Photoshop'un inanılmaz evrimi!

Çok özel resimlerle dünden bugüne Photoshop'un geçirdiği evrime göz atıyoruz...

Photoshop'un inanılmaz evrimi!

Dünyanın tartışmasız bir numaralı fotoğraf düzenleme aracı olan ve profesyonel grafik tasarımcılarının vazgeçilmez yazılımlarının başında yer alan Photoshop, ilk olarak 1987 yılında kullanıcılarının karşısına çıktı.

Ancak o günler Photoshop'un kullanıcılarına sunduğu fonksiyon ve arabirimle bugünün Photoshop'u arasında elbette dağlar kadar fark var. Biz de bu bağlamda tüm Photoshop sürümlerinin karşılama ekranları, araç çubukları ve çalışma sayfasını bir araya getirdik.

Böylece Photoshop'un doğduğu günden bu yana nasıl bir evrim geçirdiğine de ilk defa bu kadar yakından şahit olma olanağına kavuşacaksınız. Galeri sayfalarımıza buyurun.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Vaov gerçekten çok değişmiş. Gerçi teknoloji gelişiyor onlarda gelişicek doğal bir süreç. :)

photoshop un bu kadar eski olduğunu bilmiyorumdun çok güzel evrim geçirmiş corel draw ın evriminide merak ediyorum

John Warnock 1987 yılında ilk olarak tanıtmış bu programı. Ve şuanda tasarımcıların ve çizerlerin vazgeçilmezi. Ben 6.0 CE versiyonundan itibaren kullanmaya başladım ve size tavsiyem eğer Photoshop'u gerçekten öğrenmek istiyorsanız Adobe Photoshop 6.0 CE versiyonundan başlamalısınız.

Şuan web tasarımcıları ve grafik tasarımcılarının vazgeçilmezlerinden biri olan photoshop ilk çıktığı senelerde paintten farkı yokmuş.Nerden nereye hakkikaten büyük bir gelişim.

GIMP GIMP GIMP!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir