Philips SHE9850 & SHE9800: Mükemmel ses

Seste yüksek kaliteyi arayanlar için Philips'ten üst seviye bir kulaklık modeli geliyor.

  • Halil Mollaoğlu
Philips SHE9850 & SHE9800: Mükemmel ses
Philips SHE9850: HD oynatım için hazır.

Philips, SHE9850 ve SHE9800 kulak-içi kulaklıkları ile seste en yüksek kaliteyi arayanlara hitap etmek istiyor.

Kavisli tasarımı sayesinde cihaz kulağa tam olarak oturuyor. Metal kasa gereksiz titreşimleri ortadan kaldırıyor ve böylece sesin keskin bir şekilde iletimini garanti altına alınmış oluyor. High Definition (HD) aksamı ve Balanced Armature teknolojisi sayesinde tüm ses aralıklarında tok bir ses sağlanmış olacak.

Kulaklık metal bir kutu veya yumuşak bir torba içinde sunuluyor. Bunun dışında üç çift silikon başlık sunuluyor. SHE9850 modelinde bunlara ek olarak bir çift sünger-başlık da veriliyor. SHE9850 (150 Dolar) ve SHE9800 (120 Dolar) şu andan itibaren piyasaya sürüldü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Philips güzel yapıyor kulak içi kulaklıkları da, fiyatı bir hayli abartıyor. 30-40 dolar bişey yapsa en az 3 kat daha fazla satış sağlar Türkiye'de. 15-20 $ verip uyduruk bişey alacağıma, 35-40$ verip bu kulaklığı alırdım. Ama 120-150 $ kulaklık için astronomik rakamlar...

Keşke aşağıdaki değerleri de habere girmiş olsaydınız.

SHE9800
Impedance: 16 ohm at akHz
Sensitivity: 106 dB
Maximum power input: 50mW
Frequency range: 12Hz - 22kHz MHz
Cable length: 1.2m

SHE9850
Impedance: 12 ohm st 1kHz
Sensitivity: 115 dB SPL/mW at 1 kHz
Maximum power input: 3mW
Frequency range: 20Hz - 20kHz MHz
Cable length: 1.2m

biraz da tüketicinin cüzdanını düşünseler ya...

150 DOLARA Rİ KULAKLIK İÇİN NE DEMEK 150 DOLARA 15 KONSERE GİDER CANLI CANLI DİNLERSİN

creative ep630 çok iyi bir ses ve ergonomiye sahip üstelik fiyatı da 50 ytl civarında... bence özelliklerine bakarak fiyatı fazla gibi geldi..

Philipsin kulaklıklarına para vermem. Bende de Creative EP630 var ve çok memnunum. Kesinlikle hiçbir konuda bu Philipsten geri kalmaz ki bence daha üstündür, ve de fiyatı 37YTL. :) Herkese tavsiye ederim.

çok pahalı, mp3te çalabiliyormu?

creative yi oven bilader bi kere philips shn2500 yada ust modellerini test et o zaman konus. ben shn2500 kullanıyorum ve sony lerden daha ii ses alıyorum ucuz etin yahnisi olmaz

kulaklıkların hepsine aynı gözle bakan insanlar için pahalı gelmesi normal. shure kulaklıkların 1000ytlye varan fiyatının yanında bana gayet uygun geldi. daha ucuz olsa fena olmazdı tabii ama kaliteye önem verenler için çıkarışmış bir ürün bu ve fiyatı bu segmentte normal karşılanabilir.

ayrıca şunu belirtmek gerekirki creative kulaklıklarında yüksek ses ve tiz kalitesinini daha iyi duyarsınız. philips kulaklıklarda ise bas kalitesi daha ön plana çıkıyor fakat creative kadar yüksek oranda ses alamıyorsunuz. bunu adı geçen emsalleri için söylüyorum tabi. diğerlerini deneyip değerlendirmek lazım. ama philips ve creative nin ikisini de kullandım. philips yerine creative yi öneririm.

creative nin bu kategorideki ürünleri iki katı fiyata sahip sennheizer den öne çıkan yönleri de vardır. iyi değerlendirip satın alırsanız paranıza yazık etmiş olmazsınız...

arkadaşlar yorum yapıyorsunuz da 2 sinin de son çıkanlarını mı alıp yorum yapıyorsunuz eskiden aldıklarınızı karşılaştırıyorsunuz zamana göre düşünün lütfen belki bu yeni model daha iyi eskisinden nerden biliyorsun aldın mıda konusuyorsun tüketicileri yönlendiriyorsunuz sanki creative veya philips sizin :)

arkadaşlar o zaman almadan önce mağazada deneyin ikisinide aynı sesi vererek. tercihizi o yönde kullanın. şahsen kendim deneyip aldığım için söylüyorum. iki kulaklığıda kullandım. benim kanaatim bu. sizde deneyerek alın.

AMANN BIRAKIN TEKNOLOJİYİ HAYATINI ZIYASAYIN

paran varsa al kullan yoksa yorumları oku sus alıp kullandıysan anlat trip yapma

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play