başkanı Phil Schiller, Samsung Galaxy S4'ün "yıllanmış" bir yazılımla geleceğini, kullanıcıları güncelleme için beklemek zorunda bırakacağını söyledi.

Bu gece Türkiye saati ile 02:00'da ortaya çıkacak Galaxy S4'ü hedefine alan Schiller, Android kullanıcılarının sadece yüzde 16'sının Android'in son sürümünü kullandığını, Galaxy S4'ün 1 yıllık bir yazılımla geleceğinin söylendiğini vurguladı. Android'in güvenliği konusunda yaptığı açıklamayla öne çıkan Schiller, 2012'nin dördüncü çeyreğinde iPhone'dan Android'e geçenlerin, Android'den iPhone'lara geçenlerden dört kat daha fazla olduğunu iddia etti.

Schiller daha da ileri giderek Android'i şu sözlerle "küçük düşürdü": "Android genellikle geneleksel ceplerin yerine geçen bir cihaz olarak sunuluyor ve iPhone kadar iyi bir deneyim sunmuyor."

Schiller'ın Samsung'un Galaxy S4'ü hakkında konuşması, aslında Android'in ve Samsung'un akıllı cep pazarında gerçekten de önemli bir yere geldiğini, Android'in Apple üzerinde kurduğu baskıyı gösteriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Komiksin ya apple , steve jobs dan sonra kaliteli laflar eden elemanınız da kalmamış ...

He canım öyledir. Zaten % 56.2 ile piyasa lideride sizsiniz zaten.

@14 Mar 2013 16:55 Ciro ve karda öyle

Asam ne haklı ne de haksız

Aha gelsin atissin fanboy asiklari

Atı alan üsküdarı geçti, Phil amca üstünü başını yırta dursun xD

Açıkçası şimdi Apple fun boylarını daha iyi anlıyorum. Hayır sen işine baksana arkadaş! Sana ne Android'den, sana ne S4'ün yazılımının güncel olmamasından. Android kullanıyorum, ama Apple'ın akıllı telefon sektöründeki öncülüğünü de takdir ediyorum, yalnız böyle kendi işi dışında başkalarının işine dil uzatanları anlamıyorum. İyi veya kötü; bekleyeni var ya da yok, sen Apple'ı ileri taşımaya bak, Samsung'a laf atacağına.

Evet yoğurtçu yoğurdum ekşi demez ama sıradanlaşan bir sistem varsa o da iostur. Neden mi_? Smart Stay S-Beam Air View Hangisi iosta var? Yakında Smart Scroll gelecek. Bunlardan birtanesini ekleyebilsin ben de times meydanında soyunumazsam

tirsmak, korkmak, cekinmek, vs, vs, vs

korkunun ecele faydasi yok

Korktu tabii :)

Turkcesi su; Cekemiyoruz, yeter artik ! Galaxy modellerinin arasinda kalite ve tasarim olarak ucurum var. Iphone larin arasinda ne fark var? Bir sira simge koyup yeni model diye satip samsunga tas atmak apple'in geldigi noktayi gosteriyor. Daha da beter olacaklar.

Kendi yazılımlarında ne var acaba yenilik olarak. Panoromik foto cekmeyi bile yeni biseymis gibi anlatiyorlar. Ozellik ve detay olarak cok geride kaldi artik IOS ve bunu kapatmak icin Androide tas atiyor.

@14 Mar 2013 18:43 Panoramik fotoğraf çekme özelliği uzun zamandır vardı, sadece bedavaya bir uygulama indirmeniz gerekiyordu, ve bu uygulama Microsoft kalitesindeydi. Ama uzaktan sallamak kolay tabi.

Chip onlinenın dediği gibi "sallamış"

şimdilik doğru söylüyor. ios yazılımı, çok daha stabildir.nettir ve asla takılma, kasılma, bozulma yapmaz. pc'lerine virüs bile bulaşamıyor.

@14 Mar 2013 20:25 Bunun sebebi önceki zamanlarda dünya piyasasında az orana sahip olduğu ve stratejik amaçlarla çok kullanılmadığı için kimsenin virüs yazmakla uğraşmamasıdır. Bu günkü artan kullanıma bağlı olarak virüs tehlikesine maruz durumdalar ve tecrübeleri olmadığı için kendi içlerinde sıkıntı yaşıyorlar.

"2012'nin dördüncü çeyreğinde iPhone'dan Android'e geçenlerin, Android'den iPhone'lara geçenlerden dört kat daha fazla olduğunu iddia etti." Bu cümlede bir küçük düşürme değil övgü var gibi geldi bana. Ya da çeviri hatası yapılmış. Yoksa ben mi yanlış anlıyorum? iPhone'dan Android'e geçenler daha fazlaysa bu nasıl bir olumsuzluk olabilir ki Android için?

İphone 3G ilk çıktıginda Video Kaydetme özelligi yoktu şu an JB yapilmamis bir iphone 3G'de hala video kayit yok :D ama Samsung E250'de bile video kaydina izin veriyordu ;)

Apple şu durumda, içini çeke çeke ağlayan bir çocuk gibi. Zavallım...

Güncellenmezse rootlariz kendimiz güncelleriz sanki cok zor yeni radyo ve isletim sistemi yuklemek.

Kedi uzanamadigi cigere "mundar" dermis. :D :D

apple hep aynı ekranla karşımıza çıkıyor. hiç bir şey değişmiyor. kişileştirme sıfır denecek kadar az. biraz kendini geliştir ona buna laf atacağına. boşuna iphone telefonumu satip s3 almadım. android tam kişileştirme sunuyor.

Yaa gerizekalı yaa Allah bilir kendi android kullanıyodur.

napsin appel cikardiği telefonlar ayni bari telefon cikarsalar hep ağizlari laf edeceğine birazda özellik koysunlar appele sonrada tartişinlar afrayla tafrayi azmi kullandik iphonu hep ayni özellikte devam kazilandik sen kimi korkutuyorsun eygidi hey

"iPhone'dan Android'e geçenlerin, Android'den iPhone'lara geçenlerden dört kat daha fazla" olmasını neden Apple söyler ki? Kendine tokat atmış gibi :)

@15 Mar 2013 09:14 Salaklık parayla mı :)

iPhone'un donanımının 2 yıl geriden gelmesinin mazereti iOS mu? Güvenli işletim sistemi yaptılar diye teknik anlamda ilerleme gereksizleşti mi? iPhone 5 ile ancak, bir "Galaxy S2" yapabilen firma neden kendini bu kadar üstün görür ki?

"iPhone 5 ile ancak, bir "Galaxy S2" yapabilen firma neden kendini bu kadar üstün görür ki?"

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir